lt
2019-02-21 į sąrašą

Su Tarptautine gido diena!

Profesinės šventės proga pakalbinome du Kauną mylinčius gidus – Liną Daubarą ir Dianą Dubatauskienę.

Dar 1990 m. Pasaulio turizmo gidų asociacijos federacija nusprendė švęsti Tarptautinę gido dieną kasmet, vasario 21 d. Šią dieną pagerbiamas ir įvertinamas kelionių vadovų darbas. Lietuvoje šią dieną švenčiame nuo 2003 metų. Tikrai yra ką minėti – Lietuvoje gidais dirba šimtai žmonių. Mes profesinės šventės proga pakalbinome du jų – Liną Daubarą ir Dianą Dubatauskienę.

Daugiau nei 500 gidų vienijančios Lietuvos gidų sąjungos prezidentas – kaunietis Linas Daubaras, turizmo srityje dirbantis jau daugiau nei 30 metų. Ne kartą ir ne tuziną kartų esame jį rekomendavę Kauno svečiams, ir lygiai tiek pat kartų po ekskursijos sulaukėme puikių atsiliepimų apie šio profesionalo darbą. Simboliška, kad Tarptautinę gido dieną šiemet p. Linas švenčia dirbdamas – šiuo metu jis lydi turistų grupę Baltarusijoje. Spėjome su artėjančia proga gidą pasveikinti prieš pat jam išvykstant.

linasdaubaras

Linas Daubaras - universalus gidas, ekskursijas vedantis ir dviratininkams. Asmeninio archyvo nuotr.

„Įdomiausia dirbti su tais svečiais, kurie turi pagrindus mano pasakojimams, kuriems tai įdomu – neretai tai kaimyninių šalių gyventojai, su kuriais įdomu padiskutuoti ir išgirsti, kaip jie interpretuoja tuos pačius įvykius“, – apie turistus, kuriems gidauti smagiausia, pasakoja p. Linas. Anot jo, motyvuoja šiam darbui visų pirma asmeniniai interesai. „Vieni renka pašto ženklus, kiti žiūri krepšinį, o man įdomu gidauti“. Svarbu ne tik išmanyti istoriją, bet ir sekti įvykių pulsą, tad, galima sakyti, p. Linas ekskursijoms ruošiasi ir klausydamasis radijo automobilyje. Šis darbas nenusibosta, nes retai kada ekskursijų turinys sutampa – sutikdamas naują miesto svečių grupę Lietuvos gidų sąjungos prezidentas visuomet išsiaiškina, kas tai per žmonės, kokie pomėgiai juos vienija, kuria linkme kreipti pasakojimą, o ko galbūt nebūtina minėti.

UN 28

Pažintis su Kaunu neretai pradedama nuo Rotušės aikštės. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Septynerius metus gide dirbanti kaunietė Diana Dubatauskienė specializuojasi ne tik tradiciniuose ekskursijose po Kauną, kurių metu svečiai supažindinami su svarbiausiais miesto istorijos etapais ir objektais, bet ir gatvės meno turuose – „sienografų“ pasivaikščiojimuose. „Sulaukusi pasiūlymo imtis naujos srities sutikau, nes tai pasirodė kaip įdomi galimybė praplėsti savo veiklą“, – sako gidė. Ji išduoda, kad daugiausiai susižavėjimo gatvės meno ekskursijų dalyviams sukelia Kiemo galerija, veikianti E. Ožeškienės gatvėje. „Daug tenka bendrauti su jos įkūrėju Vyteniu Jaku – ryšį palaikome ir susitikdami gyvai, ir telefonu, juk kaskart ekskursijos metu norisi papasakoti kažką naujo, dar negirdėto“, – pasakoja p. Diana, tikinanti, kad dviejų tokių pačių ekskursijų nebūna.

Beje, įdomu, kad gatvės meno ekskursijas mielai išbando ne tik miesto svečiai, bet ir kauniečiai. Tiek jiems, tiek turistams įspūdį palieka ir Vytenio Jako sukurtas rožinio dramblio piešinys, taip pat konkurso „Kauno akcentai“ laureato Tado Vosyliaus virš Laisvės alėjos pakabinta valtis. Pasveikinę p. Dianą su Tarptautine gido diena, taip pat paklausėme, kas ją įkvepia šiam darbui. Viskas paprasta: „Noriu Kauną pristatyti iš gražiosios pusės“.

39869277 10212481322693610 7141667857397448704 o

Diana Dubatauskienė (pirmoji iš dešinės) pasakojo, kad gatvės meno ekskursijas renkasi su Kaunu jau šiek tiek pažįstami, bet kažką naujo atrasti norintys žmonės. Asmeninio archyvo nuotr.

Yra daug būdų pažinti Kauną ir daug puikių gidų, įkvepiančių savo meile miestui ir niekur negirdėtomis detalėmis. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su daugybe šios srities profesionalų ir visus darkart sveikiname su Tarptautine gido diena. O su „Kaunas IN“ siūlomomis ekskursijomis galite susipažinti (ir norimą užsisakyti) paspaudę šią nuorodą. Be to, rekomenduojame sekti mūsų renginių skiltį feisbuke – čia nuolat skelbiame ekskursijas, į kurias kviečiame registruotis visus norinčius. Paprastai grupės užsipildo itin greitai!

„Kaunas IN“ inf. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis