lt
2018-08-02 į sąrašą

Pažinčiai su modernizmu ir art deco Kaune – teminės ekskursijos

Augant susidomėjimui gausiuoju tarpukario paveldu Kaune kviečiame į net kelias originalias ekskursijas, kurių metu geriau pažinsite miestą ir jo veidą.

Augant susidomėjimui gausiuoju tarpukario paveldu Kaune – modernistine architektūra – rugpjūtį ir rugsėjį kviečiame į net kelias originalias ekskursijas, kurių metu geriau pažinsite miestą ir jo veidą.

Kartu su jau keletą metų ekskursijas organizuojančia ir kitas iniciatyvas – pavyzdžiui, tarpukario durų restauracijos dirbtuves – pristatančia organizacija „Gražinkime Kauną“ rugpjūtį ir rugsėjį planuojame pasivaikščiojimus šiomis temomis: „Kaunas – dizaino miestas: Radijo kalnas“, „Kaunas – dizaino miestas: per Mažąjį Ąžuolyną“ ir „Art deco architektūra Kaune ir gražiausios miesto durys“ . Šių ekskursijų kaina - 5 Eur žmogui.

DSC 02201

„Gražinkime Kauną“ nuotr.

Rugpjūčio 12 d., sekmadienį ir rugsėjo 8 d., šeštadienį (abiejų ekskursijų pradžia 11:30 val.) vyksiantys pasivaikščiojimai po Radijo kalną leis atrasti Žaliakalnyje esančias vilas. Jas Pirmosios Respublikos metu įsižiebusiame rajone suprojektavo žymūs to meto architektai –  Edmundas Frykas, Stasys Kudokas, Feliksas Vizbaras, Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Arnas Funkas, Feliksas Bielinskis. Pasivaikščiojimo po „raudonmedžio rojų“ metu išgirsite istorijas ir apie „smetoniškos bohemos“ atstovus, tokius kaip ekonomistas Vytautas Graičiūnas ir jo žmona Unė Babickaitė – Une Bay, kaip keitėsi Vytauto parkas, kaip buvo statoma Kauno Sporto halė, kur veikė pirmasis Kauno radiofonas. Ekskursijos metu praversite ir privataus buto duris, kuriame dabar įsikūręs memorialinis muziejus.

Durys Mykolaicio Putino g

Durys V. Mykolaičio-Putino g. „Gražinkime Kauną“ nuotr.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: per Mažąjį Ąžuolyną“, kuri vyks rugpjūčio 9 d. ir 23 d. (abi dienas pradžia 17:30 val.), prasidės užsukant į tikrą „sustojusio laiko kapsulę“ – V. Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotus buv. Prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Kildami kalnuį vieną jaukiausių Žaliakalnio kampelių, apžiūrėsite V. Michnevičiaus, F. Vizbaro, B. Elsbergo suprojektuotas vilas, susipažinsite su čia gyvenusių ir kūrusių menininkių – F. Petrikaitės – Tulienės, E. Daugvilienės kūryba. Ekskursijos pabaigoje turėsite galimybę sužinoti, kokia programa buvo vieno iš įdomiausių Pirmosios Respublikos renginių bei apsilankyti garsaus menininko namuose – muziejuje.

Rugpjūčio 15 d. , trečiadienį 11:00 val. ir rugsėjo 2 d., sekmadienį (abiejų ekskursijų pradžia 11:30 val.) Všį „Kaunas IN“ ir VšĮ „Gražinkime Kauną“ kviečia susipažinti su art deco architektūra Kaune bei praverti įdomias istorijas slepiančias tarpukario duris.

Ekskursijos metu keliausite centrinėmis miesto gatvėmis ir pažinsite S. Kudoko, F. Vizbaro, V. Landsbergio-Žemkalnio projektuotus pastatus, išmoksite atskirti art deco grynuolius nuo art noveau, tautinio modernizmo ar funkcionalizmo, išgirsite ir apie žymiausius Pirmosios Respublikos kino teatrus bei restoranus. Ekskursijos pabaigoje keliausite V. Putvinskio gatve, kur jūsų lauks modernistinius paveikslus primenančios tarpukario laikotarpio durys. 

14484758 1137669239602257 851444354097869753 n

Auran Paškevič nuotr.

Net keturis kartus per artimiausius porą mėnesių – rugpjūčio 11 d. (11 val.) ir 28 d. (17 val.) bei rugsėjo 8 d. (10 val.) ir 20 d. (17:30 val.) – VšĮ „Kaunas IN“ kviečia į ekskursiją „Kauno tarpukario modernistinė architektūra“.  Unikalia architektūra garsėjančiam Kaunui 2015 m. kovo mėn. suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiandien tai išskirtinis palikimas, liudijantis auksinį klestėjimo laikotarpį tarp dviejų pasaulinių karų, kai Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė. Nepraleiskite progos pasivaikščiojimo metu aplankyti objektus, susijusius su šiuo architektūros fenomenu bei išgirsti vieną kitą istorinį pasakojimą. Šios ekskursijos kaina - 10 Eur žmogui.

Į visas ekskursijas užsiregistruoti galite tel. 861623828, el. paštu info@kaunasin.lt arba užsukę į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Rotušės a. 15. Čia taip pat galėsite pasiimti nemokamų mūsų leidinių apie modernizmo architektūrą ir kt,, susipažinti su „Kaunas IN“ pristatomais savarankiškais teminiais maršrutais po Kauną.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis