lt
2020-04-22 į sąrašą

Koronaviruso prevencija: aktuali informacija

Vyriausybė nutarimu Lietuvos teritorijoje kanatino laikotarpis pratęstas iki birželio 16 d.

Kovo  16 d. Lietuvos teritorijoje įvedus karantiną (šiuo metu – iki birželio 16 d.) keičiasi kasdienis gyvenimas. Žemiau rasite naujausią informaciją, susijusią su koronaviruso prevencija mūsų šalyje.

Vyriausybė, atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją šalyje, palaipsniui švelnina karantino sąlygas. 

Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas

Dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones privaloma uždarose patalpose, o atvirose erdvėse tik turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose, viešajame transporte ir kitose susibūrimo vietose.
Apsaugos priemonių nereikia dėvėti valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseine ar pirtyje.

Kelionės

Į Lietuvą iš bet kurios šalies, bet kokiu būdu grįžtantys tautiečiai privalo save izoliuoti keturiolikai dienų – tai itin svarbi sąlyga siekiant išvengti COVID-19 viruso plitimo. Specialistai pabrėžia, kol nėra vakcinos ar efektyvių vaistų nuo viruso, vienintelis būdas sustabdyti ligos plitimą yra žmonių atsakingumas ir sąmoningumas. Atkreipiame dėmesį, kad visi Lietuvos piliečiai 14 d. laikotarpyje grįžę iš bet kurios užsienio šalies turi užpildyti anketą NVSC internetiniame puslapyje. 

2020 m. gegužės 11 d. papildymas: Vyriausybė nusprendė nuo gegužės 15 dienos leisti atvykti į Lietuvą asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant 14 dienų saviizoliacijos. Taip pat atvykti į Lietuvą galėtų ir asmenys iš kitų Europos Sąjungos valstybių, atvykstantys darbo, verslo ar studijų reikalais. Pastariesiems, išskyrus asmenis atvykstančius iš Lenkijos, izoliacija būtų taikoma. Toks sprendimas įsigalioja nuo gegužės 11 dienos. 

2020 m. birželio 1 d. į Lietuvą bus galima atvykti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems žmonėms, jeigu toje valstybėje, sergamumas koronaviruso infekcija (COVID-19) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 nustatytų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių valstybių sąrašą nustatys ir kiekvieną pirmadienį paskelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas. Grįžusiems iš šių šalių nereiks laikytis 14 dienų izoliacijos. Taip pat izoliacija nebus taikoma, jeigu valstybė, kurioje teisėtai gyvenama, patenka į sąrašą šalių, iš kurių atvykus netaikoma izoliacija, sąrašą.  Pastarasis sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į Baltijos šalių sutartus kriterijus ir taip pat bus skelbiamas pirmadieniais.

Atvykti galės užsieniečiai, turintys teisę gyventi Lietuvoje, diplomatinio korpuso atstovai, NATO kariai, tarptautinių komercinių vežimų vykdytojai, sveikatos priežiūros specialistai, aukšto meistriškumo sportininkai, menininkai, žurnalistai, taip pat tranzitu per Lietuvos teritoriją vykstantys arba į savo gyvenamosios vietos valstybę grįžtantys žmonės. Tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir toliau vykdys visų į Lietuvą atvykstančių ir išvykstančių žmonių patikrinimą.

Reguliarūs keleiviniai skrydžiai į Lietuvą bus vykdomi tik iš šalių, kurioms pritaria Vyriausybė, tačiau grįžusiems iš šalių, kurios nėra įtrauktos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytą sąrašą, bus privaloma 14 dienų izoliacija. Tai netaikoma iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos atvykstantiems gyventojams, jei per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvą jie nesilankė kitose valstybėse.

Informacija apie reguliarius skrydžius. 
Informacija apie reguliarius skrydžius iš Kauno oro uosto.

Keliaujant miesto autobusais bei troleibusais, prašoma laikytis saugaus atstumo tarp keleivių ir keliauti tik sėdimose vietose. Šiuo metu nėra galimybės įsigyti bilietą iš vairuotojo. Todėl prašome pasirūpinti spaudos kioskuose pildoma kortele arba „Žiogas“ programėle, esant galimybei vykti nuosavu transportu ar pėsčiomis.

Tarpmiestinis susisiekimas traukiniais ir autobusais. Prieš kelionę pasitikrinkite informaciją traukiniobilietas.lt abra autobusubilietai.lt

Aktuali informacija

Kovo 19 d. nuo pietų Jonavos gatvėje įsikūrusiame Kauno kempinge  veiktia pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas. Į tyrimų paėmimo punktą bus galima atvykti tik gavus siuntimą iš Koronos karštosios linijos 1808 specialistų. Atvykę asmenys privalės atlikti pavojingo viruso testą neišlipdami iš automobilio. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Policijos pareigūnai kartu su Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais vykdo intensyvią karantino laikymosi kontrolę. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Būtina laikytis asmens  higienos, reguliariai plauti ar dezinfekuoti rankas, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, vengti socialinių kontaktų (rekomenduojamas atstumas nuo kitų žmonių 2 metrai, kontakto trukmė iki 15 min.).

Jei informacijos apie šiandieninę situaciją trūksta Lietuvoje gyvenantiems ar šiuo metu esantiems jūsų draugams ar kolegoms iš užsienio, pasidalinkite su jais šiuo mūsų įkeltu straipsniu. Dėkojame!

Visa oficiali informacija internete: koronastop.lt

Atsakymai į dažniausius kauniečių klausimus: svarbu.kaunas.lt

Savivaldybės ir sav. įmonių paslaugos internetu:  epaslaugos.kaunas.lt

„Pexels“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis