lt
2018-09-11 į sąrašą

Maisto tinklaraštininkė – apie gastronomines Kauno naujienas ir senas meiles

Urtė Mikelevičiūtė jau spėjo teigiamai įvertinti „snobą“ ir „Momo Grill“. Ji mums išdavė ir daugiau mėgstamų vietų Kaune.

Turbūt kiekvienas maisto ir restoranų kultūra besidomintis lietuvis įkvėpimo pusryčiams, pietums ir vakarienėms ieško tinklaraščiuose. Vienas tokių įkvėpimo šaltinių – jau ne vienerius metus puoselėjamas blogas „DerVynas“, kurio autorė Urtė Mikelevičiūtė neseniai prisijungė prie „Virtuvės mitų griovėjų“ komandos. Tinklalapyje vmgonline.lt sparčiai daugėja jos įžvalgų apie šiuolaikinio miesto gastronomiją ir reportažų iš naujų karštų vietelių, o netrukus bus pristatytas ir jos kuruojamas naujas restoranams skirtas projektas „VMG Master“.

680ABF9A 06D5 493D 8906 CB589BBA30D6

Urtė - dažna viešnia Kaune. Asmeninio archyvo nuotr.

Socialiniuose tinkluose pastebėję, kad Urtė per vieną šeštadienį spėjo aplankyti dvi naujausias Kauno vietas – restoranus „Snobas“ ir „Momo Grill“ – nusprendėme apsikeisti vaidmenimis ir šįkart parašyti apie pačią tinklaraštininkę. Tiksliau, apie tai, kaip ji atrado Kauną ir kuo jis skanus.

Esi vilnietė, taigi visų pirma įdomu, kada pirmąkart atradai Kauną kaip gastronominę stotelę? Ar kartu su visa likusia Lietuva ir jos gardumynais, o gal anksčiau?

Išties esu pusiau vilnietė, pusiau šiaulietė, bet daug laiko leidžiu ir Kaune, tad save laikau Lietuvos piliete.

Gastronominė mano karjera prasidėjo nuo Vilniaus. Kai atsirado pirmieji restoranai, tokie, kaip „Stikliai“, į kuriuos jau galėjau eiti su tėvais, tada prasidėjo ir mano atradimai – prieš kokius dvidešimt metų.  O Kauną iš kulinarinės pusės pažinau prieš kelerius. Nors ten lankydavausi dažnai ir eidavau į visokiausias vietas, bet niekas „rimtai“ nebuvo įstrigę – kol neatradau „Monte Pacis“, „Uokso“, tuomet veikusio „G. vine“. Vėliau atsidarė „DIA“, kurią stipriai pamilau.

DIA

Asmeninio archyvo nuotr.

Artimiau su kulinariniu Kauno pasauliu susipažinau, kai čia atidaryta kulinarinė studija „Čiop Čiop Kaunas“ – tuo metu dirbau šioje įmonėje ir kuravau frančizes. Gerbiu ir vertinu meksikiečius „Agave“, visada mielai užsuku į indų ir tajų virtuvę suderinti gebančius „Moksha“, neseniai atsidariusį sostinės „Briusly“ virtuvės ambasadorių „Nuogą“. Paminėti privalau ir „Numan“, ypač darbo pradžioje. Šiais metais, deja, nebuvau ten (šiuo metu restoranas atostogauja, - red. past.).

Dar paminėčiau ir barą „Kamerinis“, kuris maloniai pradžiugino savo kokteilių meniu. „Kultūrą“... Ir, be abejo, dvi naujas vietas!

agave moksha kamerinis

Meksika, Indija ir kokteiliai, arba „Agave“, „Moksha“ ir „Kamerinis. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip tik apie jas ir norėjome klausti. Ar papasakotum apie savo patirtį „Momo Grill“ ir „snobe“?

Abi vietas jau dabar galima priskirti prie madingiausių Kauno restoranų. Spėju, kad laikui bėgant tik didės jų paklausa. Abi jos puikios ir labai skirtingos.

Verslo centre „Arka“ esantis „Snobas“ – itin moderni, minimalistinė ir visiškai išieškota erdvė. Sakau „erdvė“, nes ten tikrai nauja šefo Artūro Naidenko žaidimų aikštelė. Tie receptai, kurie kaupėsi ilgus metus ir nebuvo išnaudoti jo restorane „uoksas“, įgyvendinami čia. Perfekcionizmas – tinkamas žodis „snobui“. Tačiau tai neturėtų gąsdinti, priešingai, tai privalumas. Nors dar nespėjau visko išragauti, bet jau galiu pasakyti, kad maistas ten puikus ir komfortiškas.

SNOBAS

„Snobas“ ir jo šefas Artūras Naidenko. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip ir dar vienoje naujoje vietoje iš Klaipėdos – „Momo Grill“. Vieno geriausių Lietuvos šefų Vyto Samavičiaus grilio virtuvė įsikūrė buvusioje spirito ir mielių gamykloje. Jaukiai įrengtas restoranas kviečia ragauti ant grilio ruoštus patiekalus iš kokybiškų produktų, pagamintus mylinčiomis rankomis. Beje, jie net savo vardinį alų išsivirė. Galiu numatyti, jog kauniečiai labai mylės šią vietą, nes patys ir jos ir norėjo. Tai yra, restorane Klaipėdoje nuolat būdavo lankytojų iš Kauno.

MOMO

„Momo Grill“. Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip vertini tokias Kauno gastronomines legendas, kaip „Spurginė“?

Taip ir vertinu – „legendiškai“. Žaviuosi tokiomis vietomis, kurios sugeba išlaikyti savo identitetą ilgus metus. „Spurginė“ – viena jų. Kitos legendos nešauna į galvą, tad mielai paklausysiu tikrų kauniečių rekomendacijų. 

Beje, ar kainų lygis Kaune jau pasivijo sostinę, o gal jos gyventojai atvykdami į Kauną gali maloniai nustebti ir sutaupyti?

Kainos visur nėra mažos. Šiaip čia bendra problema, ir ne tik restoranų, ir ne tik Lietuvoje – produktų kainų didelės, mokesčių sistemos nepalankios.  Grįžtant prie klausimo, taip, dažniausiai Kaune kainos mažesnės, bet jos vejasi vilnietiškas. Sparčiai

O ar kauniečių skonis skiriasi nuo vilniečių – na, ką kitaip siūlo ar daro restoranai čia, negu esi įpratusi sostinėje? 

Žinau tiksliai, kad kauniečiai labiau mėgsta automobilius, alų ir krepšinį. O kiek teko girdėti iš restoranuose dirbančių ar matyti pačiai, žinau, kad kauniečiai labiau saugūs ir linkę atsargiau ragauti naujus skonius ar neįprastus derinius.

Kauniečiai itin vertina kokybišką vieną didelį produktą restorane (pvz., gerą mėsos gabalą renkasi dažniau nei degustacinę vakarienę). Pastebėjau, jog pripranta prie to paties patiekalo ar vyno ir netgi nelabai drąsiai priima sezoninius meniu pokyčius. Kokteiliai restorane prie vakarienės labai madinga (ne tik vynas)! Žavinga tai, kad Kaune yra labai daug išprususių valgytojų ir gėrėjų.


Kaip manai, kokio tipo maitinimo įstaigų Kaune labiausiai trūksta?

Hm, visko turite! Indijos yra, Meksikos yra, Azijos yra, grilio yra, kebabų – tikrai taip, spurgų – irgi. Tikrai yra puikiausių klasikinio europietiško maisto, lietuviškos virtuvės, modernios lietuviškos virtuvės restoranų. Gal vienos srities maisto vietų galėtų atsirasti? Kas norėsite restorano, parašykite, sugalvosim kažką.

Jei reikėtų išrinkti vieną patiekalą – Kauno simbolį, koks jis būtų?

Pirmieji į galvą šauna kebabai, nes labai daug istorijų apie juos esu girdėjusi. Bet, jei rimtai, man susidarė įspūdis, kad kauniečiai itin myli gerą, tikrą lietuvišką virtuvę. Jei kažkas įmantriau, tai gal geras steikas? 

Ar atvykusi į Kauną čia užsibūni kelias dienas, ar tik papietauji ir skuodi namo? Įdomu, kur tau mūsų mieste smagiausia, kokius pasivaikščiojimo maršrutus renkiesi, labiau vertini architektūrą ar gamtą?

Visada užsibūnu ilgiau nei planavau. Myliu Kauną! Ir vis atrandu jį labiau ir labiau.

Labai mėgstu Senamiestį, išnaršau visas jo gatveles. Neseniai atradau Panemunę! Net maudžiausi Nemune. Gražios Kauno marios, Žaliakalnis. Įdomi architektūra, tiesa dar nesu įsigilinusi į jos detales, reikės tam skirti daugiau laiko. Bet patinka, kaip čia susiklostę stiliai ir laikmečiai. Aišku, Laisvės alėja – unikali. Ilga, plati, erdvi, ir dar gražusis Soboras! 

4D320B09 0719 4D60 9813 DCA406080CF7

Tarp tūkstančių maisto kadrų Urtės fotoaparate galima rasti ir šiek tiek gamtos! Asmeninio archyvo nuotr.

Dar yra tokia vieta, kur, leisdamasis į Senamiestį pasijunti lyg Italijoje. Tik nežinau, kaip vadinasi! (mums atrodo, kad Urtė kalba apie Benediktinių gatvelę, vingiuojančią nuo Pelėdų kalno, – red. past.).

Beje, netoli Kauno, Kulautuvoje, neseniai atidarytas vandenlenčių parkas „Dock7“, kuriame, gal ir nepatikėsite, sutemus vyksta puikūs šokiai. Bet, pradėjus apie šokius, reikia paminėti ir „Lizdą“ bei „Anna Mesha. Viešbutis“...

Daugiau gastronominių Urtės nuotykių ir įžvalgų:
www.dervynas.lt
www.instagram.com/urte_dervynas
www.vmgonline.lt
www.instagram.com/vmgmaster

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis