lt
2018-11-12 į sąrašą

VDU Botanikos sode plasnoja įvairiaspalviai atogrąžų drugiai

Tradicinė paroda vyks iki pat Naujųjų, o adventiniu susikaupimo laikotarpiu žadamas ypatingas nakties renginys.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) atidaryta jubiliejinė atogrąžų drugių paroda. Nuo lapkričio 12 d. iki pat Naujųjų metų lankytojai gali grožėtis įvairių margaspalvių drugių skraidymu, stebėti jų maitinimosi ypatumus, o jei pasiseks – išvysti, kaip Azijos, Afrikos, Centrinės ir Pietų Amerikos drugiai ritasi iš lėliukių inkubatoriuje.

„Prieš penkerius metus į VDU Botanikos sodą Kaune atvyko pirmoji drugelių lėliukių siunta. Visos kiekvienų metų rudenį veikusios parodos sulaukė didelio visų amžiaus grupių lankytojų susidomėjimo, tad jubiliejinėje parodoje stengiamės dar labiau stebinti drugių gausa ir įvairove. Penkti metai stebime lankytojų reakcijas ir džiaugiamės galėdami į pilkas rudenines nuotaikas įnešti žaismingumo ir spalvų “, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.  Anot K. Mulevičienės, parodose lankosi labai įvairaus amžiaus žmonės: drugiai žavi ir pačius mažiausius, ir senjorus. Kai kurie svečiai į drugių parodą atvyksta kaip į terapiją – kiekvienas iš čia išsineša teigiamas emocijas. 

2017 09 27 8

Į VDU Botanikos sodą Kaune šiemet atvyko trys didelės drugių lėliukių siuntos. Pirmoji siunta lankytojus supažindins su Azijos drugiais (galima išvysti net 20 rūšių drugius), antrojoje siuntoje – Afrikos, o trečiojoje – Centrinės ir Pietų Amerikos drugiai. „Šių metų parodoje džiaugiamės dar didesne drugių ir jiems patinkančių augalų įvairove. Šalia praėjusiais metais specialiai drugiams augintų „Pentas lanceolata“, nektaro šaltiniu tapo apie 10 gėlių rūšių žiedai. Itin šiltas šiųmetis ruduo leido šias įvairiaspalves gėles išsaugoti ir jomis papuošti drugių parodą“, – pasakojo VDU Botanikos sodo vyr. specialistė Edita Braun.

2017 09 27 7

VDU Botanikos sodo oranžerijoje nuo lapkričio 12 d. galima išvysti ypač gražios mėlynos spalvos didelius ir labai aktyvius drugius „Morpho peleides“, neretai ant lankytojų užtupiančius nedidukus, vikrius drugius „Hypolimnas bolina‘ su melsva, mėnulio šviesą primenančia dėme tamsiuose sparneliuose,  prieblandoje aktyvius drugius „Caligo eurilochus“, kurių sparnelius puošia į pelėdos panašios akys, taip pat „Parthenos sylvia“, „Papilio demoleus“ ir kt.  

Kasmet į VDU Botanikos sodą drugių lėliukės atkeliauja iš Didžiosios Britanijos. Joms turi būti sukurtos ypatingos sąlygos – po šilto ir drėgno gyvenimo inkubatoriuje, skraidyti pasiruošę drugiai išleidžiami į didesnę – 32 kv. metrų ploto – erdvę. Čia jie skraido, poruojasi, šoka, maitinasi.

„Šalia pažintinės parodos funkcijos šiais metais norėčiau itin akcentuoti ir gamtosauginę, aplinkosauginę. Lankytojai sužinos drugių populiacijoms kylančias grėsmes, išgyvenimo sunkumus kertamuose miškuose bei cheminėmis priemonėmis paveiktų augalų apsuptyje“, – teigė E. Braun.

Drugelius VDU Botanikos sode galima lankyti kiekvieną dieną, be to, kviečiama užsisakyti ir specialią programą, kurios metu ekskursijų vadovė pasakos apie oranžerijos augalus ir atogrąžų drugius.

VDU Botanikos sodo inf. ir nuotraukos
Daugiau: www.botanika.vdu.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis