lt
2018-01-16 į sąrašą

Kiek Kauno yra Šimtmečio maršrute?

Ką tik išleista mobili aplikacija „LT100“, kviečianti susiplanuoti kelionę po Lietuvos Šimtmečio maršruto objektus.

2018-uosius metus Turizmo departamentas kviečia pradėti parsisiunčiant neseniai sukurto, itin patraukliai pateikto Šimtmečio maršruto po Lietuvą mobilią programėlę – virtualų „gidą“.

IMG 0611

Mobili aplikacija „LT100“, skirta išmaniems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, leidžia patogiai naudotis leidinyje „Keliauk ir pažink! Atkurtai Lietuvai 100“ esama informacija, susiplanuoti keliones po Lietuvos Šimtmečio maršruto objektus, nustatyti tikslią jų vietą žemėlapyje, atstumą tarp objektų.

Screen Shot 2018 01 16 at 12.50.49

Kaunas, kaip Laikinoji sostinė, šiame maršrute užima ypatingai svarbią vietą. Tarp svarbiausių Lietuvai objektų – ir tokie visiems gerai žinomi pastatai, kertiniai valstybės akmenys, kaip Istorinė LR Prezidentūra, Lietuvos banko rūmai, Vytauto Didžiojo karo muziejus, ir paslaptingesni, juose slypinčią istoriją atrasti kvečiantys, savo paskirtį ne kartą keitę statiniai. Maršruto sudarytojai ragina užsukti ir į vieną seniausių Europoje Aleksoto aerodromą, Panemunės ir Petrašiūnų kapines.

IMG 0612

Aplikaciją galima nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių. Ji skirta įvairaus amžiaus savarankiškiems keliautojams, šeimoms, kelionių po Lietuvą organizatoriams, užsienio lietuviams. Angliškai pateikiama informacija apie 20 iš 100 maršruto objektų, kurie savo ruožtu suskirstyti pagal temas: asmenybės, dalyvavusios atkuriant Lietuvą; Nepriklausomybės kovos ir lemiamos pergalės; valdžios ir savivaldos įtvirtinimas, ir suskirstyti pagal regionus (Vilniaus miesto, Kauno, Pietų Lietuvos, Rytų Lietuvos ir Vakarų Lietuvos). Leidinį parsisiųsti galite čia.

Screen Shot 2018 01 16 at 12.50.42

Kviečiame susipažinti ir… planuoti Šimtmečio kelionę po Lietuvą!

Parengta pagal Turizmo departamento inf.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis