lt
2019-07-04 į sąrašą

Palikti arbatpinigių Kaune jau galima telefonu

Kaune padėkoti aptarnavusiam darbuotojui išmaniai jau galima kavinių tinkluose „Caif Cafe“ ir „CANCAN pizza“, o netrukus ši galimybė atsiras ir kitose vietose.

„Ech, neturiu grynųjų“, – jei patiko aptarnavimas, nuo šiol tai nebe kliūtis palikti arbatpinigių. Pirmosiose kavinėse ir restoranuose Kaune atsirado galimybė arbatpinigių padavėjams ir baristams palikti telefonu. Tam tereikia turėti ryšio operatorių sukurtą programėlę „MoQ“. Kaune padėkoti aptarnavusiam darbuotojui išmaniai jau galima kavinių tinkluose „Caif Cafe“ ir „CANCAN pizza“, o netrukus ši galimybė atsiras ir kitose vietose.

„Prieš kurdami sprendimą atlikome namų darbus, kurie mums parodė, kad grynųjų pinigų neturintiems pirkėjams kartais būna sudėtinga atsidėkoti už malonų aptarnavimą. Arbatpinigiai telefonu yra gera išeitis tiems, kurie nesinešioja grynųjų, bet visada turi savo išmanųjį. Verslui tai irgi gera žinia, nes arbatpinigiai telefonu tarsi grąžina status quo – visi, kurie nori palikti arbatpinigių, gali tai ir padaryti. Pirkėjas atsidėkoti gali tiek savo pinigais, tiek ir naudodamas ryšio operatoriaus suteiktą atidėtą mokėjimą, kuris vėliau bus pridėtas prie sąskaitos už ryšį“, – sako Monika Rimkūnaitė-Bložė, „MoQ“ vadovė.

„Beveik visame pasaulyje paslaugų sektoriuje yra įprasta už gerą aptarnavimą atsidėkoti paliekant arbatpinigių. Visgi daugeliis kuo toliau, tuo rečiau nešiojasi grynųjų, todėl net ir norėdami ne visada gali atsidėkoti už gerą aptarnavimą. Arbatpinigių palikimo išmaniojo telefono pagalba sprendimas yra paprastas ir unikalus, telefoną kiekvienas juk turi po ranka. Todėl manau, kad atsiskaitymas už paslaugas ir arbatpinigių palikimas išmaniojo telefono pagalba prigis“, – sako Romualdas Pacenka, kavines „Caif Cafe“ ir picerijas „CANCAN pizza“ valdančios bendrovės „Delano“ Finansų ir IT skyriaus vadovas.

CET 6387FIN

Patogu, skaidru, išmanu

„MoQ“ tikisi, kad šis sprendimas pridės skaidrumo kavinių ir restoranų darbuotojams deklaruojant arbatpinigiais gautas pajamas. Mokesčiai nuo skirtų arbatpinigių automatiškai keliauja į VMI sąskaitą, o arbatpinigius gaunančiam darbuotojui metų gale belieka pateikti pajamų deklaraciją. Preliminari deklaracija jau bus suformuota.

„Norėjome, kad išmaniuoju palikti arbatpinigiai nevirstų papildoma administracine našta nei įmonei, nei darbuotojui, todėl kurdami sprendimą konsultavomės ir konsultuojamės su VMI. Mūsų pasirinktas kelias leidžia arbatpinigiams nukeliauti tiesiai į aptarnaujančio darbuotojo „MoQ“ sąskaitą. Darbuotojui nereikės galvoti, kaip deklaruoti šias pajamas ir sumokėti 15% gyventojo pajamų mokestį į valstybės biudžetą – viskas atliekama automatiškai“, – paaiškina M. Rimkūnaitė-Bložė.

Pasak „MoQ“ vadovės skaitmeninių arbatpinigių potencialas didelis, nes jie gali būti pritaikyti visose srityse, kuriose svarbi aptarnavimo kokybė: sveikatingumo, grožio salonuose, be to, palikti „arbatos“ juk galima ir greitai siuntą pristačiusiam kurjeriui.

Inovacijų festivalyje LOGIN 2019 vykusiuose interneto apdovanojimuose „MoQ“ nugalėjo trijose nominacijose: „Metų startuolio“, „Metų inovacijos“ ir geriausios programėlės. Programėlę „MoQ“ išvien plėtoja ryšio operatoriai „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“. Programėlė turi apie 90 tūkst. naudotojų.

„MoQ“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis