lt
2016-07-14 į sąrašą

Vasaros ekskursijos Šančiuose

Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami pažinti vieną seniausių ir neabejotinai vieną įdomiausių rajonų Kaune - Šančius.

Kiekvieną TREČIĄ mėnesio TREČIADIENĮ – pažintinės ekskursijos dviračiais su Šančių gide Austėja Bliumkyte-Padgurskiene (dviračius galėsite išsinuomoti vietoje, daugiau informacijos rasite čia).
Kiekvieną PASKUTINĮ mėnesio KETVIRTADIENĮ – pažintinės-edukacinės ekskursijos su Šančių gide Rolanda Girskiene.

Ekskursijų kaina – 2 EUR, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 1 EUR.

LIEPOS MĖNESIO EKSKURSIJOS
20 d., trečiadienį, 18:00-19:30 – ekskursija dviračiais ,,Unikalieji Šančiai" su Austėja. 
28 d., ketvirtadienį, 18:00-20:00 - ekskursija pėsčiomis ,,Pajausk, tai - Šančiai" su Rolanda.

RUGPJŪČIO MĖNESIO EKSKURSIJOS
17 d., trečiadienį, 18:00-19:30 – ekskursija dviračiais ,,Unikalieji Šančiai" su Austėja.
25 d., ketvirtadienį, 18:00-20:00 - ekskursija - orientacinis žaidimas pėsčiomis arba dviračiais, riedučiais ,,Atrask, tai - Šančiai" su Rolanda.

DAUGIAU INFORMACIJOS tel. 8 678 11289 (gidė Austėja), 8 652 08623 (gidė Rolanda).

Organizuoja: Šančių kioskas.

Globoja. Šančių seniūnija

Pažintinės ekskursijos dviračiais ,,Unikalieji Šančiai" metu sužinosite apie Šančių įžymybes, koks didžiausias Baltijos šalyse reiškinys čia vyksta ir kur per Nemuną kėlėsi Napoleonas, pamatysite, kaip keitėsi ši Kauno dalis per pastaruosius 150 metų, pajusite tik Šančiams būdingą urbanistinį išplanavimą, išgirsite, kuo Šančiai gyvena šiandien.

Pažintinės ekskursijos pėsčiomis ,,Pajausk, tai - Šančiai" metu sužinosite kokį meno šedevrą slepia Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios skliautai? Kuo Šančiai panašūs į Niujorką? Kas Šančius pavadino Kauno Bronksu? Kokie žymūs žmonės gyveno? Kur buvo žymūs kino teatrai Šančiuose? Koks laikraštis ėjo Šančiuose tarpukariu? Kur yra viena iš dviejų tarpukario laikotarpio išlikusių mūrinių sinagogų Lietuvoje? Ar Lietuvoje auga šilkmedžiai? O kur yra vienintelė Kaune išlikusi garinė pirtis? Kur auga Olimpiečių ąžuolas?... Ne tik išgirsite atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, pamatysite unikalius statinius, įkvėpsite gaivaus Nemuno pakrančių oro, paliesite senovę liudijančius daiktus, bet ir paragausite... Tai patirs tik ekskursijos dalyviai!

Pažintinės ekskursijos - orientacinio žaidimo pėsčiomis arba dviračiais, riedučiais ,,Atrask, tai - Šančiai" metu išgirsite pasakojimą apie unikalaus rajono vystymąsi nuo pat seniausių laikų, kuriuos liudija 1933 m. surastas "Šančių lobis", dar ir šiandien istorija alsuojančios caro laikų kareivinės, geležinkelis, tarpukario laikų klestėjimą menanti biblioteka, unikalų dailės šedevrą slepianti Šančių bažnyčia... O svarbiausia tai, kad jūs patys tapsite Šančių atradėjais! Ekskursijos dalyviai gaus žemėlapius su siūlomais atrasti objektais. Kai kurie objektai bus išmanūs - pažymėti QR kodu, tad pravers išmanusis telefonas ar kitas įrenginys. Dalyviai bus kviečiami fotografuoti ne tik surastus punktus, bet ir dalintis foto įspūdžiais, savo pastebėjimais, pasiūlymais. Ekskursijos pabaigoje vyks aptarimas, bus atsakyta į iškilusius klausimus. Tikimės, kad atrasite ne vieną unikalų Šančių kampelį.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis