lt
2020-02-25 į sąrašą

Kaune pagreitį įgaunantis kultūrinis gyvenimas 2022-aisiais pakvies švęsti kiekvieną savaitgalį

Kaunas turi daug ką papasakoti – ir ne tik miesto svečiams, bet ir nuo amžių čia gyvenantiems.

Europos kultūros sostinės titulas Kaunui buvo suteiktas 2017 m. kovo mėnesį, o idėja, laimėjusi miestui šį titulą, vadinosi „iš laikinosios į šiuolaikinę“. Tada ir prasidėjo vis daugiau miestiečių įtraukianti kelionė į 2022-uosius. Kelionė, kurios tikslas yra pasikeisti iš nostalgiškai į praeitį žvelgiančio miesto, į gyvybingą, demokratišką, augantį ir atvirą miestą, kuriame pasitikima ateitimi. Kelionė, kuri netrukus pasieks finišo tiesiąją ir mus atves į didelę šventę 2022-aisiais. 

Prasminga šventė ištisus metus

„Kaunas 2022“ kasmet organizuoja penkis didžiuosius vis daugiau visuomenės dėmesio susilaukiančius renginius Kauno mieste ir rajone – Tarptautinę laimės dieną (kovo 20 d.), kurios dalyviai nesutilptų ir į dvi Žalgirio arenas, tarptautinį Europos kultūros sostinės forumą (gegužės mėnesį), kuris šiemet vyks Kauno architektūrinio pasididžiavimo – Lietuvos banko – pastate.

Laimes diena 2019 m. autorius M. Plepys

Laimės diena 2019 m. M. Plepio nuotr.

Didieji „Kaunas 2022“ festivaliai – Fluxus (rugsėjo mėn.), ConTempo (rupjūčio mėn.), Istorijų (spalio mėn.), atkreipia dėmesį vis į kitą kultūros aspektą: skatina bendruomeniškumą, pristato šiuolaikinį meną ar kviečia atsigręžti į miesto praeitį.

Tarptautinis scenos menu festivalis M2. Plepys

„ConTempo“. M. Plepio nuotr.

Energingas kaip kaunietis

Kaunas turi daug ką papasakoti – ir ne tik miesto svečiams, bet ir nuo amžių čia gyvenantiems. Rudenį startavęs „Kaunas 2022“ inicijuotas Istorijų festivalis atskleidė čia paslėptas istorijas daina, performansu, muzika, meno kūriniais, instaliacijomis, o Kauno technologijos universiteto doktorantų sukurtų virtualių akinių dėka buvo galima išvysti seniai dingusį Aleksotą. „Kaunas 2022“ bene pirmieji pasaulyje kuria ir šiuolaikinį Kauno miesto mitą apie paslaptinguose Kauno požemiuose gyvenantį Žvėrį, kurio pavidalą pavyko atskleisti dizaineriui Dariui Petreikiui: žvėris pasirodė besąs tikras kaunietis – kampuotas ir kupinas energijos. Jį pamatyti ir jo istoriją sužinoti jau galima naujai išleistoje Žvėries pasakų knygoje, pristatytoje 2020 m. Knygų mugėje.

Ne žiūrovai, o bendraautoriai

Kultūros sostinę kuria ne kas kitas, bet bendruomenė. O susibūrus kartu įvyksta netikėti dalykai: surėmę pečius kaimynai pertvarko savo kiemus, nulipdo indus vakarienei ar kartu vaidina. Pavyzdžiui, Kauno rajono Linksmakalnio bendruomenė, kartu su žymiu režisieriumi Roberto Magro, savo miestelio istoriją pasakojo šiuolaikinio cirko kalba, o Garliavos apylinkių gyventojai kartu su menininku iš Belgijos Hugo Herrera Tobon, atvėrę asmeninę patirtį, sukūrė subjektyvųjį šių apylinkių žemėlapį. Beje, tai buvo pirmasis atvejis subjektyviųjų atlasų istorijoje, kai jį kūrė ne profesionalūs menininkai.

Subjektyvaus atlaso parodos atidarymas Juragiu tv stotyje 2019 3. Andrius Aleksandravicius

Subjektyvaus atlaso parodos atidarymas Juragiuose. A. Aleksandravičiaus nuotr.

„Kaunas 2022“ vienija ir aktyvią tarptautinę modernizmo architektūros gerbėjų bendruomenę, kurios atstovai tyrinėja Kauno architektūrinį paveldą ir padeda jį įvertinti kitiems. O praėjusiais metais Kauno tarpukario pastatų grožį ir unikalumą parodė čia atliktas šiuolaikinis šokis.

Mokymasis

Dirbtuvės, seminarai, mokymai, pristatymai ir konferencijos – „Kaunas 2022“ kasdienybė: į šį procesą jungiasi miesto ir rajono bendruomenės, kultūros organizacijos, meninininkai, kūrėjai. „Kaunas 2022“ sukūrė atskirą programą jaunimui – į įvairiausias iniciatyvas iki šiol jau yra įsitraukę apie 2000 jaunų žmonių.

Kodėl verta atvykti į Kauną 2022-aisiais?

Ne veltui Kaunas vadinamas miestu, kuriame tiesiog negali išvengti kultūros – 2022-aisiais savaitgalio be kultūros čia tiesiog nebus! Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį pakviesime įsilieti į 52 didelius tarptautinius įvykiusir į šimtus bendruomenių renginių Kaune ir Kauno rajone.

Tačiau pagrindinis ir svarbiausias, kartu su miestiečiais sukurtas naujasis Kauno mitas ir jo pagrindinis herojus – Mitinis Kauno žvėris – kvies į asmeninę savęs pažinimo kelionę, truksiančią visus metus.

Mitinė didžiųjų renginių trilogija kvies kauniečius, lietuvius ir europiečius:

Daugiau: kaunas2022.eu 

Titulinė  nuotr: Šiuolaikinio šokio spektaklio „Origamis“ pristatymas Zapyškyje, 2019 m.  M. Plepio nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis