lt
2020-02-19 į sąrašą

Tarp idėjų kelionėms Lietuvoje su vaikais – ir Rožinio dramblio paslaptis

Kad pažinti šalį būtų dar linksmiau, apkeliavusieji visą Lietuvą Pasaibos pėdomis bus apdovanoti Mažojo keliautojo sertifikatu.

 
Kelionės po Lietuvą gali išgydyti nuobodulį net patiems mažiausiems, įsitikinusi Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“. Kartu su vaikiškų knygų autore Danguole Kandrotiene ir iliustratore Jurgita Ranceviene, „Keliauk Lietuvoje“ parengė 4-7 metų vaikams skirtą knygelę „Pasaibos kelionė: po Lietuvą: ką veikti, kai nežinai, ką veikti?“. Joje tėvams ir vaikams savo nuotykius pasakoja ir patarimus dalija skaitytojams puikiai pažįstamas personažas – Pasaiba.

„Sudarydami šią knygelę, norėjome atsigręžti į kartu su savo atžalomis keliaujančias šeimas. Pasakykit mažam vaikui, kad vesitės jį į muziejų, ir jis gali pradėt vartyti akis. Visai kitas reikalas, kai tai Žaislų, Katinų ar Raganų muziejus – o visi jie yra būtent Lietuvoje!“ – pasakoja „Keliauk Lietuvoje“ turinio projektų vadovė Gerda Butkuvienė. „Vaikai vertina interaktyvumą, galimybę ne tik pamatyti, bet ir pačiupinėti, pabandyti, įsitraukti į veiklą. Siūlome jiems paglostyti alpaką, išbandyti karstynių trasą, įlįsti į dinozauro kiaušinį ir atrasti aibę kitų įsimintinų pramogų keliaujant po Lietuvą. Šis sezonas žada daug įdomybių – tikimės, kad kuo daugiau šeimų pasinaudos knygelėje surinktais patarimais“.

Knygelėje pristatomos kelionių vaikams stotelės yra išsibarsčiusios po visą šalį – nuo vieno lankomiausio Lietuvoje Jūrų muziejaus iki Pepės vilaitės Jonavos rajone ir Aukštaitijos „siauruko“ Anykščiuose. Dauguma knygelėje pristatomų vietų siūlo mažiesiems pritaikytas edukacijas – Panevėžio gamtos mokykloje vaikai išmoks senųjų piemenų žaidimų, Vinetu kaime – šaudyti iš indėniškos spjaudyklės, o Kaune esančiame Vaikų literatūros muziejuje – spausdinti mašinėle.

85117681 2540586409396859 4927278566070026240 o

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Knygelė pristato ir daugiau stotelių mūsų mieste – tai šaltibarščių persivalgęs dramblys ir muziejus, kuriame galima triukšmauti. Na, o jei norite Kaune paturistauti ilgiau, kviečiame atsiversti „Kaunas IN” išleistą žemėlapį „Kauniukas“.

Kad pažinti šalį būtų dar linksmiau, apkeliavusieji visą Lietuvą Pasaibos pėdomis bus apdovanoti Mažojo keliautojo sertifikatu, kurį tėvai galės parsisiųsti nuskenavę knygelėje esantį QR kodą.

Pasaibiškus maršrutus galima virtualiai aplankyti „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje, o norintys gauti dar dažais kvepiančią knygelės kopiją laukiami Vilniaus Knygų mugėje.

Knygelė bus padovanota visiems atėjusiems į vasario 22 d. 14 val. Vaikų scenoje vyksiantį teatralizuotą pasirodymą „Pasaibos nuotykiai tęsiasi!”. Renginio metu ją pristatys ir vaikams dovanos ne tik pati Pasaiba, bet ir jos naujieji draugai – Pepė Ilgakojinė, indėnų vadas Vinetu, raganaitės bei Geležinė Varlė. Knygelę taip pat bus galima rasti leidyklos „Debesų ganyklos“ stende. Knygelė platinama nemokamai.

„Keliauk Lietuvoje“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis