lt
2020-01-09 į sąrašą

Kaune atidaromas pirmasis Lietuvoje plantariumas

Erdvė bus atvira visiems, kurie domisi ne tik kambariniais augalais, jų auginimu ar poveikiu sveikatai, ir tiems, kam rūpi ekologija.

Sausio 19 d. Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ esančioje „Žaliojoje galerijoje“ duris atvers pirmasis kambarinių augalų plantariumas, kurio didžiąją žaliąją dalį sudarys jau antrus metus skaičiuojanti augalų prieglauda „Gyvybės langelis“.

Plantariumo įkūrėja Aistė Virketė į 200 kv.m. plote įrengtas erdves kvies tuos, kuriems reikalingas poilsis, relaksacija, atsigavimas renkantis augalų terapiją, taip pat čia bus vis dar galima atiduoti augalus bei jais mainytis ar įsigyti, veiks draugų susitikimų ir mini konferencijų erdvė fotogeniškoje aplinkoje, kur bus galima pasivaišinti skaniais gėrimais. Kita ambicinga Aistės idėja – „Gyvybės langelio“ produktų linija, kurią sudaro „zero waste“ prekės, žemės ir trąšos kambariniams augalams bei kiti priedai, reikalingi, kad augalas gerai augtų.

aiste virkete 5e0fb10ba6b28

Aistė Virketė. E. Virkečio nuotr.

Kadangi erdvė bus atvira visiems, kurie domisi ne tik kambariniais augalais, jų auginimu ar poveikiu sveikatai, bet ir tiems, kam rūpi   ekologija, tikimasi bendrais renginiais, užsiėmimais, sujungti tam tikrą bendruomenę vieningiems sumanymams. Tad kviečiami jungtis iš anksto tie, kurie įžvelgia potencialo bendradarbiaujant Aistės Virketės numatytais planais arba norėtų prisijungti prie „Žaliosios galerijos“ kuriamo ekologinio sąmoningumo idėjos ir įsikurti čia esančiose, kol dar laisvose, patalpose.

Pati Aistė Virketė, priklausanti Japonijos miškų ir gamtos medicinos asociacijai, savo veikla labai koncentruojasi į augalų teikiamą sveikatingumą. Ji kviečia atsigręžti į gamtą tuos, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia patalpose prie kompiuterio ar telefonų ekranų.

aiste virkete 5e0fb10c415db

Aistė Virketė. E. Virkečio nuotr.

Aistės Virketės idėja – augalų prieglauda – pernai ypač daug dėmesio sulaukė žiniasklaidoje, pati moteris buvo nominuota Metų Kaunietės titului, gavo apdovanojimus socialinių projektų konkursuose, yra kviečiama skaityti pranešimus Lietuvos mokyklose, kad įkvėptų imtis savo svajonių jaunus žmones. Aistė teigia, jog ši veikla nėra vien tik verslas, kadangi įkūrėja yra ir Lietuvos socialinio verslo asociacijos narė. Tad darbu ketinama siekti didesnių laimėjimų tiek jaunų, tiek suaugusių žmonių ekologinio sąmoningumo ugdyme bei padėti pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą.

„Gyvybės langelio“ inf.
gyvybeslangelis.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis