lt
2021-07-23 į sąrašą

Naujas „It’s Kaunastic“ serijos maršrutas kviečia suskaičiuoti Aleksoto veidus

Nuo centro Nemunu atskirta Kauno dalis intriguoja savo įvairove, tad naujasis žemėlapis sudomins tiek tikrus kauniečius, tiek netipinių pasivaikščiojimų idėjų ieškančius miesto svečius.

Spalvingų iliustruotų žemėlapių seriją „It’s Kaunastic“, debiutavusią prieš penkerius metus, įsibėgėjant vasarai papildė naujas gidas. Tai – pusšimtį stotelių siūlantis maršrutas po Aleksoto mikrorajoną. Nuo centro Nemunu atskirta Kauno dalis intriguoja savo įvairove, tad naujasis žemėlapis sudomins tiek tikrus kauniečius, tiek netipinių pasivaikščiojimų idėjų ieškančius miesto svečius.

Aleksoto gyvenvietė, pirmiausia vadinta Svirbigala arba Svirbiogala (nuo Svirbės upelio), įsikūrė 1408 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto privilegija Kaunui dovanotoje Kauno girioje. Vienoje seniausių Kauno dalių, prie miesto prijungtoje tik 1931-aisiais, maloniai laiką praleis gamtos mylėtojai, turės kur pasivaikščioti modernistinės architektūros medžiokliai, čia – ir vienas dviejų Kaune veikiančių funikulierių, ir Lietuvos aviacijos lopšys, ir šimtametis turgus, kuriame galite įsigyti net baldų komplektą, ir Kauno tvirtovės objektai, net keli vienuolynai, bažnyčia su išskirtine istorija, dvarai, daug mūsų valstybei svarbių pramonės istorijos elementų. Nuo stiklo iki mėsos!

Aleksotas map

Aleksotas įdomus ir čia gyvenusių Lietuvai nusipelniusių žmonių sąrašu. Nuo pasaulyje pripažintos mokslininkės Marijos Gimbutienės, kurios metais paskelbti 2021-ieji, ir vieno Vasario 16-osios akto signatarų inžinieriaus Stepono Kairio iki teatralo Konstantino Glinskio ar architekto Mykolo Songalos – ir net poetas Maironis čia turėjo dvarelį, kuriame šiandien veikia vaikų darželis.

Labas Aleksotas

Naujajame žemėlapyje yra ir objektų, kurių… nebėra. Pavyzdžiui, tai Mykolo Songailos projektuoti VDU Fizikos ir chemijos instituto rūmai, susprogdinti baigiantis Antrajam pasauliniam karui. Kaip, beje, ir Stasio Kudoko projektuota pradinė mokykla šiame rajone. „Kaunas 2022“ inicijuoto „Istorijų festivalio“ metu 2021 m. universiteto pastatas atgijo VR technologijų ir Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto bei iniciatyvos „Unikalus paveldas“ dėka, planuojama šią idėją vystyti ir toliau.

Taigi į žemėlapį pavyko sudėti net keletą Aleksoto veidų – pažinti visiems prireiks daugiau nei vieno pasivaikščiojimo. Juk vien VDU Botanikos sodas vertas visos dienos – ir bent keliskart per metus. Tad pirmyn per Vytauto Didžiojo tiltą – beje, anksčiau jo vietoje buvęs medinis tiltas net vadintas ilgiausiu pasaulyje. Mat XIX a. jungė dvi imperijas ir du kalendorius – Julijaus ir Grigaliaus. Taigi ir atsirado juokas, kad norint juo pereiti iš Kauno į Aleksotą prireiks net dviejų savaičių. Štai ir pirmasis įdomus faktas!

Nemokamą gido po Aleksotą, kurį iliustravo kaunietė Gabrielė Gudaitytė, kopiją galite pasiimti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre Rotušės a. 15 (Kauno rotušėje). Netrukus naujasis maršutas papildys ir skaitmeninę lentyną www.kaunastika.lt, kurioje – jau trys dešimtys būdų pažinti vis kitokį Kauno veidą.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis