į sąrašą

Kaunas - Nida su "Raketa"

Raudondvario pl. 107, Kaunas +370 698 21 554‬ info@laivasraketa.lt https://www.laivasraketa.lt/

Raketa - keleivinis laivas ir inžinerinė legenda nuo septintojo dešimtmečio plaukusi vaizdingiausiais Nemuno vingiais ir slėniais. Ne vieną keliautojų kartą sentimentais apdovanojusios kelionės atgimsta su nauja įgula ir istorijomis.

Vizionieriškas ir modernus keleivinis laivas Tarybų sąjungoje pradėtas gaminti dar 1957-aisiais. Nepamirštamos futuristinės formos, galingi povandeniniai sparnai ir iki tol neregėtas kelionės greitis: laikmečio lūkesčius lenkianti transporto priemonė asocijavosi su laisve ir itin sparčia moksline pažanga.

Novatoriškos idėjos netruko pasiekti Lietuvos, septinto dešimtmečio pradžioje Raketų laivai atkeliavo į Kauną ir nedelsdami pradėjo keliones Nemuno vingiais. Bemaž šešiasdešimt keleivių vienu metu talpinęs laivas, upe plaukdavo keliais skirtingais maršrutais, o kursuojančių Raketų skaičius ilgainiui išaugo net iki dešimties laivų !

Šios įspūdingos, sentimentais virtusios kelionės Lietuvoje tęsėsi iki 1995-ųjų ir stebino net kelias poilsiautojų kartas. Nesumeluota Istorija mena, jog populiariausias bilietas šiuo laivu buvo Kaunas – Nida. Kelionė vaizdingoms Nemuno pakrantėmis, baigdavosi mylimame Kuršių Nerijos uoste. Maršrutas tapo tikru hitu: laukti jo tekdavo ilgose eilėse, o bilietai tirpdavo lyg pirmojo būtinumo gėrybės. Įkvėpti legendinio laivo idėjos ir nostalgiškų praeities vaizdinių verčiame puslapį Raketos istorijoje ir ruošiame įgulą naujiems maršrutams.

 

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis