lt
2017-01-05 į sąrašą

Velnių muziejus - vienas iš septynių keisčiausių Europoje

Aviakompanija "Ryanair" savo tinklaraštyje pristatė septynis keisčiausius muziejus Europoje, tarp kurių pateko ir A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (Velnių muziejus).

Dalis keliautojų savo išvykos neįsivaizduoja be apsilankymo muziejuose ar galerijose, tačiau nemaža dalis keliautojų muziejus aplenkia iš tolo - jiems ten apsilankymas pernelyg nuobodus. 

Pristatyti Velnių muziejaus lietuviams galbūt ir nereikia – daugelis bent jau mokyklos metais jame lankėsi. O jeigu ne - būtinai rekomenduojame apsilankyti. Muziejui pradžią davė ekscentriško ir labai talentingo menininko Antano Žmuidzinavičiaus kolekcija, kurioje buvo surinkta daugiau kaip 2000 velnių – nuo medinių, molinių skulptūrėlių iki paveikslų ir kitokių dirbinių. Kai kurios jų vaizduoja "suvelnėjusias" politines figūras, kitos – mitologinius velnius. Kiekviena tauta turi savo velnius ir kitokius demonus – turistai, apsilankę Kaune esančiame Velnių muziejuje, tikrai suras jų „brolius ir pusbrolius“.

Tarp keisčiausių muziejų Europoje taip pat pateko ledų muziejus Bolonijoje (Italija), dešrelių muziejus Berlyne (Vokietija), pirmasis povandeninis muziejus Europoje - Lansarotėje (Ispanija) bei kiti ne mažiau keisti muziejai.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis