lt
2019-07-04 į sąrašą

Liepos 6-ąją grįžta ekskursijų festivalis „L6“

Festivalio „L6“ palapinė įsikurs Senosiose miesto kapinėse, vad. Ramybės parke, netoli mečetės (prie Trakų ir V. Mykolaičio – Putino gatvių sankryžos).

Liepos 6 – ąją, šeštadienį nuo 11 iki 16 val. kauniečiai ir miesto svečiai vėl galės aktyviai tyrinėti Kauną ir susipažinti su daugiasluoksne jo istorija ir architektūra kokybiškose ekskursijose. Festivalio „L6“ palapinė įsikurs Senosiose miesto kapinėse, vad. Ramybės parke, netoli mečetės (prie Trakų ir V. Mykolaičio – Putino gatvių sankryžos).


Kiekvienas, atvykęs prie „L6“ paviljono, galės užsiregistruoti į patinkantį ekskursą (trumpa, 45 min., ekskursija pastato viduje) arba teminę ekskursiją po šią Kauno dalį (ilgesnė, 90 min., ekskursija pėstute judant mieste). Registracija vyksta gyvos eilės principu paviljone, o programoje nurodytu laiku su gidu grupė pajuda nuo paviljono (iš anksto registruotis nereikės). Visos „L6“ ekskursijos bus nemokamos.

Jau ketvirtus metus tradiciškai per Valstybės dieną vykstantis ekskursijų festivalis „L6“ pristato Kauno tarpukario modernizmo architektūrą, nagrinėja svarbius istorinius įvykius ir aktualius kultūrinius reiškinius, supažindina su šiuolaikine architektūra. Šiais metais ekskursijų festivalis „L6“ rengiamas kartu su Kauno „Europe Direct“ informacijos biuru. Į maršrutus įtraukti miesto kultūriniai objektai, kurie atnaujinti, gavus Europos Sąjungos paramą.

Visą Ekskursų ir teminių ekskursijų tvarkaraštį rasite mieste dalinamose skrajutėse arba interneto svetainėje.

L6 Ekskursas Programa 20190706

* * *

Apie „Ekskursą“
Ekskurso komandos iniciatyvinė grupė - architektūros, istorijos, paveldosaugos, humanitarinės krypties jaunų profesionalų grupė. Ekskursas veikia nuo 2015 m. ir rengia pavasario, rudens ekskursijų ciklus, kuriems parenkama vis nauja tema. Ekskursas taip pat bendradarbiauja su Kauno menininkų namais, Kauno kino centru Romuva, Kauno bienale, Kauno turizmo ir informacijos biuru kaip partneris ruošiant naujus architektūros, turizmo ir kultūros sklaidos projektus.

Apie „Gražinkime Kauną“
Kaip ekskursijų rengėjai, „Gražinkime Kauną“ gidai siūlo 1,5 – 2 val. temines ekskursijas pirmiausia po Pirmosios Respublikos laikais iškilusius Kauno rajonus. Pasakojame apie to meto Kauno estetikos kūrėjus – architektus ( S. Kudoką, K. Reisoną, F. Vizbarą), dailininkus ir unikalios taikomosios dailės autorius (J. Prapuolenį, K. Petrikaitę–Tulienę, V. Manomaitį, S. Ušinską, A. Gudaitį, L. Truikį), lankome jų paliktus pėdsakus autentiškoje Laikinosios sostinės aplinkoje.

„L6“ inf.
Lauros Baltkojytės nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis