lt
2018-05-22 į sąrašą

Iš švenčiančio Kauno oro uosto – pirmasis reisas į Varšuvą

Nuskristi iš Lenkijos sostinės į Kauną LOT siūlo kiekvieną dieną, išskyrus šeštadieniais.

Ankstų gegužės 22-osios rytą Kauno oro uoste vyravo itin šventiškos nuotaikos – beveik kaip išvakarėse, kuomet gerbėjai pasitiko iš Belgrado grįžusius „Žalgirio“ krepšininkus. Na, o antradienį kauniečiai į Varšuvą išlydėjo pirmąjį reguliarųjį kompanijos LOT reisą. Jo startas sutapo su 10-uoju oro uosto terminalo gimtadieniu.

Atvykusio LOT orlaivio pasitikimas KUN nuotr. aut. M. Mazonas

Atvykusio LOT orlaivio „krikštas“ Kaune. M. Mažono nuotr.

Skrydis „Kaunas-Varšuva“ svarbi net kelioms tikslinėms grupėms. Pirmiausia, tai gerokai palengvina keliones Kaune dirbantiems vietos ir užsienio verslininkams, kurie per Varšuvą gali patogiai pasiekti bet kurį Europos didmiestį, o vėlai vakare grįžti į Kauną.

Be abejo, naujasis skrydis į Kauną aktualus ir augančiam turistų srautui. Tikimasi, kad šiuo skrydžiu naudosis tiek Lenkijos gyventojai, tiek iš toliau keliaujantys turistai, pavyzdžiui, mūsų šalį vis labiau pamilstantys japonai. Kadangi nemažai lietuvių egzotines keliones pradeda būtent iš Varšuvos oro uosto, ši kryptis itin patogi ir patiems kauniečiams.

Is kaires S. Kairys M. Gelzinis  nuotr. aut. M. Mazonas

Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys, Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis, LOT gen. pardavimu agentas Lietuvoje Raimondas Kesilis. M. Mažono nuotr.

„LOT kompanija atkreipė dėmesį į miesto ambicijas ir pasirinko Kauną, kaip patikimą partnerį ilgalaikei vizijai įgyvendinti. Manau, tai bus naudinga abiem pusėms“, - ankstų rytą, išlydėdamas pirmuosius keleivius į Varšuvą, rašė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys.

 Lėktuvas iš Varšuvos Šopeno oro uosto kyla 22:35 val., o Kaune leidžiasi 00:45 val. vietos laiku. Keliautojai, norintys LOT lėktuvu pasiekti Varšuvą iš Kauno, gali tai padaryti 06:45 val. kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį. Varšuvoje jie leidžiasi 06:25 val. vietos laiku. Kelionė vykdoma vietas turinčiais lėktuvais „Bombardier Q400“, turinčiais verslo, aukščiausią ekonominę ir ekonominę klases.

LOT orlaivis KUN 2 nuotr. aut. M. Mazonas

LOT orlavis Kaune. M. Mažono nuotr.

Priminsime, kad Varšuvos Šopeno oro uoste skubančių keleivių dėmesį šiuo metu atkreipia Lietuva. Šešiuose dinaminiuose stenduose, įrengtuose oro uoste, mirga kvietimai aplankyti Kauną, Vilnių bei Palangą, t.y., tuos miestus, su kuriais Varšuvą šių metų turistinį sezoną jungia tiesioginiai skrydžiai. 

Varsuvos oro uostas3

„Senelis išminčius“ Varšuvos oro uoste. Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos nuotr.

Tarp objektų, pasirinktų pristatyti mūsų šalį – ir vienas garsiausių, dažniausiai fotografuojamų bei didžiausių gatvės meno kūrinių Kaune. 440 kv. m. užimančio piešinio „Senelis išminčius“ ant buvusios FLUXUS ministerijos fasado autoriai – Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas, žinomi kaip „Gyva grafika“.

Veiklos dešimtmetį švenčiantis Kauno oro uosto terminalas atidarytas 2008 m., tuomet jis kainavo beveik 65 mln. Lt. Didžioji dalis finansavimo buvo gauta iš Europos sanglaudos fondo. Projekto autorius – architektas Gintautas Natkevičius.

kaunas-airport.lt 
lot.com

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis