lt
2018-09-20 į sąrašą

Popiežius Kaune. Sutikimo vietos ir kita naudinga informacija

Dalinamės aktualia miestiečiams ir Kauno svečiams informacija. Didžioji diena – rugsėjo 23-ąją!

Artėjantį savaitgalį Kaune lankysis ypatingas svečias – popiežius Pranciškus. Iki jo vizito likus kelioms dienoms, Kauno savivaldybė pateikia svarbiausią informaciją visiems, ketinantiems sekmadienį atvykti į Kauno senamiestį, kuriame lankysis bažnyčios vadovas.

Visi kauniečiai ir miesto svečiai, kurie nepateks į Santakos parką, Šventojo Tėvo aukojamas šv. Mišias galės stebėti per du ekranus. Vienas bus įrengtas Rotušės aikštėje, o kitas – Senosios Nemuno prieplaukos amfiteatre. Tiesiogiai per ekranus taip pat bus transliuojamas ir popiežiaus susitikimas su dvasininkais, vienuoliais ir seminaristais, kuris prasidės 15 val.

Centrinėje miesto dalyje veiks informaciniai punktai, kuriuose bus teikiama visa reikalinga informacija apie popiežiaus vizitą. Juose taip pat bus dalijami nepanaudoti iš visos Lietuvos surinkti nemokami kvietimai į įvairius sektorius Santakos parke.

Turintieji kvietimus į Santakos parką turėtų atvykti iki 8 val. Čia laukimo programa prasidės 5 val., o šv. Mišias popiežius Pranciškus aukos nuo 10 val. Po jų bažnyčios vadovas vadinamuoju papamobiliu važiuos nuo Kauno arkivyskupijos kurijos (Papilio g. 5) per Rotušės aikštę iki Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos. Norintys pasveikinti Šventąjį Tėvą šioje atkarpoje turėtų būti iki 14.20 val.. Popiežiaus Pranciškaus kelionę per Kauno senamiestį bus galima stebėti ir lauko ekranuose Rotušės aikštėje bei Senojoje Nemuno prieplaukoje.

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia (Rotušės a.) nuo penktadienio vakaro 20 val. iki sekmadienio 5 val. ryto bus atidaryta visą laiką (ir naktį). Čia vyks maldos budėjimas, jaunimas giedos giesmes, bus galima ir sušilti. Savaitgalį senamiesčio kavinės veiks iki paryčių, todėl tikintieji jose galės sušilti ir užkąsti. Visą parą nuo šeštadienio iki sekmadienio dirbs IKI parduotuvė, esanti Jonavos g. 3.

Renginio dalyvių patogumui mieste bus įrengta 320 biotualetų. Dalis jų bus pritaikyta neįgaliesiems. Jie bus išsidėstę Santakos parke, Aleksoto gatvėje, Steigiamojo seimo aikštėje. Tualetai stovės ir prie automobilių parkavimo centrų – Aleksoto aerodrome bei A. Stulginskio universiteto teritorijoje, taip pat prie Aleksoto funikulieriaus, Raudondvario plente ir Birštono gatvėje.

Planuojančius Popiežiaus vizito savaitgalį suderinti su kultūriniais patyrimais Kaune informuojame, kad rugsėjo 22 d., šeštadienį, dėl techninių priežasčių nedirbs Pilies skyrius, o rugsėjo 23 d., sekmadienį, nedirbs ir Rotušės skyrius – čia bus įrengtas medicinos punktas. Apie tai, kad sekmadienį nedirbs, informavo ir priešais Kauno arkikatedrą esanti Kauno fotografijos galerija bei Soboro atstovai.

„Kaunas IN“ šeštadienį ir sekmadienį 16 val. organizuoja įdomius pasivaikščiojimus po Kauno senamiestį. Daugiau apie ekskursijų maršrutus sužinoti ir užsiregistruoti galite paspaudę šią nuorodą.

Kiek anksčiau skelbėme apie automobilių eismo ir viešojo transporto Kaune pakitimus savaitgalį, šį straipsnį rasite čia.

Kauno m. savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus ir „Kaunas IN“ informacija
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis