lt
2023-11-09 į sąrašą

Tarptautinė mokslinė tarpdalykinė konferencija „Adomas Mickevičius: tiltas tarp kultūrų ir nacionalinio identiteto“

2023 m. lapkričio 22 d., 10 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Rotušės a. 13, Kaune, vyks tarptautinė mokslinė tarpdalykinė konferencija „Adomas Mickevičius: tiltas tarp kultūrų ir nacionalinio identiteto“.

FB POST MLLM konferencija 2023.11.22

Konferencija skirta paminėti Adomo Mickevičiaus 225-ąsias gimimo metines ir parengta bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus literatūros muziejumi Varšuvoje.

Konferencijos svečiai iš Lenkijos pasakos apie A. Mickevičių kaip filatelistų draugijos narį ir postromantiką, apie Adomo Mickevičiaus literatūros muziejaus nuolatinių ekspozicijų, skirtų poetui istoriją. Taip pat išgirsime pranešimą apie poeto gyvenimą Osmanų imperijoje ir apie jo palikimo įamžinimą. Sužinosime apie poeto biografijos memorializaciją bei Adomą Mickevičių kaip retorių.

Konferencijos pabaigoje vyks Vytauto Didžiojo universiteto studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ teatralizuoti skaitymai, skirti Adomui Mickevičiui. Klausantis pokalbių bei ginčų iš poemos „Ponas Tadas“ sužinosime apie gestų, mimikų, etiketo ir kalbėtojo socialinio statuso svarbą. Tai – unikali galimybė atrasti poemą iš naujo, susipažinti su XIX a. poezijoje ryškiu gyvo, paveikaus žodžio kultu.

Įdomus konferencijos akcentas – vienos dienos paroda „A. Mickevičius – tiltas tarp kultūrų“, kurioje bus galima pamatyti eksponatus iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus ir Adomo Mickevičiaus literatūros muziejaus Varšuvoje fondų. Parodoje lankytojai turės progą apžiūrėti poeto tėvų ir draugų nuotraukas, filomatų Adomo Mickevičiaus, Kazimiero Piaseckio ir Tomašo Zano laiškus, išskirtines graviūras, atvirukus.

Renginys vyks dviem kalbomis.

Tiesioginę konferencijos transliaciją bus galima stebėti Maironio lietuvių literatūros muziejaus Facebook paskyroje.

 

Organizatorių informacija ir nuotraukos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis