lt
2019-07-16 į sąrašą

Lietinga diena Kaune

Atvykote į Kauną darganotu oru ir nesugalvojate, ką veikti prapliupus lietui? Šis straipsnis – kaip tik jums.

Atvykote į Kauną darganotu oru ir nesugalvojate, ką veikti prapliupus lietui? Šis straipsnis – kaip tik jums.

Skaitykite. Įsigiję naują knygą ją iškart atsiverskite kavinėse, įsikūrusiose knygynuose ar visai greta jų. Keletas mūsų patikrintų ir rekomenduojamų derinių – Kauno centrinis knygynas ir „Green Cafe“ arba „Pegasas“ ir „Vero cafe“ Laisvės alėjoje, „Knygų ministerija“ – knygynas ir kavinė viename, „1000 ir viena knyga“ ir „Motiejaus kepyklėlė“ Vilniaus gatvėje…

35078318 1915432081852148 6527942126292959232 o

„Knygų ministerijos“ nuotr.

Taip pat lietingą ar bet kurią kitą dieną jus svetingai priims Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2) ar Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka (Laisvės al. 57) bei šios padaliniai.

Valgykite. Kaunas vis dažniau įvardinamas kaip gastronominių atradimų miestas – šiuos komplimentus girdime ne tik iš lietuvių, bet ir iš svečių iš Skandinavijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos. Ragaukite legendinių spurgų, užsisakykite degustacinę vakarienę viename iš naujųjų Kauno restoranų ar išbandykite jėgas kulinarinėje studijoje. Ar žinojote, kad Kaune galite išmokti gaminti net kartvelų virtuvės patiekalus? Kauno skonio gidą išleidome kaip atskirą „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapį – jį patyrinėti galite čia.

momoa3

„Momo Grill“. „30 geriausių restoranų“ nuotr.

Eikite į kiną. Kol iš pagrindų tvarkomas istorinis kino teatras Laisvės alėjoje, po „Romuvos“ iškaba svarbiausi viso pasaulio filmai rodomi vienoje iš Dramos teatro salių (Kęstučio g. 62). Čia telpa ir tarptautinio Kauno kino festivalio bei kitų sinefilų švenčių favoritai, ir lietuvių premjeros, ir neįtikėtinos „romuviečių“ idėjos, ėjimą į kiną paverčiančios vis nauja patirtimi. Dėmesio, vasarą kino teatras atostogauja, bet „Romuva“ kviečia į nemokamus seansus po atviru dangumi Kauno parkuose. Na, kai nelija :) 

„Akropolyje“ įsikūręs kino teatras „Forum Cinemas“ didžiuojasi geriausia ir visaip kaip efektingiausia Lietuvoje kino sale „Scape“. Yra ir keletas kiek paprastesnių, bet vis tiek garantuojančių didelį malonumą žiūrint mėgstamo žanro filmą. „Kino pavasario“ ir „Scanoramos“ gerbėjų būrius sutiksite būtent čia. „Megoje“ veikiantis „Cinamon Kaunas“ tuo tarpu pakeliui tiems, kurie vyksta į Vilnių ar Klaipėdą, arba nori save apdovanoti geru filmu po apsipirkinėjimo maratono. Festivalių geriausieji – dažni repertuaro svečiai.

Pasiklyskite muziejuose. Kaune jų – keletas dešimčių. Nuo garsiausiųjų, tokių, kaip Vytauto Didžiojo karo muziejus ar Tado Ivanausko zoologijos muziejus, iki mažiau žinomų Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinių, veikiančių tarpukarį menančiuose namuose, ar Kauno miesto muziejaus skyrių, alsuojančių įvairių epochų dvasia. Kaune rasite ir klounų, sporto, deimantų muziejus. Visi jie ir daugybė kitų kultūros įstaigų – „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapyje „Kultūrinis šokas“. Skaitmeninę jo kopiją rasite čia.

truikio2

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai. D. Ščiukos / „Kaunas pilnas kultūros“ nuotr.

Apsipirkite. Kauno „Akropolis“ įdomus ne tik tuo, kad po vienu stogu rasite dešimtis pasaulinių prekių ženklų, SPA centrą, kino teatrą ir daug kitų įstaigų, bet ir savo architektūriniu sprendimu. Prieš šimtą metų čia buvo vokiečių verslininkų Tilmansų valdos. Jų biure šiuo metu veikia „Akropolio“ parduotuvės! „Mega“ – idealus sprendimas keliaujantiems iš ar į Kauną. O mėgstantiems apsipirkimą derinti su turistinių objektų lankymu rekomenduojame Senamiestį – M. Valančiaus gatvė yra tikra butikų ir galerijų alėja, nemažai puikių vietelių ir Vilniaus gatvėje. Kaune neretai vyksta mados mugės – sekite renginių naujienas ir ieškokite kodinių pavadinimų „Fashion Bazaar“ ar „Pop-up“.

Pramogaukite. Aktyvių pramogų po stogu netrūksta ne tik Kauno centre, bet ir toliau nuo jo esančiuose rajonuose. Pavyzdžiui, paplūdimio tinklinį ant smėlio visus metus galite žaisti „RIO“ arenoje, plaukioti baseine (net su vandenlente!) – „Girstutyje“, bandyti įvaldyti naujausią olimpinę sporto šaką – laipiojimo centre „Miegantys drambliai“. O kur dar pabėgimo kambariai, šratasvydis ir kartingai!

56598193 10157303756703675 3977210827869519872 o

„Miegantys drambliai“. Karolio Gruodžio nuotr.

Dar daugiau idėjų darganotoms dienoms Kaune pasisemsite „It’s Kaunastic“ žemėlapiuose „Kultūrinis šokas“, „Čempionų miestas“ ir „Kauniukas“. Taip pat kviečiame išmėginti ar draugams padovanoti „Kaunastic“ miesto dovanų kortelę, kurioje – daugiau nei 100 mūsų partnerių siūlomų veiklų.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis