lt
2020-02-18 į sąrašą

Startuoja Kauno kultūros renginių kalendorius

Naujasis kalendorius, pasiekiamas adresu kultura.kaunas.lt – tai ne tik patogus būdas kauniečiams ir miestą atrandantiems jo svečiams susiplanuoti laisvalaikį.

Šūsnis penktus metus leidžiamo žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ numerių ir naujausia leidinio straipsnių rinktinė, „It's Kaunastic“ teminiai maršrutai po Kauną ir… visiškai naujas Kauno menininkų namų su partneriais sukurtas skaitmeninis projektas – Kauno kultūros renginių kalendorius. Tokį bagažą – visą Kultūros infocentrą – viena užimčiausių Kauno įstaigų atsiveža į Vilniaus knygų mugę, kur stendą įkurs drauge su bičiuliais iš organizacijos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

Naujasis kalendorius, pasiekiamas adresu kultura.kaunas.lt – tai ne tik patogus būdas kauniečiams ir miestą atrandantiems jo svečiams susiplanuoti laisvalaikį, bet ir įrankis kultūros įstaigoms bei renginių organizatoriams. Kultūros lauko kūrėjai naujajame kalendoriuje ne tik skelbia viešai prieinamą informaciją, bet ir visi drauge kaupia duomenis bei veda statistiką, kurios analizė pravers ateityje.

„Daugelį mėnesių trukusio komandinio darbo rezultatas – tai platforma ir kalendorius, kurio Kaunas laukė jau seniai. Prieš porą metų gimusi idėja kilo iš poreikio vienyti kultūros lauką, sukurti patogų įrankį informacijos mainams ir tai daryti kokybiškai. Ne visos kultūros organizacijos turi komunikacijos departamentus ar kokybiškai sklaidai būtiną biudžetą, todėl Kauno menininkų namai, kaip tarpininkas tarp savivaldybės ir miesto kultūros kolegų, pasiūlė erdvę, kurioje visą Kauno kultūrą galima rasti vienoje vietoje, o ir jaustis šios platformos bendrakūrėjais. Svarbiausia – kad ši galimybė visoms pusėms yra nemokama ir lengvai prieinama“, – pasakoja Kauno menininkų namų vadovė Rūta Stepanovaitė.

2020-2021 m. planuojama plėsti platformos galimybes. Numatoma kurti teminius žemėlapius, kuriuose bus siūlomi renginių maršrutai, apimantys, muziejus, paveldo objektus, vaikams ir šeimoms draugiškas kultūros ir meno vietas, ir pan. Žadama, kad dar šiemet kalendorius taps prieinamas anglų bei lietuvių gestų kalbomis, o ir regos bei intelekto negalią turintiems lankytojams. Tai reiškia, jog informacija apie įdomius, kokybiškus renginius sklis ir bus prieinama ypatingai plačioms auditorijoms, kurias įprastinėmis komunikacijos priemonėmis pasiekti sudėtinga.

Kultūros kalendorių išbandyti ir savo maršrutą Kaune susikurti visi norintys galės Vilniaus knygų mugėje parodų centre LITEXPO vasario 20-23 dienomis. Jungtinis Kauno stendas įsikurs erdvėje pakeliui iš 3-ios į didžiąją grožinės literatūros salę (5 salė). Šiame stende taip pat bus galima įsigyti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ išleistą Kauno žvėries pasakų knygą ir susipažinti su kultūros sostinės veiklomis bei idėjomis.

Ateinantį savaitgalį, vasario 28 – kovo 1 dienomis Kauno menininkų namų Kultūros infocentras žinias apie mūsų miestą skleis Latvijos knygų mugėje, vyksiančioje Rygoje.

KMN inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis