lt
2020-02-05 į sąrašą

Lietuvos pirčių žemėlapyje – garuojančios stotelės Kaune ir Kauno rajone

Į gidą įtraukta vienintelė Kaune viešoji pirtis, esanti šalia Neries upės – „Pirties namai“. Čia – viena didžiausių pirties krosnių Baltijos šalyse.

Lietuviams pirtis yra ne ką mažiau šventas reikalas nei suomiams. O ką jau kalbėti apie Lietuvos pirčių įvairovę! Pirtis piramidė, pirtis jurta, pirtis medyje, gelbėtojų stotyje, kapsulėje, malūne, pirtis iš veltinio ar pirtis iš gintaro, apeiginė, indėniška pirtis bei dvaro pirtis – visa tai galima rasti mūsų šalyje. Taigi Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ komanda pristato įdomiausių šalies pirčių, dėl kurių verta net ir darganiausią dieną pakilti nuo sofos, žemėlapį. Jį rasite paspaudę šią nuorodą.

„Gero garo žemėlapį jau galėjo gyvai pamatyti mūsų stendo parodoje ADVENTUR 2020 lankytojai. Pirtis tapo viena iš pažintinio tako per keturias gamtos stichijas stotelių. Tikimės, kad atsiras keliautojų, kurie priims iššūkį pasiperti trisdešimtyje žemėlapyje sužymėtų ir aprašytų pirčių,“ – pasakoja „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. Pirčių žemėlapio turinį planuojama adaptuoti ir užsienio auditorijoms: „Nors konkrečiai šis žemėlapis yra skirtas lietuviams, svarbu nepamiršti, kad pirtis yra svarbi mūsų paveldo dalis, kuria norisi dalintis su visu pasauliu. Lietuviškos pirties malonumai yra dažnai išbandomi svečių iš Vakarų Europos, Japonijos ir kitų šalių.“

Į gidą įtraukta vienintelė Kaune viešoji pirtis, esanti šalia Neries upės – „Pirties namai“. Čia – viena didžiausių pirties krosnių Baltijos šalyse. Atsigaivinimui po pirties laukia šalto vandens kubilas lauke. Nuo 2018 m. veikiančioje pirtyje telpa iki 50 lankytojų.

Taip pat žemėlapyje pristatomos Kauno rajono atrakcijos. Tai „Bičiulių pirtis“ Užliedžiuse, kur svarbiausia – sielos ramybė ir kūno sveikata. „Bičiulių pirtyje“ laukia įvairios pirties programos, teminiai pirties vakarai, pažintiniai pasakojimai apie pirties istoriją ir tradicijas, kvapnūs aromaterapiniai seansai, karštai linksmas vantų garo šokis ir individualių, kūną puoselėjančių procedūrų, išskirtinis dėmesys.

Stanaičių kaime veikianti „Medynė“ tuo tarpu puoselėja senąsias lietuviškos pirties tradicijas. Čia atliekamas pirmojo garo ritualas, unikali „Kvapų simfonija“, kvapni druskų inhaliacinė procedūra, vanojimas įvairių rūšių vantomis, kūno šveitimas druskomis, maltais kaštonais, įvyniojimas į vaistažolių nuovire įmirkytą audeklą, o priepirtyje yra galimybė pasimėgauti kūno masažu. Sodyboje galima rinktis ne tik garinę, bet ir lietuvišką dūminę pirtį „Apuoko Gūžta“. Pirtininkai gali pamokyti rišti vantas, atlikti vytelių masažą, vanoti.

Pirtį su pirtininkų mokykla rasite Pajiesio kaime – „Perkūnijos pirtyje“ meistrai praveda atpalaiduojantį pirties ritualą: supažindina su lietuviškais medžiais bei žolynais, atlieka šveitimą, muilo putų masažą, vanojimą ar ištepa kūną medumi. Po pirties procedūrų galima atsigaivinti šalia pirties esančiame vandens telkinyje, o ramioje poilsio erdvėje pagulėti patogiuose gultuose ir visiškai atsipalaiduoti. Norintiems labiau pasigilinti į pirties meną organizuojami pirties ritualo vedimo mokymai.
„Gero garo žemėlapis“ parengtas pagal nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“, turizmo informacijos centrų, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos ir Profesionalių pirtininkų asociacijos medžiagą.

„Keliauk Lietuvoje“ inf.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis