lt
2020-06-29 į sąrašą

Kaunastiška vasara: Turistas savo mieste

Kviečiame palaikyti mūsų mylimą Kauną, jo kūrėjus, čia verdančią kultūrą, veikiančius verslus ir iniciatyvas. Juk ši vasara yra pati puikiausia proga išbandyti naują vaidmenį – turisto!

2020-ieji – neeiliniai metai. Jau daug atlaikėme ir padarėme tai būdami kartu. Kviečiame ir toliau palaikyti mūsų mylimą Kauną, jo kūrėjus, čia verdančią kultūrą, veikiančius verslus ir iniciatyvas. Juk ši vasara yra pati puikiausia proga išbandyti naują vaidmenį – turisto, iš naujo atrandančio savo miestą. O ką galima nuveikti atlaisvinus darbo kalendorių ir į kuprinę įsimetus vandens gertuvę bei fotoaparatą?..

Turistauti savo mieste siūlome sveikai – pėsčiomis, dviračiu ar paspirtuku. O gal kelionė viešuoju transportu taip pat taps malonia egzotika?.. Juk funikulierius – stilingiausias būdas iš centro pasiekti Žaliakalnį ar Aleksotą.

Gastronominiai atradimai

Ar bėgdami per nesibaigiančius darbus ir susitikimus spėjote įvertinti kulinarines savo miesto naujienas? Štai po pertraukos vėl dirba kultinis senamiesčio baras „BO“, o gatvės maisto ekspertai „Hogas Pub“, pradėję nuo maisto vagonėlio Vilijampolėje, kviečia į erdvią terasą Kaunakiemio gatvėje. Sekmadienį vėlyvųjų pusryčių vilioja prie Soboro susispietę „Laukas“ ir „Genys Taproom“, o dekonstruotų šaltibarščių paragausite skandinavų dievinamame restorane „uoksas“.

Untitled collage 2

„Genys Taproom“ nuotr.

Jei atostogos jums asocijuojasi su vandenynais, jūromis ir šių gėrybėmis, mielai priims „Senis ir jūra“ pačioje senamiesčio širdyje. Išsiilgote Prancūzijos? Į pagalbą – „Mesje skonis“ ar neaprėpiamą sūrių paletę siūlantis „Vieno prancūzo sandėliukas“.

Jei širdis visgi linksta prie gatvės maisto, jo furgonėlių spiečius koncertų metu aptinkamas prie „Žalgirio“ arenos šį sezoną įkurtoje erdvėje „Pakrantė“.

Atostogos su muzika ir kinu

Kad jau prakalbome apie „Pakrantę“, turime paminėti, kad čia kiekvieną savaitgalį koncertuoja Lietuvos žvaigždės. Jei savo favorito neradote šios erdvės programoje, galbūt jis gros „Adform“ kiemelyje Senamiestyje ar ką tik atidarytoje Kauno kultūros centro terasoje, kurioje jūsų skrandžiais rūpinasi baras „Vytautas / Kęstutis“? Dar viena vieta melomanams – „Laukas“, terasa, veikianti M. Žilinsko dailės galerijos (ji nuo liepos 1 d. Uždaroma rekonstrukcija) kiemelyje. Čia – ir muzikos garsai, ir maistas, ir kino seansai!

106386221 157004119364303 1307336583284912467 o

„Pakrantė“. Simono Jakučio nuotr.

DSC05984 Sebastijono Petkaus nuotr.

KKC terasa. Sebastijono Petkaus nuotr.

Filmais po atviru dangumi mėgautis siūlo istorinis Kauno kino centras „Romuva“. Visą vasarą lietuvišką, europietišką ir apskritai menišką kiną žiūrėti galima Kęstučio g. 62 esančiame kino teatro kiemelyje.

Šokių muzikos mėgėjai turėtų pasižymėti bent dvi datas – liepos 11 d. į urbanistinę išvyką buvusio fabriko teritorijoje pačiame Kauno centre, pavadintą „Prisukamas Abrikosas“, pakvies klubas „Lizdas“, o liepos 31 d. elektroniniai ritmai skambės jachtklube, prie Kauno marių.

Pagalvojus apie atostogas galvoje užgroja orkestras? Jau liepos 19 d. prasideda jubiliejinis, 25-asis Pažaislio muzikos festivalis. Jo programą rasite čia, o mes dar pridedame, kad ten pat, vienuolyne, liepos 1 d. startuoja koncertų ciklas „Pažaislio liepų alėjos vakarai“, o vasaros sekmadienius Kauno parkuose spalvina pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir Kauno bigbendas. Daugiau informacijos čia.

Iš muziejaus į muziejų

Sudėjus visus didžiuosius muziejus, memorialinius namus, privačias iniciatyvas Kaune turime apie tris dešimtis šių įstaigų, taigi pelnytai galime vadintis muziejų miestu. Ir… leidžiame sau įtarti, kad kai kuriuose jų lankėtės prieš keliolika ar daugiau metų. O muziejai nestovi vietoje – jie atnaujinami, čia atvyksta nauji eksponatai, įkuriamos inovatyvios ekspozicijos. Paskutinis kiekvieno mėnesio sekmadienis – nemokamo Kultūros ministerijai pavaldžių muziejų lankymo diena, tad, pavyzdžiui, liepos 26 d. ar rugpjūčio 30 d. galite turistauti į sveikatą. Naujutėlė interaktyvi ekspozicija ką tik atidaryta Maironio lietuvių literatūros muziejuje, puikių meno parodų siūlo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ar Kauno paveikslų galerija, kurioje veikia „Fluxus“ kabinetas. O, pvz., L. Zamenhofo gatvėje veikiantis Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius nustebins skambančiais laiptais. 

Vienybės aikštė vakarėjant

Vos prieš porą mėnesių baigta Vienybės aikštės rekonstrukcija pasiteisino – čia triukus gludina būsimoji ekstremalaus sporto entuziastų karta, fontanuose vėsinasi kauniečiai ir miesto svečiai, o nutūpus ant suoliukų ar vienoje iš aikštės perimetre veikiančių kavinių smagu stebėti laimingus žmones ir gyvą vasarojantį miestą. Čia – erdvi poilsio stotelė aplankius Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ar Vytauto Didžiojo karo muziejų, o gal klausantis kariliono koncertų (jie – kiekvieną sekmadienį ir švenčių dienomis) ar stebint šokėjus. Nepamirškite įsiamžinti „It’s Kaunastic“ nuotraukų rėmelyje, kurį rasite aikštės prieigose iš K. Donelaičio gatvės pusės.

AA 0012

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Gamtos apsuptyje

Kada paskutinįkart leidote laiką Lampėdžiuose? Ir ar jau buvote sakralinio meno muziejuje Pažaislio vienuolyne? Galbūt pats metas išmokti vandenlenčių triukų ar tiesiog leistis į žygį pėsčiomis? Kauną supanti gamta leidžia visa tai ir dar daugiau. Pažintinių takų sąrašą rasite čia, savaitgalio idėjas Lampėdžiuose ir prie Kauno marių – čia ir čia.

58374322 2138597132892072 667135612230303744 o3

Kauno mariose. „Party Cruiser“ nuotr.

Nauja perspektyva

Atostogos – puikus metas atrasti dar nematytus Kauno kampus. Pavyzdžiui, ar žinote, kaip miestas atrodo iš vandens? Mūsų rekomenduojamas išvykas ir ekskursijas laivais rasite čia.

Kaunas iš paukščio skrydžio – dar viena romantiška atostogų savo mieste idėja. Apžvalginius skrydžius siūlo asociacija „Pilotai.lt“ – jų ultralengvieji lėktuvai laukia S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Oro balionas – taip pat nuostabus būdas pradėti dieną ar ją baigti. Pasirinkite iš pasiūlymų čia, čia ir čia.

KM 021 3

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kurorto malonumai

Nereikia vykti į atokius SPA, kad kaip reikiant pailsėtumėte, atsipalaiduotumėte ir palepintumėte kūną bei sielą. Miesto centre, Vytauto pr. jau veikia išskirtinė SPA, pirčių ir baseinų erdvė „Aušra SPA“. Čia ne tik malonu, bet ir itin instagramiška! Mėgstantiems keliauti po rytų šalis patiks „East Island SPA“, įsikūrusio Kauno „Akropolyje“, siūlomos paslaugos.

Image00001 3

Verslo parko „Aušra“ nuotr.

Nakvynė kaip svečiuose

Turistu pasijausti smagiausia, kai po ilgos dienos atradimų nakvoti grįžti ne į savo namus, o į viešbutį. O gal net kempingą? Nuo „boutique“ tipo patirties Pažaislio vienuolyne įsikūrusiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“ ir vieno geriausių verslui pritaikytų viešbučių regione „Park Inn by Radisson“ pačiame miesto centre iki poilsio nameliuose ant Lampėdžio ežero kranto – Kaune pasirinkimas tikrai nemažas. Jau vasarą atsidarys ir naujasis „Moxy“ pačiame miesto centre, Maironio gatvėje – mes jau buvome įkišę ten nosį ir galime drąsiai teigti, kad tai bus viena kaunastiškiausių vietų!

95237702 1608973292592768 4014130985221226496 o

„Monte Pacis“ archyvo nuotr.

Kaunastiški maršrutai

Popierinis žemėlapis – tikro turisto atributas. Garantuojame, kad ir gimtame mieste jis pravers! Modernistinė architektūra, gatvės menas, žydų paveldas, lenkų, italų ir skandinavų pėdsakai Kaune, Kaunas vaikams, Kauno panoramos, Šančių ir Žaliakalnio paslaptys, sporto istorija – šiuos ir dar daugiau galbūt dar neatrastų maršrutų siūlome smagiai iliustruotų žemėlapių pavidalu. Visą nemokamų mūsų leidinių asortimentą rasite internete ar užsukę į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą. Taip pat kviečiame aplankyti mūsų bičiulius Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) – čia veikia kultūros informacijos centras, kuriame visuomet rasite mūsų leidinių. 

DSCF3968

Suvenyrai… sau!

Nors įprastai suvenyrus namo vežamės – sau ar bičiuliams – iš tolimų kraštų, pats metas savo lentyną ar pačius save papuošti kaunastiškai. „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre ar mūsų parduotuvėje internete pasirinkimas užtikrintas – čia ir Kauno simbolika žymėti drabužiai, ir smagios kojinės, ir magnetukai, atvirukai, dėlionės… Net kaunastiško šokolado turime – to paties, kuris dovanojamas svarbiems miesto svečiams ar siunčiamas į užsienį. Metas ir patiems pasilepinti, tiesa?

IMG 2822 2

Kviečiame turistavimo Kaune akimirkas instagrame žymėti #kaunastic. Galbūt taip įkvėpsite keliauti kitus?.. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis