lt
2021-09-21 į sąrašą

Kaunastiškos patirtys (nuo krepšinio iki art deco)

Įsibėgėjantis renginių sezonas, medžiams metant lapus atsiveriantys architektūra ir gatvės menas – puikus fonas atrasti niekur kitur pasaulyje neaptinkamą kaunastišką atmosferą. Štai iš ko susideda jos formulė.

Pirmąkart Kaune? Negali būti! Net jai taip ir nutiko, kad iki šiol neturėjote progos atrasti amžinai jauną antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą, dabar – geriausias metas. Įsibėgėjantis renginių sezonas, UNESCO saugoma modernizmo architektūra ir margaspalvis gatvės menas – puikus fonas atrasti niekur kitur pasaulyje neaptinkamą kaunastišką atmosferą. Štai iš ko susideda jos formulė.

(Visas kaunastiškų patirčių sąrašas ir kontaktai)

Žaliai baltos emocijos

Net ir nemėgstantys (tokių pasitaiko, tiesa, vis rečiau) krepšinio žmonės, pirmąkart užsukę į „Žalgirio“ areną tituluočiausios šalies komandos namų rungtynių metų, nelieka abejingi. Tiesa ta, kad žaliai-balta meilė ir emocijos, besiliejančios didžiausioje daugiafunkcėje arenoje Baltijos šalyse, nepalieka abejingų. Vasarą krepšinio aistros aprimsta, o rudenį kartu su „Eurolygos“ (į šias rungtynes gauti bilietų sunku!) sezonu sugrįžta visu pajėgumu. 

 

Kelionės laiku

 

Kaunas – turtingas savo istorija miestas, skaičiuojantis ne tik šimtmečius, bet ir epochas, palikusias neištrinamų bruožų miesto veide. Hanzos pirklių dvasia tebegyva senamiestyje, kuriame telpa ir žydiškojo Kauno pėdsakai. Naujamiestis ir Žaliakalnis žavi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta modernistine architektūra, kuria malonu grožėtis tiesiog vaikštinėjant. O jei norisi sušilti, laukia ne tik įvairios kultūros įstaigos (pavyzdžiui, Kauno menininkų namai veikia viloje, statytoje Vatikano nunciatūrai) privatus Art deco  ar Amsterdamo mokyklos muziejai, įkurti istoriniuose tarpukario butuose.

artdec muziej

„Art deco muziejaus“ nuotr

 

Spalvos ir raštai

 

Šiandien Kaunas – ne tik sporto, studentų, bet ir Lietuvos gatvės meno sostinė. Tai vienintelis miestas šalyje, kuriame šį žanrą aktyviai – ir morališkai, ir finansiškai – palaiko savivaldybės atstovai. Gyventojai – taip pat! Miesto programoje „Gyvos sienos“, skirtoje sujungti norinčius spalvingų sienų ir tuos, kurie moka tai padaryti, rikiuojasi eilė tų pirmųjų. Kitiems gi nereikia net programų – piešiniai šiandien atsiranda ne chaotiškai ir ne bet kur, o po ilgų apmąstymų ir idėjų gryninimo.

Čiupkite žemėlapį „Sienografo užrašai“ ar susiraskite šį maršrutą adresu www.kaunastika.lt ir pirmyn įsiamžinti prie Senelio išminčiaus, Rožinio dramblio ar mistiškojo katinėlio.

auros siena

Piešiniai Kaune dedikuojami net šiuolaikiniam šokiui. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Skonių atradimai

 

Gastroliavimas Kaune neatsiejamas nuo gastronominių patirčių. Kas tai bebūtų – ar skandinavų liaupsinamas restoranas „Uoksas“, ar istorinės spurgos Laisvės alėjoje, ar „Oskaro“ laureatės Helen Mirren įvertintų valgių ragavimas ir nakvynė imperatoriškuose apartamentuose baroko vienuolyne veikiančiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“… Ar „tiesiog“ šio restorano šefo paruošta šešių patiekalų degustacinė vakarienė.

O gal unikalūs kokteiliai slaptame bare kamerinio teatro kiemelyje? Arba, dar geriau, išskirtiniai pasivaikščiojimai po įprastai praeiviams uždaras gėrimų gamintojų karalystes – tokias ekskursijas siūlo „Stumbras“, „Genys“, „Volfas Engelman“.

Jei kelionę po Kauną pradedate rytą, žinokite, kad sočiausius pusryčius siūlo „Holy Donut“ ir „Habits Bakery“, o anksčiausiai bufetą ruošia viešbutis „Radisson Kaunas“.

kaipholivude

Ypatingas „Monte Pacis“ pasiūlymas vadinasi... „Kaip Holivude“. Komplekso nuotr.

Žemė, vanduo ir oras

 

Neries, Nemuno ir Nevėžio, be abejo, ir Kauno marių pakrantės – nuostabios visais metų laikais. Išsirengę į žygį paupiais pradėti jį galite pačiame Kauno centre, o baigti… tik pasirūpinkite transportu galutinėje stotelėje. Itin gražus ir Jiesios draustinyje esantis pažintinis takas, o netikėtai atsiveriančios atodangos kiekvieną privers išsitraukti fotoaparatą. Na, o urbanistinių sprendimų nesibodinčių laukia net keliolika Kauno parkų, skaidrinančių ne tik miesto centro, bet ir gyvenamųjų rajonų atmosferą.

Jei dangus – skaidrus, net ir vėstant orams pasidomėkite galimybe pažinti Kauną iš aukštai – čia gelbės asociacija „Pilotai.lt“, vykdanti skrydžius iš vieno seniausių Europoje aerodromų, esančio Aleksote.

gamtakaunen2

... o Kaunas myli jus. A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Daugiau kaunastiškų maršrutų

 

Jau minėjome, kad itin patogus kelionės į Kauną „asistentas“ – žemėlapių serija „It’s Kaunastic“. Joje – per tris dešimtis unikalių maršrutų, vedančių istorijos ir dabarties takais. Naujausi, pastaraisiais metais pasirodę leidiniai, pasakoja apie Kauno tvirtovę, maldos namus, teatrus, Aleksoto bei Šilainių mikrorajonų įdomybes ir daug kitų dalykų. Užtikriname, kad idėjų pakaks bent tuzinui savaitgalių Kaune. Žemėlapiai – popieriniai ar patogiai pasiekiami adresu www.kaunastika.lt.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis