lt
2018-09-25 į sąrašą

Pasaulinę turizmo dieną kviečiame Kauną atrasti inovatyviai

Piliakalniai, V. Putvinskio gatvė ir senamiestis – viskas telpa į mobilujį telefoną, o „Žalgiris“ ir kiti mūšiai – į VR akinius. Desertui – azartiškos orientacinės po Kauną.

Dar 1979 m. Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena. Šiemet šios šventės tema – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Tikimės, jau esate girdėję apie inovatyvius turizmo produktus, sukurtus ir kuriamus Kaune, tad ketvirtadienis – puiki proga bent vieną jų išbandyti praktiškai. O ir bet kuri kita diena. Tikimės, kad sąrašas netrukus gerokai pailgės – juk XXI amžius dar tik įsibėgėja.

Header EN 1

Kaunastiškas „Instagram“ virusas

Mūsų tinklapio „Leidinių“ skyriuje galite rasti vis ilgėjantį „It’s Kaunastic“ maršrutų sąrašą, kviečiantį Kauną tyrinėti savarankiškai. Gatvės meno, modernizmo, gastronomijos, litvakų paveldo ir kt. žemėlapius galite tiesiog parsisiųsti PDF formatu ar ieškoti spausdintos versijos mieste. Savo įspūdžius „Facebook“ ir „Instagram“ tinkluose kviečiame žymėti #kaunastic. „Instagram“ ši grotažymė panaudota jau per 20 tūkst. kartų, ir tai – pati nuoširdžiausia reklama mūsų miestui.

Virtualus azartas

„Kaunas IN“ turizmo informacijos centre nuo rugsėjo 27 d. jau galėsite pasimatuoti naujuosius Kauno „Žalgirio“ virtualios realybės akinius. Tai – smagi pramoga tiems, kurie žino azarto, apimančio lemiamas rungtynių akimirkas stebint „Žalgirio“ arenoje, skonį. Ir, be abejo, impulsas tą skonį pajusti tiems, kurie iki šiol krepšinio rungtynių gyvai nėra stebėję. 

zalgiris 1

„Žalgirio“ rungtynės. Lino Žemgulio nuotr.

Dvasios gidas

Projekto „Atminties vietos“ sukurtas unikalus miesto gidas „Dvasios gidas po senąjį Kauną“ siūlo gyvą emocinę patirtį, kurioje susipina istoriniai faktai ir meninė tikrovė, miesto praeitis ir čia gyvenusių žmonių dramos. Intriguojantis „dvasios“  pasakojimas įtraukia į XX a. pradžioje – II p. karo metu vykstančią istoriją, kurios personažai gyvena, kuria, kenčia ir myli čia pat - mūsų mieste, senamiesčio gatvėse, jo kiemuose ir namuose. XX amžiaus pradžios Kaunas, jo gyventojai ir tuometinio miesto atmosfera, kasdienybės istorijos ir miestiečių likimai negailestingos Istorijos vingiuose - visa tai kartu su audiovizualiniais elementais ir šiandieninio senamiesčio peizažo fragmentais susijungia į savotišką asmeninį filmą, fiziškai ir emociškai patiriamą miesto erdvėse. Dabar ir angliškai!

Fit12001600 wm7100 DSC 0056 1

Jono Petronio nuotr.

Gilyn į Kauną

„Gilus Kaunas“ –  tai alternatyvus low-poly stiliumi sukurtas 3D išmanusis maršrutas mobiliesiems Android telefonams, kuris padės pažinti vieną europietiškiausių Kauno erdvių – Vlado Putvinskio gatvę. Ši Kauno gatvė turi įvairiausių įdomių istorijų, ypač iš tarpukario, yra susijusi su to meto diplomatija. Tai profesorių, akademikų, muziejų gatvė prie kalno, su daugybe į viršų vedančių laiptų, tad joje matyti miesto kraštovaizdžio išskirtinumas. 

Fit12001600 wm7100 Gilus Kaunas2

Skrydžių simuliacija

Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune veikiantys skrydžių imituokliai – orlaivių kabinų maketai su įdiegtais valdymo prietaisais bei programine įranga. Virtualių skrydžių programos leidžia pasirinkti orlaivio tipą (duomenų bazėje yra lėktuvai, sraigtasparniai bei sklandytuvai), kilimo ir tūpimo aerodromus įvairiose pasaulio šalyse ar net meteorologines sąlygas. Imituoklių programinė įranga leidžia keisti skrydžio sudėtingumą priklausomai nuo pilotuojančio asmens pasiruošimo. Pradedantieji supažindinami su lengvai valdomų lėktuvų pilotavimo pradmenimis, o patyrę lakūnai gali išbandyti dar nepilotuotų orlaivių valdymą ar pasitikrinti savo žinias kritinėse skrydžio situacijose.

Skaitmeninė tvirtovė

Vytauto Didžiojo karo muziejus turėdamas išskirtinę ekspoziciją ir siekį ne tik pristatyti Lietuvos kariuomenės istoriją, bet ir ugdyti pilietišką bei patriotišką asmenybę, pradėjo įgyvendinti modernaus muziejaus viziją. Vienas pirmųjų žingsnių kartu su KTU Informatikos fakultetu sukurti žaidimai. Vienas jų – „Kauno tvirtovė virtualioje realybėje“. Tai virtualus turas-žaidimas po Kauno tvirtovės III fortą. Žaidėjo užduotis – kartu su Lietuvos kariu kuo greičiau surasti daiktus, kurie iš muziejaus persikėlė į virtualią erdvę. Toks istorijos ir informacinių technologijų samplaikos kūrinys, kuriame susipina patirta emocija ir istorinės žinios, ne tik leidžia vizualiai perteikti norimą žinutę, tačiau taip pat keičia tradicinio muziejaus įvaizdį ir priartina jaunąją kartą prie pažinimo jiems priimtinu būdu. Tuo tarpu žaisdami kitą žaidimą lankytojai turi galimybę išbandyti savo taiklumą šaudydami į taikinius.

Dar viena naujovė muziejuje – virtuali realybė nukelianti lankytoją į lėktuvo ar šarvuočio vidų. Tokia virtuali kelionė po karinę techniką padeda pamatyti tai, ko paprastai išvysti nėra galimybių. Siekiant pasiekti jaunąją kartą, ugdyti kritišką mąstymą muziejuje įrengtas ir interaktyvus ekranas, kuriame per edukacinius žaidimus galima pažinti tarpukario Lietuvos kariuomenės istoriją, nusiųsti užšifruotą laišką draugui ir sužinoti kokia karinė „specialybė“ yra tinkamiausia kiekvienam lankytojui.

41782924 2055337464496989 1526434087122763776 n

Šiuolaikinės technologijos muziejininkams eksponatus bei edukacijas leidžia „perkelti“ ir į kitas erdves. Nuotraukoje - Vytauto Didžiojo karo muziejaus stotelė Kauno jaunimo dienose. Muziejaus nuotr.

Skambanti dėžė ir grojantys laiptai ...

... muziejuje! Kauno miesto muziejus kviečia užsukti į Tautinės muzikos skyrių, kuriame ekspozicija prasideda nuo skambančių laiptų. Jais užlipę rasite edukacinę erdvę, kurioje išbandysite įvairius lietuvių liaudies muzikos instrumentus ir šiuolaikišką, atnaujintą muziejaus ekspoziciją.

Kalbantys piliakalniai

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir Lietuvos archeologų sąjunga kviečia kauniečius ir miesto svečius pažinti Kaune stūksančius piliakalnius. Tai padaryti padės specialus audiogidas, kurį rasite nuskaitę QR kodus, esančius šalia piliakalnių.

Ko gero, dar ne visi kauniečiai žino, kad Kauno mieste yra net septyni piliakalniai: Aukštųjų Šančių, Eigulių, Jiesios, Marvelės (I), Marvelės (II), Veršvų ir Vieškūnų kalvos, ant kurių kadaise stovėjo medinės pilys. Kauno apylinkėse dauguma piliakalnių ir kapinynų išsidėstę prie Nemuno ir Neries upių, jų žemupiuose, ir nors jie yra mažai tyrinėti, tačiau kiekvienas mena didingą Lietuvos istoriją ir kviečia atsigręžti į savo šaknis.

Prieš ruošiantis keliauti po Kauno miesto piliakalnius rekomenduojama atsidaryti jiems skirtą tinklapį www.kaunopiliakalniai.lt, kuriame paskelbta profesoriaus dr. Jono Vaičenonio specialiai piliakalnių lankytojams paruošta informacija. Svetainę galima pasiekti ir savo mobiliuoju telefonu nuskanavus QR kodus, kurie pritvirtinti ant greta piliakalnių esančių informacinių stulpelių. Internetu prieinamas audiogidas pravers kiekvienam, vaikštančiam vaizdingose piliakalnių vietovėse. Nuo šiol įdomiausius pasakojimus, legendas ir svarbius istorinius faktus galima išklausyti tiesiog naudojantis savo mobiliuoju telefonu.

Šturmuokite Kauną

Atšventus Pasaulinę turizmo dieną, nuotykiai nesibaigia. Rugsėjo 28 d., penktadienį Kaune vyks pirmasis pramoginių komandinių orientavimosi varžybų automobiliais „Šturmas“ etapas. Tai varžybos, kurios reikalauja gebėjimo spręsti galvosūkius, planuoti maršrutą bei orientuotis mieste.

„Šturmo“ dalyviai yra žmonės, kurie yra nusiteikę azartiškai, neįprastai bei smagiai praleisti savo savaitgalio vakarą draugų, kolegų arba šeimos kompanijoje.Norėdami sėkmingai pasirodyti „Šturmo“ varžybose tikrai neprivalote būti sportininkas, mokėti laipioti stogais ar išmanyti archeologiją. Neprivalote net greitai važiuoti automobiliu, nes „Šturmas“ nėra lenktynės ir šiame žaidimė laimi ne tos komandos, kurios smarkiai spaudžia akceleratoriaus pedalą, o tos, geriausiai sugeba išspręsti organizatorių sugalvotus galvosūkius bei susidėlioti protingiausią maršrutą.

Daugiau apie šias varžybas sužinosite čia. Beje, „Šturme“ galite laimėti ir „Kaunas IN“ įsteigtų prizų.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis