lt
2024-04-09 į sąrašą

Prie Kaune eksponuojamos Žemės instaliacijos šokio spektaklį surengs teatras „Aura“: įkvėpė meilė gamtai

Kauno „Akropolyje“ baigiant eksponuoti pasaulinio garso menininko Luke’o Jerram’o instaliaciją „Gaia“, spektaklį prie šio Žemės planetą vaizduojančio meno kūrinio surengs šokio teatras „Aura“.

Luke Jerram instaliacija fotografas Martynas Plepys

Kaip ir beveik mėnesį eksponuojama meninė instaliacija, kviečianti atkreipti dėmesį į planetos sveikatą ir ekologiją, spektaklis „Aš norėčiau būti paparčio žiedu“ kalba apie medžius ir žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems.

„Medžiai spektaklyje naudojami kaip žmogaus metafora, parodanti, kaip bendraujame ir ko siekiame amžinai ieškodami paparčio žiedo. Tai – harmonija, laimė, kurias turime surasti čia, kur gyvename – savo planetoje“, – pasakoja šokio teatro „Aura“ įkūrėja, choreografė, pedagogė Birutė Letukaitė.

Pirmasis profesionalus Lietuvos šokio teatras „Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, kviestiniais šokio meistrais iš užsienio, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais. Ne išimtis ir spektaklis „Aš norėčiau būti paparčio žiedu“, kurio komandą sudaro profesionalūs šokėjai iš įvairių pasaulio šalių.

„Kiekvienam žmogui globalios temos yra aktualios, nes esame neatskiriama Žemės ir visatos dalis. Ypatingai tai jaučia menininkai, kurie, pirmiausia, yra labai jautrios būtybės, per kūrybą reflektuojančios tai, kas vyksta aplink. Menininkai niekuomet nekalba tiesmukiškai – jie pasitelkia simbolius ir metaforas tam, kad žiūrovas vieną ar kitą problemą pajaustų per emocijas, susimąstytų apie tai, ką daro ir ko siekia gyvenime. Kiekvienas iš šokio spektaklio išsineš paletę įvairiausių spalvų, kurios priklausys nuo žmogaus išsilavinimo, gyvenimo patirtirties, požiūrio“, – sako B. Letukaitė.

Spektaklio „Aš norėčiau būti paparčio žiedu“ režisierė Bea Debrabant – tarp Prancūzijos ir JAV dirbusi choreografė, šokėja ir mokytoja, kūrybiniame kelyje asistavusi ne vieną žymų choreografą. „Pažaboti gamtos stichijas reikia laiko, prisitaikymas prie aplinkos lėtas ir meditatyvus. Gamta ir žmogus reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami padėtų Žemei suktis“, – teigia spektaklio kūrybinė komanda.

 

NORECIAU BUT PAPARCIO ZIEDU 32Asmeninio „Auros“ archyvo nuotr.

 

Instaliacija – menininko kvietimas rūpintis planeta

 

Pasirodymas vyks baigiant eksponuoti instaliaciją „Gaia“: kūrinį nemokamai išvysti Kauno „Akropolyje“, Renginių aikštėje, galima iki balandžio 17 dienos.

Anot instaliacijos autoriaus L. Jerram’o, „Gaia“ siekiama padovanoti intymaus ir asmeniško susitikimo su mūsų planeta galimybę, o kartu – paskatinti ateities kartas apmąstyti savo veiksmus. „Privalome kuo skubiau užkirsti kelią klimato kaitai, nes planetos B neturime. Tikiuosi, kad žmonės, aplankę instaliaciją, Žemę išvys kaip nepaprastai gražią ir brangią vietą, vienintelius mūsų namus – o taip pat, ekosistemą, kuria turime skubiai rūpintis“, – pasakoja pirmosiomis NASA astronautų nuotraukomis paremtą kūrinį pirmą kartą Lietuvoje pristatantis autorius.

 

Nemokamas šokio teatro „Aura“ spektaklis vyks balandžio 15 d., 18 val. Kauno „Akropolio“ Renginių aikštėje.

 

Renginio organizatorių informacija ir nuotraukos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis