lt
2018-03-12 į sąrašą

Kaune pirmąkart bus švenčiama Tarptautinė laimės diena

Gal tądien muziejuose skambės muzika? O gal kavinėse atsiras laimingos valandos? Gal visi kartu bėgsite laimės maratoną ar dainuosite autobuse? O gal Laisvės alėja ar Raudondvaris taps paskaitų auditorija?

2013-aisiais pirmąkart paminėta Tarptautinė laimės diena, kurią, kaip progą stiprinti vieną svarbiausių žmogaus gyvenimo principų, inicijavo Jungtinės Tautos. Šiemet ši šventė pradedama švęsti ir Kaune – oficialiais Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais tapo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, kuri yra įsitikinusi, kad Kaunas yra laimingų žmonių miestas.

„Laimingas miestas prasideda ir baigiasi laimingais žmonėmis“, – pabrėžia „Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė dr. Jūratė Tutlytė. Ji akcentuoja, kad tokie svarbūs elementai, kaip saugios gatvės, galimybė užtikrinti visavertį šeimos gyvenimą ir sutvarkyta gyvenamoji aplinka nėra vieninteliai žmogiškąją laimę lemiantys faktoriai. J. Tutlytė yra įsitikinusi, kad ne mažiau svarbu ir gal net svarbiau yra gatves ir pastatus užpildantys turinys ir atmosfera – tai žmonių tarpusavio santykiai, vidinės nuostatos, nusiteikimas veikti, noras ir galimybė reikštis ir tobulėti.

nn02h

Jūratė Tutlytė. Remio Ščerbausko nuotr.

Net blogas oras ar atšiaurus klimatas, čia pasirodo, niekuo dėtas. Štai Islandija yra priskiriama prie pačių laimingiausių vietų pasaulyje – dėl to, kad ten tvyro palaikymo atmosfera, ir vaiko, draugo, kaimyno noras brazdinti gitara, užsiimti rankdarbiais ar šokti yra priimamas rimtai ir su pagarba, palaikant ir paskatinant.

„Ieškodami laimės, pasirodo, vis pasiklystame – tyrimai rodo, kad žmonės yra linkę laimės ieškoti ne tose vietose – tai, ką jie galvoja, kad yra arba kur yra laimė, iš tiesų nėra. Geriausias to pavyzdys yra apsipirkinėjimo malonumai, kurie galų gale priveda prie įvairių priklausomybių ir išsekimo formų“, – apie tai, kai, kad laimę iš tiesų pravartu ne tik švęsti, bet ir projektuoti, kalba J. Tutlytė.

„Kaunas 2022“ komanda jokiu būdu nėra vieninteliai programos autoriai ir kūrėjai. Prie šios miesto ir rajono šventės jungiasi viešasis transportas, Kauno oro uostas, Lietuvos geležinkeliai, Kauno Žalgiris, teatrai, muziejai, galerijos, verslo organizacijos, kavinės, restoranai, miesto bei rajono bendruomenės ir gyventojai.

Andrius Aleksandravicius 31 004

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Galbūt šią dieną padarysite vieną gerą darbą, galbūt išdrįsite padėkoti, aplankyti netikėtą vietą ar išbandyti naują dalyką? Gal muziejuose skambės muzika? O gal kavinėse atsiras laimingos valandos? Gal visi kartu bėgsite laimės maratoną ar dainuosite autobuse? O gal Laisvės alėja ar Raudondvaris taps paskaitų auditorija? O gal tiesiog iškepsite pyragą, kuriuo vaišinsite savo kaimynus?

Remio Scerbausko foto

Laimės dienos priešistorė Kaune. Remio Ščerbausko nuotr.

Laimės dienos ambasadoriai sufleruoja, kad šis jausmas turi 10 gairių, į kurias ir pateks visi kovo 20-ąją Kaune bei Kauno rajone vyksiantys renginiai ir iniciatyvos. Tai – „Duodu“, „Bendrauju“, Judu“, „Suvokiu“, „Bandau“, „Planuoju“, „Nesustoju“, „Jaučiu“, „Priimu“ ir „Dalyvauju“. Daugiau apie tai, ką netikėto, naujo ir laimingo tądien bus galima nuveikti Kaune ir Kauno rajone, rasite čia: www.kaunas2022.eu/laimesdiena.

„Kaunas 2022“ inf. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis