lt
2019-08-16 į sąrašą

Kaune ir Kauno rajone debiutuos „Istorijų festivalis“

„Istorijų festivalis“ – tai 8 dienų renginys, kurio metu bendruomenės bei gyventojai, teatrai, muziejai ir menininkai dalinsis savo pasakojimais.

Spalio 17–24 dienomis Kauno mieste ir rajone startuos pirmasis „Istorijų festivalis, kurį pristato „Kaunas 2022“ programa „Atminties biuras“.

„Istorijų festivalis“ – tai 8 dienų renginys, kurio metu Kauno miesto ir rajono bendruomenės bei gyventojai, teatrai, muziejai ir menininkai dalinsis savo pasakojimais. 

„Kodėl istorijų? Istorijos – tai atmintyje gyvi pasakojimai. Pasakojimai, kurie išlaiko kultūrą gyvą. Pasakojimai, kurie išlaiko miesto istoriją gyvą. Istorijos ne tik padeda pažinti praeitį, bet ir moko bendrauti, geriau suprasti ir jausti kitą“, – sakoma festivalio pristatyme.

Festivalio programa lydės jo dalyvius per ilgą miesto gyvavimą nuo seniausių laikų, tarpukario, Antrojo pasaulinio karo iki pat šių dienų. Ji atvers miesto paslaptis, primirštų ir nežinomų kauniečių likimus.

Istorijų festivalis – tai unikali patirtis, kuri bus pradėta Didžiojo atidarymo renginiu vadinamajame Ramybės parke (Kauno senosiose kapinėse) – vietoje, kur susiduria net keletas skirtingų Kaune gyvenusių tautų. Šios daugiatautės vietos istorijas padės papasakoti interaktyvūs maršrutai, meno instaliacijos ir įspūdingas Istorijų choras. Vienu metu duris lankytojams plačiai atvers Kauno mečetė ir Kauno Kristaus prisikėlimo cerkvė, o vėliau festivalio istorijos pasklis po visą miestą ir Kauno rajoną. Jos bus pasakojamos gatvėse, kavinėse, teatruose, muziejuose, butuose. 

Miestiečių daiktų ir istorijų paroda „Laukiniai Kauno vakarai“ veiks Kauno miesto muziejuje, o fotografijų ir vaizdo projektas, skirtas Antrojo pasaulinio karo atminčiai – bute Vytauto pr. 58. Taip pat bus surengtas iškilmingas koncertas, skirtas Kauno geto orkestro atminimui. Gete sukurtus kūrinius atliks Kauno miesto simfoninis orkestras.

Festivalio programoje numatoma apie pusė šimto renginių – ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės, teatralizuoti pasirodymai, spektakliai, parodos ir koncertai. Šios kelionės metu kiekvienas kaunietis ir Kauno rajono gyventojas galės ne tik išgirsti kitų istorijas, bet ir dalintis savosiomis. „Juk kiekvienas mūsų yra istorijos dalyvis ir jos kūrėjas“, – teigia organizatoriai. 

Parengta pagal „Kaunas 2022“ inf.
A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis