lt
2018-04-18 į sąrašą

Moderniosios tapybos paroda – netikėtoje Kauno erdvėje

Išskirtinę Vytauto pr. erdvę dviems savaitėms meno galerija pavers Kauno modernaus meno fondas.

Dažnai vaikštantys ar važiuojantys Vytauto prospektu Kaune negalėjo nepastebėti jau kuris laikas VDU bendrabučio (Vytauto pr. 71) pirmojo aukšto vitrininiuose languose pakabinto skelbimo apie patalpų nuomą. Išskirtinę erdvę dviems savaitėms meno galerija pavers Kauno modernaus meno fondas (KMMF), balandžio 20 d., penktadienį kviečiantis į parodos  „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“ atidarymą.

30716658 1899894600301872 1198526107305902080 n

KMMF nuotr.

KMMF savo veikla siekia pristatyti visuomenei unikalią Kauno ir su šiuo miestu susijusių menininkų darbų kolekciją. Šios nuo Nepriklausomybės atkūrimo mediko Giedriaus Andziukevičiaus ir jo šeimos kaupiamos privačios kolekcijos kryptis – abstraktusis ekspresionizmas. Fonde dominuoja „Angies“ grupės tapytojų darbai, taip pat sukaupta skulptūros ir tapybos darbų. Kaip pasakoja KMMF atstovė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, penktadienį atidaroma paroda yra jau ketvirtoji fondo organizuojama, tiesa, pirmoji, skirta ne vienam konkrečiam autoriui, o fondo kolekcijai pristatyti. Fondas taip pat yra išleidęs albumų, inicijavęs filmų.

Tapyba – KMMF kolekcijos pagrindas, joje taip pat yra skulptūros, grafikos, linoraižinių, ofortų. Visi menininkai, kurių darbai yra kolekcijoje, vienaip ar kitaip susiję su Kaunu – jei čia ir negyveno, tai studijavo pas žymius Kauno kūrėjus. Tokiai kolekcijos koncepcijai, be abejo, įtakos turi ir tai, kad ją kaupiantys žmonės - kauniečiai, daug lemia ir asmeniniai santykiai, pažintys su kūrėjais, vedančios prie tolesnių atradimų. Formuojant kolekciją konsultuojamasi ir su menotyrininkais.

Pop-up galerijoje bus eksponuojami Henriko Čerapo, Eugenijaus Varkulevičiaus–Varkalio, Ričardo Nemeikšio, Alfonso Vilpišausko, Raimundo Gailiūno, Arūno Vaitkūno, Antano Martinaičio, Vytauto Povilaičio, Laimos Drazdauskaitės ir Algio Skačkausko kūriniai. Dešimt skirtingų tapytojų vizualiai pristato kolekcijos branduolį, kurį apžvelgus istoriniu ir meniniu aspektais, galima nusakyti ir XX amžiaus tapybos būklę. Parodos kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė.

vilpi ta 180400 e02 xxx

Alfonsas Vilpišauskas. „Mėlynas Šilavotas“

„Akstesnės KMMF parodos vyko „Žalgirio“ arenoje ir Kauno paveikslų galerijoje, bet šįkart ieškojome neįpareigojančios erdvės, ne galerijos – tam, kad žiūrovas drąsiai jaustųsi ateidamas iš gatvės, taip lyg artiname meną prie žmogaus“, – netikėtą parodos vietą aiškina R. Andziukevičiūtė-Buzė. Ji kviečia ir toliau sekti KMMF informaciją, mat, kol veiks paroda (iki gegužės 7 d.), joje bus organizuojami susitikimai su menininkais.

KVIETIMAS I PARODA

Paklausta, ar nėra planų ateityje atidaryti ir KMMF galeriją ar muziejų, R. Andziukevičiūtė-Buzė išduoda, kad internetinė galerija artkaunas.com bus atidaryta tuo pat metu, kaip ir paroda „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“.

„Mūsų veiklos kryptis – darbas su menininkais, meno sklaidos projektų inicijavimas, prisidėjimas prie menininkų veiklos viešinimo ir žinomumo didinimo Lietuvoje ir pasaulyje“, – aiškina pašnekovė. Anot jos, ateityje planuojama dirbti ir su jaunosios kartos atstovais.

Paroda „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“ nuo balandžio 20 d. iki gegužės 7 d.  veiks 12-18 val. Įėjimas nemokamas.

KMMF ir „Kaunas IN“ inf.
artkaunas.com



Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis