lt
2024-07-09 į sąrašą

Kauno bestseleriai: ką privalote patirti, aplankyti ir paragauti?

Kiek būtinų kaunietiškų dalykų spėtumėte nuveikti per vieną ilgą savaitgalį? Meskite sau iššūkį ir, kai įveiksite visą apačioje esantį sąrašą, susitinkame prie Laisvės alėjos fontano.

„Nebuvai Kaune, jei…“ – patikėkite, yra daugybė būdų užbaigti šį sakinį. Paskirti pasimatymą prie Laisvės alėjoje fontano, nueiti į „Žalgirio“ rungtynes, pastovėti „Spurginės“ eilėje, pasiklysti Ąžuolyne ir aplankyti tigrą Lietuvos zoologijos sode  – štai jau penki. Kiek tokių būtinų kaunietiškų dalykų spėtumėte nuveikti per vieną ilgą savaitgalį? Meskite sau iššūkį ir, kai įveiksite visą apačioje esantį sąrašą, susitinkame… taip, taip, prie Laisvės alėjos fontano. 

 

Kauno pilis ir Santakos parkas

 

Didingą mūsų miesto istoriją mena išlikęs XIV a. menantis pilies bokštas,  nuo kurio pažintį su Kaunu pradeda daugelis. Romantiškoji istorijos pusė laukia einant tolyn į Santakos parką, kur suteka Nemunas ir Neris – sakoma, kad būtent šių upių glėbyje viskas ir prasidėjo… 

A3.A. Santakos parkas Kauno pilis

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Kauno rotušė 

 

Kokia tik veikla nevykdyta šiame pastate, kuris ilgą laiką buvo svarbiausias mieste. Ir kalėjimas buvo, ir architektūros studentai mokėsi… O dabar, ką tik renovuota, „Baltoji gulbė“ nuo liepos 12 d. grįžta į populiariausiųjų topus. Pats metas pasinerti į daugybės profesionalų austą išsamią ekspoziciją, pristatančią Kauno miesto savastį. Rotušėje jus pasitiks ir „Kaunas IN“ turizmo informacijos specialistai.

Kauno rotuse

Kauno m. savivaldybės nuotr.

 

Aleksoto funikulierius ir miesto panorama

 

Nuo čia Kauno senamiesčiu grožėjosi net iš savo parodos pabėgęs Čiurlionis su būsima žmona Sofija. Kuo jūs prastesni? Pereikite Aleksoto tiltą, sėskite į istorinį funikulierių ir kilkite į apžvalgos aikštelę, kurioje galima išgirsti ir muzikos. Juk čia pat studijuoja jaunieji talentai. 

AA Senamiescio panorama nuo Aleksoto puses 2019

Aleksoto funikulierius 15

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Vilniaus gatvė

 

Šioje gatvėje galima praleisti visą dieną! Konspektuokitės: sotūs vėlyvieji pusryčiai „Holy Donut“, intensyvi pažintis su Istorinės LR Prezidentūros rūmais, praeivių stebėjimas vienos iš tuzino kavinių terasoje, Hanzos laikotarpį menantys pastatai, suvenyrų medžioklė, aplinkinėse gatvelėse besislepiantys muziejai, barai ir galerijos, gatvės menas, Kauno arkikatedra, Rotušė, už jos esančiame „OLDMAN Kaunas“ kieme besiliejantys muzikos garsai… 

 

AA Vilniaus gatve 2019

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Kiemo galerija

 

Prieš daugiau nei dešimtmetį į namą šiame kieme atsikraustęs menininkas Vytenis Jakas pastebėjo, kad kaimynai susvetimėję ir pamiršę bendrą kiemo praeitį. Čia gyvenusių žydų šeimų nuotraukas ėmęs perkėlinėti ant sienų V. Jakas sulaukė didelio palaikymo, kiemas tapo atviru visiems, o jo kertelės pildomos vis naujais meniniais akcentais.

 

Courtyard gallery by Vytenis Jakas photos Lukas Mykolaitis 3

L. Mykolaičio nuotr.

 

Laisvės alėja

 

Išgerkite kavos ar sulčių vienoje madingų vietų prie Soboro, ir pirmyn viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių regione. Jau daugiau nei šimtas metų, kaip ji pavadinta Laisvės vardu, bet jos istorija mena caro laikus. Šiandien Laisvės alėjoje ar prie pat jos atrasite didžiausius teatrus, į „Michelin“ gidą įtrauktus restoranus, įvairiausiais būdais ruošiamą kavą, madingus pirkinius ir stilingiausius kauniečius bei jų augintinius. 

 

AA Laisves aleja ir naujamiestis is virsaus 2022

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Mokslo salaDar iki savo atidarymo (jis suplanuotas metų pabaigoje) šis unikalus mokslo populiarinimo centras tapo vienu labiausiai „instagraminamų“ Kauno objektų. Nenuostabu – ultramodernios šio pastato, rodosi, išaugusio iš Nemuno salos, formos, atitinka visus gražaus kadro kriterijus. Nekantraujame pasinerti į ekspozicijas ir, vaizdžiai tariant, apsigyventi Nemuno saloje – krepšinis čia vyksta, yra baseinas, yra šis muziejus, ko daugiau reikia? 

Mokslo sala 3

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

„Žalgirio“ arena ir baseinas

 

… taigi apie krepšinį. Įsivaizduojate, prieš 15 metų Kaune nebuvo arenos… visi „Žalgirio“ fanai bandydavo tilpti senojoje halėje. Dabar praktiškai visi „Eurolygos“ mačai išparduodami gerokai iš anksto, žaliai-balta gerbėjų armija laikoma viena stipriausių Europoje, o krepšinis… Na, jūs tikrai nebuvote Kaune, jei nebuvote „Žalgirio“ rungtynėse. Prieš ar po jų galite šokti į čia pat esantį olimpinį baseiną, kur treniruojasi ir mūsų čempionai. 

AA Zalgirio baseinas is Nemuno puses 2022

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Art Deco muziejus ir Amsterdamo mokyklos muziejus

 

2023 m. rugsėjį pasaulį ir Lietuvą apskriejo žinia – Kauno modernizmas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus! Jei dar nespėjote atrasti šio architektūrinio ir socialinio fenomeno, pradėti kviečiame dviejose stotelėse. Tai populiarumo nestokojantys privatūs muziejai, įkurti tos pačios poros – Karolio Banio ir Petro Gaidamavičius. Už nuoširdžią iniciatyvą, įsigilinimą ir autentišką patirtį įtraukiose ekskursijose jiems dėkingi tūkstančiai „Art Deco muziejaus“ ir „Amsterdamo mokyklos muziejaus“ lankytojų.

 Amsterdamo mokyklos muziejus fasadas

Art Deco muziejus interjeras

Muziejaus nuotr.

A.A. Donelaicio g. KTU kampas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Vytauto Didžiojo karo muziejus

 

Vienas pastatas, vadinamas Kauno modernizmo karūna, – du šimtamečiai muziejai, svarbūs ne tik miestui ir kultūros bendruomenei, bet apskritai Lietuvos valstybingumui. Pirmajame apžiūrėsite ne tik didžiojo mūsų simbolisto M. K. Čiurlionio kūrinius, bet ir liaudies meistrų palikimą, moderniojo meno pavyzdžius, nuolat besikeičiančias parodas. Vytauto Didžiojo karo muziejuje – šimtai įdomių stotelių, pradedant autentiškomis lėktuvo „Lituanica“ liekanomis ir baigiant miniatiūriniu partizanų bunkeriu. Po vizito abiejuose – poilsio stotelė gyvybe alsuojančioje Vienybės aikštėje. Gal pataikysite net į kokį koncertą, pavyzdžiui, kariljono?

 

Karo muziejus is virsaus

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Prisikėlimo bazilika su miesto panorama ir Žaliakalnio funikulieriumi

 

Modernistinių formų bažnyčia – nepriklausomos Lietuvos simbolis, kuriam savo aukso amžiaus teko palūkėti, nes nuo statybų iki pastato pašventinimo praėjo septyni dešimtmečiai. Sovietų okupacijos metais nebaigtoje bažnyčioje veikė radijo gamykla. Atkūrus nepriklausomybę šventovė grąžinta tikintiesiems. Nuo bazilikos terasos atsiveria 360 laipsnių Kauno panorama, o pasiekti šią ikonišką Žaliakalnio vietą iš centro smagiausia senuoju funikulieriumi – truksite vos minutėlę.

 AA Kauno Kristaus Prisikelimo baznycia 2022

Prisikelimo baznycia

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Pažaislis

 

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas ryškiausių ir gražiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų regione. Dėl jo alpsta ne tik architektūros žinovai ir piligrimai, bet ir rašytojai, kino kūrėjai ir net kino žvaigždės. Šiuo metu vienuolyne gyvena ir juo rūpinasi Šv. Kazimiero seserų kongregacija, čia veikia Sakralinis muziejus bei į „Michelin“ gidą įtrauktas svetingumo kompleksas „Monte Pacis“. Čia vyksta didieji Pažaislio muzikos festivalio koncertai. Be to, Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje – čia filmuotas serialas „Jekaterina Didžioji“.

A.A. Pazaislis vasara vakare

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

IX forto memorialas

 

Moderniausias Kauno tvirtovės fortas, baigtas prieš pat Pirmąjį pasaulinį karą – turbūt geriausiai pažįstamas kiekvienam, keliavusiam greitkeliu A1. Nuo jo matosi įspūdingo dydžio 1984 m. pastatytas monumentas nacizmo aukoms atminti (skulptorius A. Ambraziūnas, architektai G. Baravykas ir V. Vielius, dailininkas K. Morkūnas). Šįkart pagaliau užsukite. Netoli memorialo aplankysite ir įspūdingą Christiano Boltanskio instaliaciją, o pačiame forte – aktualias muziejaus ekspozicijas.  

AA Paminklas IX forte nuzudytoms aukoms aut. A. V. Ambraziunas 2020

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Lampėdžio ežeras

 

Vasarą šio ežero pakrantė net ir darbo dienomis knibždėte knibžda poilsiautojų, kurie ne tik gaivinasi vandenyje, bet ir išbando įvairiausias pramogas. Nuotykių parkas UNO, viena ilgiausių vandenlenčių trasų Europoje, vandens tramplinai, paplūdimio baras – jūsų paslaugoms. 

 

AA Lampedziu papludimys 2022

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Panemunės šilas

 

Gulinėti prie upių kauniečiai mėgsta. Pavyzdžiui, į Nemuną smagu žiūrėti po ilgo pasivaikščiojimo Panemunės šile. Paplūdimyje rasite ir populiarią piceriją „Ipanema“. Jei ne ji, pasijustumėte visai kaip tarpukariu, kai Panemunę rinkosi Laikinosios sostinės elitas. Laikas čia gali tapti trumpu atokvėpiu tarp darbų, sporto treniruote ar tikru žygiu.

 

AA Panemunes silas 2018

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

VDU Botanikos sodas Kaune

 

Šimtametis sodas įkurtas sename dvare – vien tai masina apsilankyti. Rožės, tulpės, jurginai, Lietuvos sengirių „palikuonys“, egzotiškoji oranžerija, mažuosius ypač dominantys miniatiūriniai elfų nameliai – VDU Botanikos sodas nemiega ištisus metus ir kiekvieną mėnesį džiugina vis kitu gamtišku akcentu. Kai oras tinkamas, čia liejasi įvairių žanrų muzikos garsai, vyksta poezijos skaitymai ir daug kitų renginių (pavyzdžiui, „Kvapų naktis“), kuriuose gamtos pažinimas darniai pinasi su menu ir kultūra. 

 2BF6F032 D55B 4A9C A576 E2915C0C81B7 1 201 a

20240503 132904

VDU botanikos sodo nuotr.

 

Daugiau kaunastiškų topų, tik vietiniams žinomų miesto paslapčių ir karštų sezono naujienų sužinosite „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose Laisvės al. 36 ir Rotušės a. 15. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis