lt
2018-12-21 į sąrašą

Žengiant į Laikinosios sostinės metus – Kauno art deco kvapas

Parfumerės Eglės Jonaitytės sukurtas kvapas „Kaunas Art Deco” – tai subtilus suvenyras, nukeliantis į romantiška nuotaika dvelkiantį tarpukarį.

Damasko rožės, baltos alyvos, seni mediniai baldai, storos knygos – šios ir kitos sentimentalios natos sudaro naująjį kvapą „Kaunas Art Deco“. Tai – parfumerės Eglės Jonaitytės, atstovaujančios ženklui „Skin Scent“, fantazijos vaisius, tapęs reprezentacine dovana iš Kauno – UNESCO dizaino miesto, kurio tarpukario architektūra įvertinta Europos paveldo ženklu.

„Kvepalai „Kaunas Art Deco” – tai subtilus suvenyras, nukeliantis į romantiška nuotaika dvelkiantį tarpukarį. Kiekvienam kvapas, ko gero, kels skirtingas asociacijas, tačiau man šis kokteilis siejasi su šiltu vasaros vakaru tarpukario bute, apstatytame art deco stiliaus baldais,– asmeninį santykį su naujuoju kvapu, tapsiančiu reprezentacine dovana iš mūsų miesto, atskleidžia Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Andrijana Filinaitė.

Kvapo kūrėja E. Jonaitytė įsitikinusi, kad jis tiks ypatingoms progoms, kai vidinė būsena kupina kokybės, tikrumo, rafinuotumo ir malonumo. „Šis kvapas – tai romantiška fantazija apie tarpukario Kauną, žmones, architektūrą, gyvenimo būdą, baldų spalvas, gobelenų faktūras, „Metropolio“ besisukančias duris ir suknelę vienam vakarėliui už visą atlyginimą“, – teigia parfumerė, kurios kūrinių paletėje – ir daugiau Kauno aromatų. Auksinei Laikinosios sostinės epochai dedikuotame kvape nata po natos atsiskleidžia vis kitas tarpukario aspekta 

„Pirmose kvapo natose – frankincensas – bažnytinis smilkalas, vienas iš sakraliųjų kvapų, nukelia į Kristaus prisikėlimo baziliką, kuri tiek savo buvimo vieta, tiek forma ir pavadinimu yra tarsi Kauno „taurioji uola“. Širdies akorde šoka vasara – Damasko rožės, geranijos, baltosios alyvos... Tai – apie nemirtingą sielos jaunatviškumą, kurį įžvelgiu senose nuotraukose, kuriose įamžintos jaunuolių šypsenos ir entuziazmas. Nuostabu, kad natūralių esencijų dėka, galime užuosti senųjų veislių augalus, tokius, kokius galbūt uodė mūsų seneliai. Baziniame akorde – žemiškos, sunkios vetiverijos, derinyje su Peru balzamu sukuriančios senų medinių baldų, knygų ir blunkančio gobeleno įspūdį“, – apie kvapą „Kaunas Art Deco“ pasakoja jo autorė.  

Susipažinti su tarpukario Kauno kvapu ir jo įsigyti – sau ar kaip priedą prie Kalėdų dovanos brangiems žmonėms – galite „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15) ar mūsų internetinėje parduotuvėje. 2 ml talpos kaina – 8,70 Eur.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis