lt
2024-04-17 į sąrašą

Kaune kaip biure: patarimai geriausioms darbostogoms

„Atsiprašau, gyvai susitikti šią savaitę negaliu, išlėkęs, bet mielai susiskambinsiu. Ne, ne, laiko juosta ta pati – darbostogauju Kaune“.

„Atsiprašau, gyvai susitikti šią savaitę negaliu, išlėkęs, bet mielai susiskambinsiu. Ne, ne, laiko juosta ta pati – darbostogauju Kaune“, – tai ištrauka ne iš fantastinės knygos, o iš visiškai realios situacijos. Ji tik įrodo, kad nebūtina skristi į kitą planetos galą, kad atsipūstum – kartais aplinkai pakeisti pakanka kiek daugiau nei valandėlės traukinyje. 

Tarkime, jau suradote, kur savaitėlei apsistoti – viešbučių ir „AirBnb“ butų pasirinkimas Kaune tikrai nemažas, čia kaip namuose jausis ir modernizmo, ir skandinaviško minimalizmo, ir viešbutiško perfekcionizmo gerbėjai. Viskas priklauso nuo biudžeto ir norimos lokacijos – tiesa, Kaunas kompatiškas, tad viską, ko prireiks darbostogaujant, galėsite pasiekti dviračiu ar pėsčiomis. O žemiau – keletas rekomendacijų.

 

Kur dirbasi skalsiausiai

 

Jei nenorite viso laiko praleisti viešbučio kambaryje ar trumpalaikei nuomai skirtame butuke, pravers informacija, kur galite prisiglausti su savo nešiojamu draugu. Bendradarbystės erdvių, kuriose galite išsinuomoti stalą, kabinetą ar net salę, sąrašas čia, o dabar metas sužinoti apie nemokamas vietas. Žinoma, užsisakius kavos puodelį jūsų patogumui – (beveik) visų Kauno kavinių stalai, bet tikrai ne visi gali susikaupti vis ūžtelėjant kavos aparatui… 

Jaukios, tyla užpildytos erdvės laukia – akivaizdu – bibliotekose. Jei mėgstate knygų kuriamą aurą, o ir įkvepiantį vaizdą už lango, ateikite į Kauno miesto Vinco Kudirkos viešąją biblioteką Laisvės al. 57 – tiesa, patariame labai nesivėlinti, nes žiūrėti į žaliuojančias liepas ir tyškantį fontaną dirbant mėgsta daugelis.

Ieškantiems privatumo patiks neseniai iš pagrindų atnaujintos Ąžuolyno bibliotekos uždaros darbo erdvės – čia, izoliuoti nuo išorinio pasaulio, galite pyškinti romaną po romano. Tiesa, galima prisėsti ir bendrosiose bibliotekos erdvėse.

Kudirkos J Trofimov

Kauno Vinco Kudirkos biblioteka. J. Trofimov nuotr.

Screenshot 2024 04 17 at 20.44.44

Ąžuolyno biblioteka

 

Dar viena biblioteka – KTU, esanti Studentų miestelyje. Čia neabejotinai įkvėps ne tik stilingi ir ergonomiški sprendimai, bet ir begalės aplink susispietusių galvų, kuriose gimsta įdomiausi mokslo darbai. 

Meniškas sielas kviečiame į Kauno menininkų namus. Šios kultūros įstaigos skaitykla atvira visiems – čia gausu knygų ir žurnalų, yra netgi kasečių kampelis, ir net nemokamos kavos. 

ktu biblioteka 6

ktu biblioteka 54

KTU biblioteka. A. Čiukšio nuotr.

 

Jei lengvas šurmulys jūsų minčių nebaido, anaiptol – privilioja mūzas, apsvarstykite galimybę įsikurti smagiausio Kauno viešbučio „Moxy“ hole. Čia – puiki nuotaikų pusiausvyra tarp baro ir fojė. Kitas viešbutis, siūlantis patogumo ir įkvėpimo balansą – „ibis Styles Kaunas Centre“. Įsikūrę viename jo kambarių, padirbėti pakilkite į panoraminį restoraną „Sky9 Terrace“.

Moxy Kaunas

Moxy nuotr.

 

IMG 5551

ibis Styles Kaunas Centre Jurgita Lukos Photography 002 WEB

ibis Styles Kaunas Centre. Jurgitos Lukos nuotr.

 

Prieš ir po darbo

 

… būtina apšilti, o tada – nurimti. Bėgikams patiks Panemunės šilas ir Nemuno ar Neries pakrantės, kuriomis lekiant kilometras veja kilometrą. Ypač čia gera anksti ryte ir vėliau vakare – būtent tada, kai mums reikia, tiesa? Dviratininkai šiose trasose irgi laukiami – galite nuriedėti ir iki Lampėdžių ežero bei rytą pradėti šalta vonia, o gal pastiprinti širdelę užminant į Parodos kalną ar įsikvėpti dienai pervažiuojant vadinamąjį HES’o tiltą? Žodžiu, darbostogų metų tikrai galite tęsti savo mėgstamą hobį, nesvarbu, kad esate ne namuose. 

A2.A. Tulpes pesciuju tiltas pavasaris23

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Negalintiems be įdomiausių festivalių filmų ir europietiško kino – ypatinga žinia. Būtent Kaune veikia „Romuva“, seniausias Lietuvoje kino teatras, menantis tarpukarį, kai Kaunas buvo Laikinoji sostinė. Neseniai restauruotas art deco stiliaus pastatas primena tą auksinį laiką. Ne tik aktualioms naujienoms, bet ir kino klasikai vietos šiame Laisvės alėjoje esančioje filmų mekoje visuomet atsiranda. 

AA Kino namai Romuva fasadas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Dar vienas būdas motyvuoti save imti ir pribaigti tą straipsnį, lentelę, projektą, biudžetą – žvilgsnio mankšta. Girdėjote apie tokią? Atrasti plačias urbanistiškai gamtiškas panoramas galima įkopus į Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikos terasą, pasikėlus funikulieriumi į Aleksoto apžvalgos aikštelę ar… leidus sau pramoginį skrydį virš Kauno. Taip, taip – vienas seniausių Europos aerodromų, S. Dariaus ir S. Girėno vardu, puikiai veikia ir yra atviras smalsuoliams. 

Tuo tarpu Kauno meno ir kultūros žemėlapis — dar tankesnis, nei dviračių takų. Fotografijos ir šiuolaikinio meno galerijos spiečiasi aplink Rotušę, o po darbo dienos bibliotekoje įdomūs renginiai lauks čia pat, jos erdvėse. Rekomenduojame patikrinti, kas eksponuojama muziejuose – parodos čia dažnai keičiamos, o šiuolaikinio požiūrio nestokojantys jų kuratoriai nuolat nustebina. Jei atsivežėte dviratį, būtinai juo pasiekite Kauno IX forto muziejų, o gal ir kiti buvusios tvirtovės statiniai sudomins? Fortuose vyksta ne tik ekskursijos, bet net ir reivo vakarėliai… Jei jau sunerimote, kaip apie tokius sužinoti, diktuojame: kultura.kaunas.lt

A2.A. Santakos parkas Kauno pilis

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Daugiau idėjų darbostogoms, ilgajam savaitgaliui su kompiuteriu ar kūrybinei rezidencijai praturtinti – užsukus į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36. Turime patarimų visų profesijų atstovams!

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis