lt
2018-06-25 į sąrašą

Kauno Dainų slėnyje – pirmasis Dainų šventės renginys

Birželio 30 d. į vieną milžinišką chorą šventė sukvies per 1500 dainininkų ir šokėjų.

Pirmasis Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ renginys  vyks Kaune – taip pagerbiamas miestas, kuriame 1924 m. pirmą kartą buvo surengta visos Lietuvos Dainų diena (tuomet ji vyko Kariuomenės paradų aikštėje, ten šiuo metu – Nacionalinės futbolo akademijos stadionas). Šeštadienį, birželio 30-ąją Dainų slėnyje susirinksiantys meno kolektyvai iš Lietuvos ir kitų šalių paliudys, kad švenčių gyvybė neblėsta, veikiau – „dega mūsų širdyse“.

Į vieną milžinišką chorą šventė sukvies per 1500 dainininkų ir šokėjų. Viena kitą papildydamos šventės programos dalys išskleis pagrindines mūsų himno idėjas ir kvies visą tautą švęsti Laisvę.

Greta Lietuvos aukso fondo kūrinių skambės kompozitorių Juozo Tallat-Kelpšos „Kur lygūs laukai“, Rolando Vilkončiaus „Tokia esu“, Galinos Savinienės „Lietuva“, Algirdo Martinaičio „Aušros žvaigždė“ ir kiti kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai. Programoje dalyvaus Kauno miesto ir Kauno rajono studentų ir senjorų liaudiškų šokių grupės, pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, jungtinis liaudies instrumentų orkestras, solistai Linas Adomaitis, Rasa Serra, Marius Polikaitis (Čikaga), Gabrielė Bielskytė, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Lietuviškų dainų skambesio sužavėti pirmą kartą į Kauno Dainų šventę atvyksta Kanados Toronto vaikų choras „Gintarėlis“, JAV Čikagos „Dainava“, „Los Andželo „Los Angelai“, bendrystės ir meilės dainai vedini chorai iš Vilniaus, Šiaulių, Pasvalio, Marijampolės, Elektrėnų. Vyrų choras tik vienas – „Perkūnas“, bet berniukų chorų net trys – „Varpelis“, „Dagilėlis, „Ąžuoliukas“ su viltimi, kad iš jų išaugs nauji vyrų chorai.

Kauno Dainų dieną puoš lietuvių liaudies šokiai – aikštės kompozicijos, kurios jau repetuojamos Dainų slėnyje.

Dainų šventės Kaune rengėjai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Kauno miesto savivaldybė. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“, liepos 1-6 dienomis vyksiančios Vilniuje,  programą rasite čia.

Organizatorių inf.

 

 

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis