lt
2019-07-01 į sąrašą

Serialo „Černobylis“ gerbėjams – išskirtinis turas filmavimo vietose Kaune

Ekskursijos metu bus galima ne tik apsilankyti serialo filmavimo vietose, pamatyti ir pajausti unikalią jų atmosferą, bet ir išgirsti tikras ir dar niekur negirdėtas istorijas iš filmavimo aikštelės užkulisių.

Jau spėję pamatyti serialą „Černobylis“ ar tebeatmenantys kraupius 1986-ųjų įvykius turėtų suklusti. Liepos 1-ąją Kaune startuoja specialiai šiam visame pasaulyje žiūrimumo rekordus gerinusiam ir kritikų liaupsių sulaukusiam serialui skirta ekskursija „Černobylis. Kaunas“. Jos metu bus galima ne tik apsilankyti serialo filmavimo vietose, pamatyti ir pajausti unikalią atmosferą filmo režisierių pakerėjusiose erdvėse, bet ir išgirsti tikras ir dar niekur negirdėtas istorijas iš filmavimo aikštelės užkulisių.
DSC 5001Manto Zinkevičiaus nuotr.

Didžiulį susidomėjimą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje sukėlęs, milijonus žiūrovų prie ekranų prikaustęs kino projektas „Černobylis“, tikriausiai jau dabar galėtų būti vertinamas kaip vienas iš ryškiausių savo žanro projektų šiais metais. Gegužę pradėtas rodyti HBO mini serialas skrupulingai atpasakoja 1986 m. balandžio 26-osios naktį Černobylio atominėje elektrinėje nutikusią, milžinišką mastą ir tragiškus padarinius Ukrainai ir Rytų Europai atnešusią katastrofą bei itin jautriai atskleidžia skaudžius Pripetės miestelio gyventojų likimus tragedijos epicentre.
DSC 4927Manto Zinkevičiaus nuotr.

Šis serialas sukėlė tikrą susidomėjimo bangą ne tik Černobyliu, bet ir Lietuva – juk Vilniuje, Kaune, Visagine nufilmuota daugybė scenų. Jau dabar daugybė užsieniečių domisi, deklaruoja ketinantys vykti ar jau spėjo atkeliauti į kraštą, kuriame sukurtas „Sostų karus“ serialų reitinge pralenkęs kinematografijos kūrinys. Ir lankosi jie ne tik žymiausiuose istoriniuose objektuose, bet sovietų okupacijos metus primenančiuose butuose, tuomet statytuose pilkų daugiabučių kvartaluose, serialo filmavimo vietose.
DSC 5024Manto Zinkevičiaus nuotr.

Smalsiausiems – išskirtinis turas į uždarus pastatus Kaune

Kauną atidūs serialo žiūrovai ekrane pastebėjo nekart. Žavinga tarpukariu alsuojanti Vytauto prospekto atkarpa nuo sankirtos su Laisvės alėja iki „Tautos namų“ serialo režisieriui Johan Renck idealiai priminė sovietmečio Maskvą, tad mieste pasirinkta kurti ne vieną „Černobylio“ sceną. Seni rusiški „Moskvičiai“, „Žiguliai“, „Volgos“, „Zaporožiečiai“ bei pro šalį žingsniuojantys okupacijos laikotarpiui būdinga apranga vilkintys aktoriai traukė kauniečių žvilgsnius 2018-ųjų balandžio ir gegužės mėnesiais, kuomet vyko serialo „Černobylis“ filmavimai Kaune.
DSC 4990Manto Zinkevičiaus nuotr.

Visgi daugelio scenų smalsios praeivių akys taip ir nepamatė – šios scenos buvo filmuojamos atokiose teritorijose, naktį ar apleistuose, uždarytuose pastatuose. Štai šiurpą keliančios Maskvos 6-osios ligoninės bei čia atvežtų Pripetės ugniagesių kančių kadrai nufilmuoti ne kur kitur, o pačioje miesto širdyje, Kęstučio g., esančiame pastate, buvusiuose KTU 8-tuose rūmuose. Serialo pagrindinio herojaus Valerijaus Legasovo butas sukurtas ir nufilmuotas įspūdingame art deco name Vytauto pr. 58. Buvusi Radijo gamykla (Savanorių pr. 66) kino kūrėjams atstojo KGB kalėjimo belanges ir Baltarusijos atominių tyrimų instituto kabinetus.
DSC 4964Manto Zinkevičiaus nuotr.

kalejimas

Savanorių pr. 66. Kauno kino biuro nuotr.

artdeco2

Vytauto pr. 58. Kauno kino biuro nuotr.
DSC 4902Manto Zinkevičiaus nuotr.

Įžengti į šias unikalias vietas galės naujojo turo „Černobylis. Kaunas“ dalyviai. Apie 2 valandų trukmės ekskursija pėsčiomis leis apsilankyti šiandien apleistuose, rekonstruojamuose ar uždarytuose pastatuose, ekskursijos dalyviams bus atskleidžiamos tikros istorijos tiesiai iš filmavimo aikštelės: kiek kostiumų prireikė filmavimams, koks objektas Kaune serialo režisieriui pasirodė „geresnis nei jis kada galėtų susapnuoti“, ko prireikė sukurti Sovietų Sąjungos atmosfera alsuojantį butą, kaip miesto gyventojai prisidėjo prie serialo kūrimo bei kokių nelauktų nuotykių patyrė filmavimo grupė, daug kitų pikantiškų istorijų.

radijokiemas

Savanorių pr. 66. Kauno kino biuro nuotr.

kestucio

Buvęs KTU pastatas Kęstučio g. Kauno kino biuro nuotr.

tiltas

Tiltas Petrašiūnuose. Kauno kino biuro nuotr.

Pakerėjo vietos Lietuvoje

Nenuostabu, kad didžioji dalis populiariojo serialo scenų buvo filmuotos mūsų šalyje: čia esanti Ignalinos atominė elektrinė, miestų architektūra, bei tai, kad šalis, kaip ir Ukraina, buvo įtraukta į Sovietų Sąjungos sudėtį, lėmė serialo kūrėjų pasirinkimą. Taip Vilniaus Fabijoniškių mikrorajonas tapo Pripetės miesteliu, atominės elektrinės eksterjeras Visagine įkūnijo Černobylio elektrinę, o Kėdainiuose ir čia esančiame aerodrome filmuotos kai kurios katastrofos likvidavimo scenos. Būtent scena, filmuota Kėdainiuose, milžinišku greičiu pasklido internete, nes ji buvo panaudota „Černobylis“ reklaminiam maketui. Serialo kūrėjus įkvėpė visos šios mistika alsuojančios vietos, o dabar daugelis jų atsiveria turistams ir kviečia pažvelgti į Lietuvą kinematografo akimis.
DSC 4871Manto Zinkevičiaus nuotr.
Manto Zinkevičiaus nuotr.

DSC 4957

Informacija ir bilietų įsigijimas į artimiausias "Černobylis. Kaunas" ekskursijas: ČIA
Ekskursijas vyksta pėsčiomis ir trunka 2 valandas. Papildoma informacija teikiama tel. 8 616 50991.

Ekskursijos kaina pėsčiomis – 7 Eur žmogui. Ekskursija su autentišku autobusu kainuos 25 Eur žmogui. Dėl individualių grupinių užsakymų reikėtų kreiptis į Kaunas IN turizmo informacijos centrą Rotušės a. 15, info@kaunasin.lt arba tel. 8 616 23828.Nuotraukas be atskiro autorių ir organizatorių sutikimo naudoti draudžiama.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis