lt
2018-06-20 į sąrašą

Joninės Kaune – šiemet yra iš ko pasirinkti!

Senamiestis, Žaliakalnis, Šančiai, Seniava ir Rumšiškės – trumpiausios metų nakties viskam aplankyti tikrai neužteks!

Viena smagiausių ir seniausiai Lietuvoje minimų kalendorinių švenčių – Rasos, Kupolės, Joninės ar tiesiog vasaros saulėgrįža, trumpiausia metų naktis iš birželio 23-osios į birželio 24-ąją, šiemet „išpuola“ šeštadienį. Nors ir negalėsime pasilepinti papildomu laisvadieniu, kaip jau įpratome per keletą metų, švęsti vis tiek siūlome. Ir turime net keletą rekomendacijų, kaip tai padaryti Kaune bei jo apylinkėse. 

Tarp Aukštųjų ir Žemųjų Šančių esančiame, carinį XIX a. Kauną menančiame parako sandėlyje šeštadienį bus verčiamas naujas šio objekto puslapis. Per keletą mėnesių iš pagrindų sutvarkę teritoriją ir paruošę ją naujoms kultūrinėms jungtims bei idėjoms asociacijos „Kauno tvirtovė“ nariai ir bendruomenės atstovai birželio 23-ąją kviečia į ilgai nesibaigsiančią naktį. Jos metu – kino peržiūros, meninės garso ir šviesos instaliacijos, ledo ir šviesos skulptūros. Daugiau apie „Paraką“ skaitykite šiame straipsnyje, kuriame viską nuodugniai papasakojo didžiausia projekto entuziastė šančiškė Vida Bliumkienė.

III forte, esančiame Garliavos apylinkėse, jau šešetą metų senąsias tradicijas gaivinanti Seniavos ir kitų kaimų bendruomenė kasmet sulaukia vis didesnio aplinkinių susidomėjimo. Čia degs laužai, bus ieškoma paparčio žiedo, vyks vaidilučių procesija, upe bus plukdomi vainikai, o į dangų kils bendruomenės narių sugalvoti norai.

„Išsikėlėme tikslą – šventę, kuriai rengdamiesi ir ėmėmės darbo (III forte – red. past.). Sutvarkėme nedidelį plotą, įrengėme laužavietę, sukalėme keletą suoliukų, iškabinome skelbimus. Renginio pradžią numatėme 18 valandą, bet tik 18:30 ėmė rinktis žmonės, kurių iš viso buvo apie 70. Pavykęs pirmasis bandymas tapo akstinu iš pagrindų sutvarkyti forto aplinką. Supratome, kad forto kažkam reikia“, – apie tai, kaip gimė mintis III forte švęsti Jonines, o vėliau ir kitas šventes, pasakojo septintos kartos seniavietis, istorikas, Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenės vadovas Ovidijus Jurkša. Daugiau apie šios bendruomenės gaivinamas ir kuriamas tradicijas skaitykite čia.

kauno iii forte jau sestus metus bus svenciamos jonines 5b27e71554a79

kauno iii forte jau sestus metus bus svenciamos jonines 5b27e7d5452e2

Joninės III forte. Bendruomenės archyvo nuotr.

Ieškantys nuotykių pačiame mieste šeštadienį kviečiami burtis Kauno pilies lomoje. Į čia rengiamą Joninių šventę užsukti ragina Kauno miesto savivaldybė ir Kauno kultūros centras „Tautos namai“. Programoje – laužas, vainikų pynimas ir grupių „Baltos varnos“ (folk), „Ūkanose“ (folk rock) ir „Rebelheart“ (rock) gyvai atliekama muzika.

Ant Parodos kalno, greta Vytauto parko karuselių veikiantis ir įspūdingai jaukia terasa pasižymintis baras „O kodėl ne?“ trumpiausią naktį kviečia susisukti į elektroninius projekto „Girių dvasios“ ritmus, kuriuose telpa ir senųjų muzikos tradicijų aidai. Daugiau apie šį renginį skaitykite čia. 

Kaip visuomet, Rumšiškėse esantis Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia užsukti į valias išsimiegojus. Joninių „dūzgės“ čia vyks sekmadienį, birželio 24 d., nuo 13 valandos. Jei nespėjote surasti paparčio žiedo naktį, galėsite pratęsti paieškas diena, turėsite galimybę daugiau sužinoti apie vaistinius augalus, nusipinti vainiką ir jį išplukdyti, pagerbti ugnį, pašokti su ansambliais „Aidija“, „Goštauta“, „Sutaras“, ir patogiai įsitaisius stebėti spektaklį  „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes?“ (vaid. Vitalija Mockevičiūtė, Neringa Varnelytė, Spektaklis sukurtas pagal tautosakininkų užrašytą tautosaką). Visą sekmadienio programą rasite čia.

34778691 675860086078361 7556086103577460736 o

Joninės Rumšiškėse. LLBM nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis