lt
2024-06-05 į sąrašą

Kauno Turizmo informacijos centro jubiliejuje ir sezono atidarymo renginyje – turizmo naujienos ir veiklos vidiniam vaikui

Kaunas pilnas veiklų – toks apibūdinimas bene geriausiai tiktų pirmadienį, birželio 3 d., Lietuvos Zoologijos sode pristatytoms vasaros sezono naujienoms Kaune.

06.03KaunasIn 54

Kauno Turizmo informacijos centro jubiliejus ir sezono atidarymo renginys. Martyno Plepio nuotrauka.

 

Nuo muzikos instrumentų skambesio, gyvūnų pažinimo, rudenį duris atversiančios Mokslo salos iki kaunastiškos abėcėlės ar kitų mielų smulkmenų – 25–ąjį gimtadienį minintis Turizmo informacijos centras (TIC) kviečia nebijoti pasijusti vaiku ir Kauną tyrinėti jo akimis.

 

Anot Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ direktoriaus Tado Stankevičiaus, naujos iniciatyvos, tarptautiniai kultūros ir sporto renginiai, naujos skrydžių kryptys rodo, kad Kaunas nebėra tarpinė stotelė, o miestas, į kurį vykstama tikslingai ir jame užsibūnama vis ilgiau. „Tą rodo ir gegužės 22–23 d. Kaune ir Kauno rajone vykęs Europos kelionių komisijos visuotinis susirinkimas, kuriame dalyvavo 27–ių Europos regiono šalių turizmo lyderiai, ir net 12,27 proc. praėjusiais metais išaugęs keleivių skaičius Kauno oro uoste ar 1,32 proc. padidėjęs nakvynių skaičius“, – pažymi jis.

 

06.03KaunasIn 10„Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius. Martyno Plepio nuotrauka.

 

Viena priežasčių atvykti į Kauną – jame vykstantys renginiai. Šiemet į Kauną birželio 5–9 d. užsukti kviečia šiuolaikinio miesto festivalis „AUDRA“​, birželio 9 d. vyksiantis britų muzikos žvaigždės Sting koncertas, šimtmetį švenčianti Dainų šventė, Ed Sheeran „+-=÷× 2024 Tour“​ koncertas, AIDA Pasaulio nardymo, Europos U19 merginų futbolo ir Pasaulio studentų šiuolaikinės ​penkiakovės čempionatai, bei daugelis kitų.

Pasak „Kaunas IN“ turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovės Agnės Poderytės, akivaizdu, kad Kauną kuria drąsūs žmonės, kurie siekia pokyčio, nebijo eksperimentuoti ir bandyti, todėl ir veiklų, ką mieste galima išbandyti ar pamatyti – daug ir labai įvairių. „Šiemet kviečiame pažadinti vaikišką smalsumą ir vieniems, su draugais ar kartu su šeima atrasti ne tik naujas vietas, bet ir aplankyti senąsias, kurios nuolat keičiasi ir atsinaujina“.

 

06.03KaunasIn 38„Kaunas IN“ turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovė Agnė Poderytė. Martyno Plepio nuotrauka.

 

Viena tokių vietų – vėlyvą rudenį duris po renovacijos atvėręs Lietuvos zoologijos sodas, ne tik supažindinantis visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, bet ir skatinantis sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą.

Birželio 29 d. vyksiančiai Dainų dienai Kaune pasiruošti kviečia ir Kauno senamiestyje įsikūręs interaktyvus Tautinės muzikos muziejus – erdvė, skirta pažinti lietuvių muzikavimo tradicijas bei pačiam išbandyti ne tik įvairius muzikos instrumentus, bet ir dainuoti sutartines ar pasijusti didžėjumi.

 

06.03KaunasIn 31Kauno Turizmo informacijos centro jubiliejus ir sezono atidarymo renginys. Martyno Plepio nuotrauka.

 

 

Veiklos šeimai ir naujai duris atversiantis TIC atnaujintoje Rotušėje

 

Liepos mėnesį po renovacijos duris atvers Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius. Čia po pertraukos sugrįš ir Kauno TIC padalinys, kuriame bus galima sužinoti visas turizmo naujienas bei įsigyti kaunastiškų suvenyrų.

Visą vasarą savo veiklą tęs ir Kaukutis – naujas Kauno personažas vaikams, po miestą vedžiojantis visus mažuosius miesto tyrinėtojus ir jų tėvelius.​ Į pirmąsias kūrybines dirbtuves su menininke Kornelija Žalpyte vietoms užsipildžius vos per parą, įsibėgėjus vidurvasariui planuojamas didesnės apimties renginys, kuriame galės dalyvauti visi norintys.

 

06.03KaunasIn 59Kauno Turizmo informacijos centro jubiliejus ir sezono atidarymo renginys. Martyno Plepio nuotrauka.

 

 

Nuo kaunastiškos abėcėlės iki skambančių suvenyrų

 

Visą balandžio mėnesį, kiekvieną dieną, „Kaunastic“​ instagramo paskyroje buvo galima stebėti, kaip gimsta kaunastiška abėcėlė. Šiandien A2 formato abėcėlės plakatą jau galima įsigyti Turizmo informacijos centre (Laisvės al. 36) ir el. parduotuvėje.

Dar viena naujiena – Kaune gimusios ir jubiliejų švenčiančios Dainų šventės proga išleistas itin riboto tiražo, vos 300 vnt., ženkliukas, kurį taip pat galima įsigyti TIC arba internetu.

Visos turizmo naujienos: visit.kaunas.lt

 

06.03KaunasIn 26Kauno Turizmo informacijos centro jubiliejus ir sezono atidarymo renginys. Martyno Plepio nuotrauka.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis