lt
2022-04-15 į sąrašą

Vitaminas Į, arba pasisemti įspūdžių – į Kauną

Gatvės menas, architektūra, gastronominiai atradimai, istorija, muziejai, muzika ir gamta. Viskas per dvi dienas (ar daugiau)!

Gatvės menas, architektūra, gastronominiai atradimai, istorija, muziejai, muzika ir gamta. Viskas per dvi dienas (ar daugiau)!

Vis gausėja tiesioginių skrydžių į Kauną, vis garsiau apie Europos kultūros sostinę kalba pasaulio spauda. Artėjant kelionėms palankiausiam sezonui metas ir jums susiplanuoti kaunastišką savaitgalio išvyką. Dvi ar trys dienos antrajame Lietuvos mieste įspūdžių gausa nenusileis užsieniui – kad toks planas pavyktų, esame mes. Ir jau beveik jį jums paruošėme.

Kaunas unikalus tuo, kad puikiai tinka visų tipų keliautojams – čia žavingas modernistinės architektūros tinklas, fotogeniškas senamiestis, daug žalios gamtos, unikalūs muziejai, tuzinai įspūdingų gatvės meno pavyzdžių, aukščiausio lygio šiuolaikinio meno ir muzikos renginiai, naktinėtojų pamilti barai ir šeimoms draugiški restoranai... Patiks ir apsipirkinėjimo fanams – Kaune gausu ir visur žinomų prekės ženklų, ir unikalių vietos gamintojų butikėlių.

AA 212

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Kur apsistoti?

 

Kaunas kompaktiškas, todėl tik nuo jūsų norų ir galimybių priklauso, kur apsistosite. Tiek Kauno senamiestyje, tiek centre yra daug ekonominės klasės viešbučių, hostelių ir privačių apgyvendinimo vietų. Rekomenduojame išbandyti madingą ir itin šiuolaikišką „Moxy Kaunas Center“ (jei keliaujate be vaikų), atsinaujinusį „Radisson Kaunas“ (puikiai tiks šeimai) arba visiškai naują boutique tipo viešbutį BōHEME HOUSE, siūlantį įvairiomis tematikomis įrengtus kambarius ir terasą ant stogo su nuostabiu vaizdu į senamiestį.

Be įprastų pasiūlymų, kuriuos rasite „Booking“ ar „Air Bnb“, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda surado neįtikėtinų autentiškų apartamentų, kviečiančių nusikelti į skirtingas Kauno epochas. Savaitgalis vaizdingame septintojo dešimtmečio bute ar naktis fantastiškai dekoruotoje tarpukario viloje atrodo tarsi įvykis pats savaime – žinoma, tikimės, kad visą laiką neliksite viduje! Šie pasiūlymai – „Kaunas 2022” svetingumo programos „Patirk Kauną“ dalis. Programa žada, kad specialiai kurti autentiški maršrutai, nemokamos ekskursijos ir įspūdingos nakvynės vietos leis miestą tyrinėti vietinio akimis, o unikalios patirtys taps ranka pasiekiamos.

12.26Interjerai 83.jpg pagrindine

13.26Interjerai 33.jpg pagrindine

„Kaunas 2022“ nuotr.

Jei norite prabangesnės viešnagės, pasvarstykite apie „Monte Pacis“ – išskirtinį boutique tipo viešbutį, įsikūrusį barokiniame Pažaislio vienuolyne. Šis kompleksas neseniai buvo išrinktas geriausia Europos filmavimo aikštele – čia buvo filmuojamas HBO serialas „Jekaterina Didžioji“. Serialo žvaigždė Hellen Mirren taip pat apsistojo "Monte Pacis“, ir jai tikrai patiko!

 

Ko nepraleisti?

 

Kaunas šiemet tapo viena didele Europos scena, o miesto ir rajono kalendoriuje – daugiau nei tūkstantis renginių visiems skoniams ir pageidavimams. Svarbiausi gausios „Kaunas 2022“ programos punktai pavasarį ir vasarą – Marinos Abramovič paroda Kauno paveikslų galerijoje, Romui Kalantai ir Kauno alternatyviajai kultūrai dedikuota paroda „1972: Pramušti sieną“ Kauno centriniame pašte, ir Yoko Ono instaliacija Lietuvos banke (pastaroji veikia tik darbo dienomis). Žinoma, ir du miestus sujungianti paroda „Kaunas-Vilnius: nuversti kalnus“ – apžiūrėję jos dalį MO muziejuje sostinėje, turėsite užkopti ant Pelėdų kalno, arba atvirkščiai.

Būtinai pasimatykime gegužės 20-22 d. savaitgalį, kai vyks antrasis Kauno mito trilogijos veiksmas. Jis vadinasi „Santaka“ ir, be abejo, bus skirtas pagrindinių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – santakai, mitologinei Kauno gimimo vietai. švęsti. Laukia dešimtys įdomių renginių: ekskursijos laivais, koncertai, spektakliai, menas viešose erdvėse ir įspūdinga misterija spektaklis ant vandens.

Taip pat rekomenduojame užsisakyti apsilankymą unikaliame privačiame Art Deco muziejuje, atidarytame tik praėjusią vasarą. Ir jau spėjusiame sulaukti apdovanojimų Autentiškame tarpukario bute įsikūrusiame muziejuje gausu baldų ir dizaino objektų, ant kurių galima pasėdėti ir paliesti. O ir apsistoti čia galite, nes muziejus yra „Kaunas 2022“ svetingumo programos dalis.

Be to, „Kaunas 2022“ įkūrė kultūros centrą ukrainiečių pabėgėliams „CulturEUkraine“ – jame yra bendradarbystės erdvė, poilsio ir meno erdvės ir kt. Taip pat planuojamas meninis vyksmas ir rezidencijos. Centrą rasite Centriniame pašte.

259868819 4503183259730940 5840232698022984520 n

Art Deco muziejaus nuotr.

Jei esate muzikos gerbėjas, jums patiks ši žinia – „Kaunas 2022“ Rotušės aikštėje stato didelę sceną. Visą vasarą čia vyks koncertai ir kiti pasirodymai. Elektroninės muzikos gerbėjų laukia festivaliai „Optimismo“ (birželio 3-5 d.) ir „Audra“ (birželio 29 d. – liepos 3 d.).

Kaunastiško savaitgalio planas

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis