lt
2018-05-16 į sąrašą

Kauno Hanzos dienose – „Žalgirio“ spalvos ir Turizmo gatvė

Šiuolaikinis Kaunas gimtadienį mini ne tik primindamas apie viduramžių tradicijas, bet ir drąsiai rodydamas savo XXI a. veidą.

Gegužės 18-20 dienomis Kauną žaliai ir baltai nudažys didžiausia metų šventė – Hanzos dienos. Vienintelis Hanzos miestas Lietuvoje, o jo gimtadieniu laikoma 1463-ųjų gegužės 20 diena, kai kunigaikštis Kazimieras Jogailaitis patvirtino ir praplėtė miesto teises. Šiuolaikinis Kaunas gimtadienį mini ne tik primindamas apie viduramžių tradicijas, bet ir drąsiai rodydamas savo XXI a. veidą.

Ankstyvą penktadienio rytą Kauną budins ir šventės pradžią paskelbs festivalis „Padūduokim Kaunui“. Hanzos dienų metu Kauno pilies aplinka tradiciškai virs triukšmingu viduramžių miestu su riterių ir raitelių stovyklomis, mokyklomis, turnyrais, žaidimais bei amatininkų kaimeliu. Šių metų naujiena – tarptautinis raitų riterių turnyras, sekmadienį vyksiantis Kauno pilies lomoje – ten pat, kur bus įrengta ir pagrindinė muzikos scena – iš Papilio g. pusės. Kitos „Hanzos dienų“ erdvės išsidėstys per visą Senamiestį ir prisipildys roko, techno, populiariosios, bigbyto, orkestrinės, chorinės muzikos garsų, kuriuos papildys įspūdingi vaizdiniai ir dekoracijos.

Žaliai balta spalvos šiemet kaip šventės akcentai pasirinktos neatsitiktinai – juk tomis pačiomis dienomis, kai Kaunas švęs gimtadienį, Serbijos sostinėje Belgrade į lemiamas „Eurolygos“ kovas stos geriausias visų laikų Lietuvos krepšinio klubas „Žalgiris“. Dideli ekranai, kuriuose bus transliuojamos rungtynės, bus įrengti prie Kauno pilies ir Rotušės aikštėje. Na, o „žaliai balta“ vakarienė penktadienį ir šeštadienį vyks net Istorinės LR prezidentūros sodelyje, taip pabrėžiant, kad krepšinio liga serga kiekvienas kaunietis.

Santakos parkas virs milžiniška šeimų zona su atrakcionų ir batutų parku, vyks įvairios edukacijos, pasirodymai, užsiėmimai. Mėgstantys pareiti iš šventės ne tuščiomis, galės atverti pinigines kermošiuje, mugėje, dizaino paviljonuose. Šeštadienį Senamiesčio gatves sudrebins galingi „Bike Show Millennium 2018“ dalyvių motociklai. Vandens motociklai gi drums Nemuno vandenis netoli Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tilto.

Šeštadienio vakaro akcentu taps ugnies ir muzikos misterija Nemuno ir Neries santakoje, kurioje bus deginamos specialiai šiai progai menininkų sukurtos šiaudinės skulptūros. Tapusios gyvais liepsnojančiais ženklais, jos susilies į vieną visumą su muzika ir fejerverkais.

Praėjusiais metais debiutavusi Hanzos dienų naujovė – Turizmo gatvė – šiemet ir vėl įsikurs M. Valančiaus gatvėje. Šios iniciatyvos autoriai – Turizmo departamentas, besirūpinantis, kad kuo daugiau lietuvių atrastų vietinio turizmo galimybes. Čia bus galima susipažinti su atgimusiais kultūros paveldo objektais, turiningais maršrutais, sudalyvauti įvairiose veiklose ir praplėsti savo žinias apie Lietuvą.

Be abejo, Turizmo gatvėje įsikurs ir „Kaunas IN“ stendas. Jame pristatysime ką tik išleistus du naujus „It’s Kaunastic“ ženklo žemėlapius, skirtus Kaunui – UNESCO dizaino miestui. Vienas jų pristato modernistinę architektūrą ir pavadintas „Modernisto gidu“, antrasis, pramintas „Sienografo užrašais“, tyrinėja pastaraisiais metais Kaune suvešėjusią sienų tapybą, naujus dizaino objektus ir pan. Taip pat „Kaunas IN“ stende turėsime ir simbolinių dovanų tiems, kurie žino, kas per jausmas yra #kaunastic.

Detalią Hanzos dienų programą rasite čia.
„Kaunas IN” ir organizatorių inf. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis