lt
2018-02-08 į sąrašą

Vasario 16-oji Kauno muziejuose? Taip, taip ir dar kartą taip!

Nors vasario 16-oji yra valstybinė šventė, taigi nedarbo diena, daugelis muziejų Kaune pasiruošę priimti lankytojus su šypsenomis. Ir... be bilietų!

Jau dalinomės daugelio Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Kaune organizuojamų renginių planu, o šįkart siūlome šventinę diena užsukti į vieną ar kelis mėgstamus muziejus Kaune. O gal atrasti naują favoritą? Taip, taip – nors vasario 16-oji yra valstybinė šventė, taigi nedarbo diena, daugelis muziejų Kaune pasiruošę priimti lankytojus su šypsenomis. Ir... be bilietų!

23794977 1930859136930197 4184633750555463515 n

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus / Muziejaus nuotr.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus skelbia, kad penktadienį, vasario 16-ąją dirbs beveik visi jo padaliniai – pats muziejus, M. Žilinsko dailės galerija, Kauno paveikslų galerija, Velnių muziejus bei A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus bei Istorinė LR Prezidentūra Kaune (į ekskursijas parodoje pirmame jos aukšte reikia registruotis), jų lankymas nemokamas. Tądien ilsėsis L. Truikio ir M. Rakauskaitės muziejaus darbuotojai, o A. ir P. Galaunių namai šiuo metu remontuojami, taigi taip pat neveiks, o lankytojų lauks nuo vasario 19 d.

prezidentura 25

Istorinė LR Prezidentūra. Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Visų, norinčių daugiau sužinoti apie Kauno istoriją ir jos kūrėjus, taip pat ir lietuviškos muzikos istoriją, plačiai atvertomis durimis lauks Kauno miesto muziejus, įsikūręs Kauno rotušėje, ir jo padaliniai – Kauno pilis, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos skyrius, Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius ir paprastai tik susitarus atidaromas J. Gruodžio memorialinis muziejus. Visų Kauno miesto muziejaus padalinių lankymas Šimtmečio proga šventinį penktadienį bus nemokamas.

kipraspetrauskas 1 1024x683

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus. Artūro Bulotos nuotr.

gruodis 25

J. Gruodžio memorialinis muziejus. Artūro Bulotos nuotr.

Taip pat vasario 16-ąją veiks Sugiharos namai, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus bei Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka – muziejus.

Valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga lietuvių literatūros gerbėjams nemokamai apsilankyti memorialiniuose Balio ir Vandos Sruogų, Juozo Grušo, Juozo Tumo-Vaižganto muziejuose. Taip pat nemokamai lankytis kviečia Maironio lietuvių literatūros muziejus ir Vaikų literatūros muziejus. Neveiks Salomėjos Nėries memorialinis muziejus.

maironio muziejus 24

Maironio lietuvių literatūros muziejus. Artūro Bulotos nuotr.

Įprastai tik iš anksto susitarus duris atveriantis „Stumbro“ muziejus vasario 16-ąją kviečia į nemokamas ekskursijas 13 ir 15 val. Lietuvos sporto muziejus taip pat siūlo užsukti 11 arba 12:30 val. (jei norite sudalyvauti edukaciniame užsiėmime, prieš tai užsiregistruokite geltoname maršrute ooosom.lt). Veiks ir brangakmenių (gemologijos) muziejus, jo lankymas – mokamas.

Nemokamai apsilankyti šventinę dieną kviečia Kauno tvirtovės VII fortas, Kauno IX forto muziejus, Istorinės bei karinės technikos muziejus. Taip pat be bilietų lankytojus kviečia Vytauto Didžiojo karo muziejus, šia proga paprastai gerinantis lankomumo rekordus.

Karo muziejus 24 1024x682

Vytauto Didžiojo karo muziejus. Artūro Bulotos nuotr.

Vasario 16-ąją veiks ir istoriniai Aleksoto bei Žaliakalnio funikulieriai, tiesa, jų paslaugos – mokamos. Bus galima užsukti ir į Kauno Kristaus prisikėlimo baziliką – pasikėlimas į apžvalgos aikštelę mokamas.

Apie tai, kad ateinantį penktadienį nedirbs, informavo Sakralinis muziejus Pažaislio vienuolyno ansamblyje, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Perkūno namas, Kauno arkivyskupijos bažnytinio meno muziejus, Kauno lėlių teatro muziejus, Lietuvos aviacijos muziejus.

Daugiau idėjų Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui Kaune rasite ČIA. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis