lt
2018-03-09 į sąrašą

Kaune lankysis popiežius Pranciškus

Pranešta, kad dar šiemet Lietuvoje lankysis Šventasis Tėvas Pranciškus. Jo vizitai Vilniuje ir Kaune suplanuoti rugsėjo 22-23 dienomis.Popiežius susitiks su Lietuvos krikščionių bendruomene, jaunimu, dvasininkais, neįgaliaisiais, vienuolėmis ir vienuoliais, tremtiniais ir politiniais kaliniais, bei išgyvenusiais Holokaustą žmonėmis. Po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite Popiežius kreipsis į susirinkusiuosius Daukanto aikštėje Vilniuje.

Šeštadienį, rugsėjo 22 d., Vilniuje Šventasis Tėvas susitiks su jaunimu, o rugsėjo 23 d., sekmadienį, Popiežius Kaune (planuojama, kad Santakos parke) aukos šv. Mišias, kuriose kviečiami dalyvauti visi Lietuvos žmonės. Popiežiaus apaštalinei kelionei Lietuvoje pasirinktas šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis“.

Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas teigia, kad Popiežius pirmiausia atvažiuoja pas savo tikinčiųjų bendruomenę, Lietuvos gyventojus: „Gražus sutapimas, kad Popiežius pasirinko aplankyti Baltijos šalis metais, kai šalys švenčia Valstybės atkūrimo šimtmetį“. 

Apie savo norą aplankyti Baltijos šalis Šventasis Tėvas paskelbė dar lapkritį. Po viešnagės Lietuvoje Popiežius Pranciškus vyks į Latviją ir Estiją.

Prieš 25-erius metus Lietuvoje lankėsi Popiežius Jonas Paulius II. Tuomet tik ką nepriklausomybę atgavusioje šalyje šventasis Jonas Pauliaus II svečiavosi keturias dienas.

Visa informacija apie vizitą bus skelbiama tinklalapyje popieziausvizitas.lt.


Vilniaus arkivyskupijos kurijos inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis