lt
2018-09-25 į sąrašą

Baigiantis rugsėjui švenčia Šančiai

Bendruomenės opera, festivalis kompozitoriaus kieme ir kultūros paveldo staigmenos Kauno tvirtovėje – visa tai paskutinio rugsėjo savaitgalio metu.

Net kelios kultūrinės iniciatyvos prisirpo margojoje istorinėje Kauno dalyje – Šančiuose. Visą paskutinę rugsėjo savaitę čia vyksta Šančinės, kurių esmė – pasirengimas pirmosios Šančių operos premjerai. Savaitgalį rajone – ir tarpsritinio kultūros paveldo festivalio „Baterija“ startas bei iniciatyvų festivalis „Štai Šančiai“.

Šančinės

Šančinių metu vyksta vieši dainavimo bei judesio užsiėmimai, kuriuose mokomasi operos dainų bei kuriama choreografija, o šventės kulminacija – kūrybinių dirbtuvių dalyvių pasirodymas – suplanuota rugsėjo 30 d., sekmadienį.

Pernai linksmą paradą rajono ašyje – A. Juozapavičiaus prospekte – surengę Šančinių iniciatoriai ne tik trina ribas tarp aukštojo ir mėgėjų meno, bet ir sieks prikelti naujam gyvenimui rajono kultūrinį bei urbanistinį paveldą, įgyvendinant kūrybines veiklas istoriškai svarbiose Šančių vietose. Šančinių metų tęsiamas dar pavasarį prasidėjęs bendruomenės operos „Kopūstų laukas“ kūrybos procesas. Bendruomenės operos mokykloje kurioje 25 bendruomenės nariai mokėsi kartu su profesionalais operos kūrimo ypatumų. Vėliau vyko muzikos kūrimas ir įgarsinimas.

Sekmadienį, rugsėjo 30 d., 13 val. dainavimo ir judesio grupės susijungs operos veiksmo vietoje, Kopūstų lauke, sančioje šalia Sodų ir Suomių gatvės sankirtos. Bendruomenės dainininkai ir šokėjai kartu atliks operos libretą bei epilogą, kuriam muziką sukūrė kompozitorius Vidmantas Bartulis.

20900961 515007518892559 3723062223263190909 o 1024x768 1

2017 m. Šančinių repeticija. Organizatorių nuotr.

Šančinių renginys feisbuke

Baterija

2018-ieji – Europos paveldo metai. Ir nors Kauno kontekste dažniausiai žodis „paveldas“ linksniuojamas kalbant apie tarpukario modernistinę architektūrą, ne mažiau įdomi yra kiek anksčiau Kauną, carinės gubernijos centrą, apjuosusi tvirtovė. O čia pats metas prisiminti, kad 2018-ieji – tai ir šimtas metų po Pirmojo pasaulinio karo, kurio pasekmės fortų žiedą ilgam paslėpė po dulkių sluoksniu. Jis jau nupūstas, mums beliko ateiti ir įvertinti – tai itin paprasta bus padaryti tarpsritinio kultūros paveldo festivalio „Baterija“ metu.

parakas

„Parakas“. Organizatorių inf.

Kelias dešimtis Kauno tvirtovės objektų Kauno ir Kauno rajone šiuo metu tvarko ir prižiūri VšĮ „Kauno tvirtovės parkas“ ir savanoriška bendruomenė – asociacija „Kauno tvirtovė“. Fortai tampa saugesni lankymui, lengviau prieinami, o jų paslaptis į dienos šviesą kelia vis gausesnės entuziastų pajėgos – taip siekis „Išsaugoti panaudojant“ tampa realybe. Rugsėjo 28 d. prasidėsiančio ir iki spalio 27 d. į renginius kviesiančio festivalio metu galėsite susipažinti su įvairiomis atgimusiomis ir atgimstančiomis Kauno tvirtovės lokacijomis. Pirmoji jų – penktadienį, rugsėjo 28 d. atsiversiantis vos prieš trejetą mėnesių „Paraku“ pakrikštytas parako sandėlis, esantis tarp Aukštųjų ir Žemųjų Šančių.

Jau 18 val. įspūdingose sandėlio erdvėse vyks Romano Mugos ir Gedimino Kubiliaus parodos atidarymas, o paplojus menininkams visi, suspėję užsiregistruoti, leisis į ekskursiją po Karo medicinos sandėlius su prof. Valdu Rakučiu. Likusiems „Parake“ 20 val. pasirodymą surengs šiuo metu „Kaunas 2022“ industrinės kultūros programos „Matters_“ kvietimu Kaune reziduojanti austrų menininkė Brigitta Bödenauer. Jau gerokai sutemus „Parako“ garso sistemą perims nemaža elektroninės muzikos atlikėjų rinktinė.

Kiti artimiausi „Baterijos“ renginiai vyks spalio 5 ir 6 dienomis III forte, vėliau – tarp fortų išsidėsčiusiose baterijose ir Linkuvos įtvirtinimuose. Daugiau apie šį festivalį rašo „Kaunas pilnas kultūros“.

„Parako“ renginys feisbuke

Štai Šančiai

Šeštadienį, rugsėjo 29 d., norintys susipažinti su pačiomis įvairiausiomis Šančiuose gimstančiomis iniciatyvomis kviečiami į vieną erdvų kiemą, esantį Servitutų gatvėje. Kompozitoriaus Gedimino Zujaus kieme organizuojamame iniciatyvų festivalyje – jokio organizatorių kišimosi, tik visiška laisvė ir atvira erdvė vietinių idėjoms. Todėl būtent čia sužinosite ir pajausite, kokie Šančiuose žmonės ir kuo jie gyvena, kuo užsiima, ką moka. Dalyvaukite ekskursijoje, apsikeiskite kontaktais, pagirkite jums patikusią iniciatyvą, laimėkite prizų, sužinokite rajono istoriją, pateikite savo idėją ar ketureilį Šančiams. Ir būtinai sudalyvaukite šančiškių kuruojamose kūrybinėse dirbtuvėse, nes jos – festivalio „vinis“.

inciatyvu

Iniciatyvų festivalio renginys feisbuke

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis