lt
2017-09-24 į sąrašą

Tarptautinė turizmo diena Kaune – yra ką švęsti!

Tarptautinė turizmo diena – puiki proga stabtelėti ir pažvelgti į praėjusius metus ir pasidžiaugti dideliais ir mažais pasiekimais. Taigi, kas nutiko Kaune per metus?

Tarptautinė turizmo diena, švenčiama rugsėjo 27-ąją – tai puiki proga stabtelėti ir pasidžiaugti dideliais bei mažais pasiekimais. Taigi, kas nutiko Kaune šiemet?

Kovą Kaunas laimėjo 2022 metų Europos kultūros sostinės titulą. Tai didelė garbė miestui, suteikianti dar daugiau progų visai Europai atskleisti Kauno miesto išskirtinumą ir grožį. Daugiau informacijos apie šį projektą rasite čia.

Viena gražiausių šalyje – Kauno modernizmo architektūra – pakeliui į tarptautinį pripažinimą. Pasaulio paveldo centras pranešė, kad Lietuvos paraiška „Kaunas 1919-1939 m.: sostinė, įkvėpta modernaus judėjimo“ įtraukta į preliminarujį UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Kaunas sėkmingai keičia savo veidą. Ryškus ir unikalus Kauno gatvės menas ne tik praturtina miestą spalvomis, tačiau ir atskleidžia, kad Kaunas yra originalus ir charakteringas, turintis ne tik senąją, tačiau ir tebekuriantis naująją – gatvės meno – istoriją. Gatvės meno kūrinius galite apžiūrėti gyvai, įvertinti Kauno gatvės meno gide ar rasti naujajame Kauno žemėlapyje.

Kaune per 2017-uosius jau apsilankė tūkstančiai turistų. Džiaugiamės, kad didieji metų renginiai – NATO pratybos, Tarptautinės vaikų žaidynės, Pasaulio lietuvių žaidynės, Sugiharos savaitė, italų dienos ir kiti įvykiai sulaukė didelio susidomėjimo iš Lietuvos ir užsienio svečių. Svečius išlydėjome su šypsenomis ir pažadais, kad Kaune apsilankys dar ne kartą.

Kauno vasara buvo kaip niekada karšta. Tikras iššūkis ne tik Kauno oro uostui, bet ir visam miestui tapo Vilniaus oro uosto rekonstrukcija. Turistai, šypsenos ir šurmulys užpildė Kauno gatves. „Kaunas IN“ ir savanorių komanda net 35 dienas kasdien nuo ankstaus ryto iki vakaro Kauno oro uoste dirbo tam, kad kiekvienas į miestą atskridęs svečias čia jaustųsi it namuose. Net 3 000 pasitiktų skrydžių, 71 darbo pamaina ir daugiau nei 10 000 suteiktų konsultacijų – tokia buvo ši vasara Kauno oro uoste. O šurmuliui pasibaigus, galime pasidžiaugti, kad puikieji „Kaunas IN“ savanoriai liko pastebėti, įvertinti ir Kauno Jaunimo apdovanojimuose pripažinti geriausia 2017 m. jaunimo komanda.

Miesto turizmo skatininimas ir straipsniai užsienio žiniasklaidos priemonėse – ir čia yra ką paminėti. Kaunas šiais metais buvo aprašomas žurnalistų straipsniuose Lenkijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Vokietijoje, Izraelyje ir daugelyje kitų šalių. Džiuginanti tendencija, jog dėmesys Kaunui auga ne tik iš žurnalistų, bet ir iš tinklaraštininkų, feisbuke bei „Instagram“ savo įspūdžiais besidalinančių keliautojų, kurių įrašai pasiekia dešimtis tūkstančių sekėjų. Daugelio jų įspūdžius rasite angliškai kalbančiame mūsų projekte It's Kaunastic.

A. Aleksandravicius17 023 1

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kaunas buvo apdovanotas ir pastebėtas tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje. „It’s Kaunastic“ idėja įvertinta 2017 m. LOGIN apdovanojimuose, o Kaunas parodoje „Adventur“ paskelbtas sėkmingiausia turizmo traukos kryptimi Lietuvoje. Rugsėjo 21-ąją didžiausiame Japonijos ekspozicijų centre „Tokyo Big Sight“ vykusioje ceremonijoje apdovanojimas skirtas Všį „Kaunas IN“ išleistam žemėlapiui, kuris pasakoja apie diplomatą Chiune Sugiharą ir jo žygdarbį Kaune.

6d7abd19465157be83bc9895d8ea9b827738077e2

Nauji maršrutai, žemėlapiai, leidiniai. Šiais metais galime didžiuotis naujais leidiniais: „Free Kaunas map”, „Kaunas – Vilnius Sugiharos maršrutas” japonų kalba, „Sugiharos maršrutas“ lietuviškai, gastronominis Kauno gidas lietuviškai ir angliškai, Europos kultūros paveldo dienoms išleistas panoraminio Kauno žemėlapis, italų dienų proga sukurtas maršrutas „Atrask Italiją Kaune“ lietuvių, anglų ir italų kalbomis. Specialiai NATO kariškiams sukūrėme NATO žemėlapį. Pasirodė ir atnaujintas, 8 kalbomis kalbantis miesto gidas „Šiuolaikinis Kaunas“. Visus šiuos ir anksčiau išleistus leidinius galite rasti čia. Tikrai neplanuojame sustoti – iki metų pabaigos ketiname išleisti dar daugiau naujienų!

Turizmo informacija – dar arčiau kiekvieno miesto svečio ar kauniečio, ji tapo dar lengviau pasiekiama visiems – miesto žemėlapius ir kitus turistinius leidinius galite rasti ne tik turizmo informacijos centre Kauno rotušėje turizmui draugiškose vietose. Jų sąrašą galite rasti čia. 

AA 2014 04 16 006 A.Aleksandravicius 1

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Yra ką švęsti? Taip. Prisijunkite prie mūsų, švęskime turizmo dieną kartu – rugsėjo 27-ąją dovanojame net keturias ekskursijas po Šančius, Šilainius, Aleksotą ir Žaliakalnį. Daugiau apie jas skaitykite ir būtinai prisijunkite feisbuke.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis