lt
2016-12-12 į sąrašą

Šv. Jokūbo keliai: Lietuvos savivaldybių atstovams Briuselyje talkino ES institucijų ekspertai

Briuselyje viešėjo gausi Lietuvos savivaldybių atstovų delegacija, kurioje – savivaldybių, įsijungusių į Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją, atstovai bei nevyriausybinės organizacijos – Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos vadovai.

Šio vizito tikslas – susipažinti su Europos Parlamento struktūra ir veikla, taip pat susipažinti su per Lietuvą besidriekiančių Šv. Jokūbo piligrimų kelių infrastruktūros plėtros, regioninio bendradarbiavimo programomis, ES sukaupta gerąja praktika, finansavimo iš ES biudžeto galimybėmis. Šešiolikos asmenų delegacija į Briuselį vyko Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės iniciatyva ir kvietimu.

Keturios darbo dienos Briuselyje buvo intensyvios: delegacija dalyvavo įvairiuose susitikimuose ir diskusijose. Buvo įvykdyti susitikimai su Europos Parlamento nariu, parlamentarų grupės “Europos turizmo plėtra, kultūros paveldas, Šv. Jokūbo kelias ir kiti Europos kultūriniai maršrutai“ ko-pirmininku Francisco Millan Mon (Ispanija) bei šios grupės nare, Lietuvos atstove  EP Laima Andrikiene, taip pat su EP Kultūros ir švietimo komiteto pirmininke Silvia Costa (Italija). 

Su lietuvių delegacija informacija ir patyrimu dalinosi ir Europos Komisijos pareigūnai: EK Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinio direktorato (GD) Turizmo, besikuriančių ir kūrybinių industrijų skyriaus vadovas Carlo Corazza. Taip pat įvykdytas susitikimas su EK Regioninės ir miestų politikos generalinio direktorato Kompetencijos centro "Makroregionai ir teritorinis bendradarbiavimas Europoje, Tarpvalstybinis ir regioninis bendradarbiavimas" programų vadovu Marco Onida, kitais ekspertais. 

Be šių susitikimų delegacija lankėsi ir Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje, taip pat buvo nuvykta į NATO būstinę Briuselyje, kur susitikta su Lietuvos diplomatais bei kariniais specialistais, dirbančiais Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie NATO. Siekiant pasisemti gerosios Šv, Jokūbo Kelio patirties bei praktikos buvo aplnakyta Valonijos sostinė Namiūras (Namur), kuris yra ir Namiūro provincijos centras. Namiūrą esant galimybei svarbu aplankyti vien dėl jame esančios Šv. Jokūbo pėdos relikvijos.

Per Lietuvą driekiasi penki Šv. Jokūbo piligrimų keliai: keturi tarptautiniai (Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus) ir vienas vidaus kelias – Šv. Jokūbo žiedas, jungiantis visas Lietuvoje esančias Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčias. Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, įsteigta 2016 m. gegužės 31 d., šiuo metu vienija 14 šalies savivaldybių, artimiausiu metu tikimasi tolesnės asociacijos plėtros. Šv. Jokūbo keliai Lietuvoje iš viso driekiasi per 40 mūsų šalies savivaldybių.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis