lt
2022-04-15 į sąrašą

Velykos Kaune: kaip praleisime šventinį savaitgalį?

Linkėdami įkvepiančio laiko su artimiausiais taip pat norime priminti, kokių įdomių ir praturtinančių patirčių šventinį savaitgalį rasite Kaune.

Atkeliavo gražiausia ir jaukiausia pavasario šventė – Šv. Velykos, atnešančios pabudimo ir vilties jausmą kiekvienam. Šį penktadienio vakarą Paschą pradeda švęsti ir žydai.

Tradiciškai Velykos šeimos šventė, tad skaitantys šį straipsnį galbūt jau numargino margučius ar mąsto, kuo papuošti šventinį stalą sekmadienį. Linkėdami įkvepiančio laiko su artimiausiais taip pat norime priminti, kokių įdomių ir praturtinančių patirčių šventinį savaitgalį rasite Kaune.

 

Tradicijos bažnyčiose

 

Balandžio 16 d. – Didysis šeštadienis. Didįjį šeštadienį bažnyčiose nevyksta mišios, visi laukia vakaro ir Velyknakčio vigilijos. Tai laikas, kai krikščionys džiaugiasi Jėzaus prisikėlimu, ritualas atliekamas naudojant šviesos, vandens, žodžio ir Eucharistijos simbolius.

Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikoje, Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčioje Velyknakčio vigilija prasidės 20 val. Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) – 21 val., Šv. Trejybės bažnyčioje – 22 val.

velykine

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Šv. Velykų mišios daugelyje bažnyčių sekmadienio rytą prasidės jau 8 val., jos bus laikomos keletą kartų. Prieš šv. mišias vyks procesija aplink arkikatedrą. Daugelyje bažnyčių pamaldos vyks ir Antrąją šv. Velykų dieną.

 

Kultūrinės ir kitos patirtys

 

Muzika – neatsiejama antrosios Šv. Velykų dienos dalis. Kasmet Kaune džiugina ir pakylėja ne vienas šioms šventėms skirtas koncertas. Ne išimtis ir 2022-ieji.

Pirmadienį 13 val. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje vyks sakralinės muzikos koncertas „Velykų muzika“, į kurį kviečia Klaipėdos choras „Aukuras“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Šventinį pirmadienį skambės ir Kauno kariliono varpai. Austėja Staniunaitytė-Proietta koncerte „Šv. Velykų varpų giesmės“ atliks Juozo Naujalio, Kristinos Vasiliauskaitės, Benedikto Andriuškos kūrinius. Taip pat skambės Lietuvių liaudies Velykų dainos ir sutartinės. Koncerto pradžia 16 val.

18 val. laukia velykinis „Kaunas Gospel & Worship Festival“ koncertas, KTU III rūmuose. Tą patį vakarą pirmą kartą Lietuvoje koncertuos operos diva Renée Fleming. Ji „Žalgirio arenoje“ pasirodys su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru.

Nors Kauno muziejai per Velykas nedirbs, pvz., Didįjį Šeštadienį galite apsilankyti pas kanauninką Vaižgantą. Suremontavęs apleistą Vytauto Didžiojo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, joje dirbo iki savo gyvenimo pabaigos, tapo mėgstamiausiu ir mylimiausiu Kauno kanauninku, nuskriaustųjų ir nesuprastųjų užtarėju, aktyviu visuomenininku, aptardavo beveik visas naujai pasirodančias knygas ir gynė pradedančiuosius rašytojus. Per ekskursiją apžiūrėsite Vaižganto butą, kuris atkurtas pagal autentiškas nuotraukas, sužinosite, kodėl kanauninko namus lankė daug žmonių ir kokį užrašą retkarčiais palikdavo ant savo buto durų. (daugiau apie ekskursiją).

Šeštadienį sirgalių lauks krepšinis – 17 val. vyks LKL rungtynės, kuriose susikaus Kauno „Žalgiris“ ir Šiaulių „Šiauliai-7bet“.

Sekmadienį veiks VDU Kauno botanikos sodas, o filmų mėgėjai galės rinktis iš „Forum Cinemas“, esančio „Akropolyje“, repertuaro. „Cinamon“, esantis „Megoje“, veiks tik Velykų pirmadienį.

botanikos sodas

VDU botanikos sodo nuotr.

 

Šventė ant stalo

 

Nesinori gaminti, o gal atvykote į Kauną pasisvečiuoti? Gardžių šventinių idėjų turi miesto restoranai. Pavyzdžiui, viešbutyje „Radisson Hotel Kaunas“ veikiantis „Two Senses“ kviečia pusryčių: „Velykų rytą laukiame su šeimomis, vaikus džiugins ir vaišins velykinis kiškis, o mes brunch’ui ruošiame šventinį bufetą.“

pexels cottonbro 4877857

„Cottonbro“/ „Pexels“ nuotr.

Velykautojų lauks ir kiti Kauno restoranai, pavyzdžiui, „Miesto sodas“, „Višta puode“, „Jurgis ir Drakonas“, „Talutti“ ir kt.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis