lt
2016-08-29 į sąrašą

Kaunas atgimsta: įspūdingi menininkų kūriniai papuošė dvi miesto sienas

Gatvės meno galimybės Kaune nenustoja stebinti net ir visko mačiusius. Gatvės meno festivalio „NYKOKA“ iniciatyva „Kauno įvairių tautų kultūros centro“ sieną papuošė įspūdingas ir mįslingas garsaus pasaulyje gatvės menininko Ernesto Zacharevič kūrinys.

Tuo pačiu metu šalia Žemųjų Šančių mikrorajone esančio ,,Šančių kiosko” iškilo menininkės Gražvydos Andrijauskaitės bendrystę skatinantis meno darbas „Jis ir Ji“.

„Kauno įvairių tautų kultūros centro“ (Šv. Gertrūdos g. 58) vakarinio fasado siena dėl puikios lokacijos vietos ilgą laiką domino įvairias reklamos agentūras. Visgi, centro direktorius Dainius Babilas kategoriškai nesutiko, nes jautė, jog šios sienos paskirtis – skleisti meną. Nuojauta neapgavo ir šiandien sieną jau puošia pasaulinio gatvės menininko Ernesto Zacharevič darbas.

Malaizijoje gatvės menininko karjerą pradėjęs E. Zacharevič laisvę realizuoti savo idėjas užsitarnavo įspūdingais darbais ant įvairių šalių miesto sienų. Įdomiausia tai, kad net besirinkdamas „Vivacolor“ dažų spalvas Ernestas tiksliai nežinojo, kas po kelių dienų bus atvaizduota ant sienos. Tiek projekto organizatoriai, tiek Kauno įvairių tautų kultūros centro vadovas , tiek projekto rėmėjai betarpiškai pasitikėjo Ernesto talentu. Visi galėjome spėlioti sienos likimą ir intriga liko iki pat paskutinių potėpių.

Visgi, daugiausiai mįslių iškėlė klausimas – ką menininkas norėjo pasakyti šiuo kūriniu? Ir čia, deja, atsakymo nesužinosime - Ernestas darbo paaiškinimo instrukcijos nepaliko, o davė teisę kiekvienam nuspręsti kūrinio prasmę individualiai. Kūrybinį procesą pats E. Zacharevič apibūdino, kaip pozityvios energijos ir aplinkos mainais, grįstą žaismingą ir interpretatyvų procesą.

Kitas ne mažiau žavingas gatvės meno kūrinys buvo įgyvendintas ant Žemųjų Šančių sienos (A. Juozapavičiaus pr. 62). Ilgai puoselėjama Žemųjų Šančių atgimimo strategija puikiai įgyvendinama ir prie to ryškų pėdsaką palieka Gražvyda Andrijauskaitė ir jos kūrinys „Jis ir Ji“. Šis darbas - tai aliuzija į žmogiškuosius ryšius, bendrystę ir tikslo siekį. Oforto techniką atkartojantis darbas, atliktas su „Vivacolor“ dažais, darniai įsilieja į bažnyčiai priklausančių pastatų kompleksą su juo nekontrastuodamas, tačiau suteikdamas naujumo, šiuolaikiškumo įspūdį. Šios sienos piešinio pristatymas vyks rugsėjo 3 d. skelbiant Šančinių šventės pradžią.

Kauno gatvės meno festivalio „Nykoka“ organizatorių komanda dėkoja nuolatiniams dažų rėmėjams „Vivacolor“ už suteiktą galimybę įgyvendinti menininkų svajones lengvai, „Storent“ keltuvų nuomos įmonei už palankias sąlygas nuomotis keltuvus bei pastolius ir Kauno miesto savivaldybei už norą keisti Kauną kartu.

Festivalyje dalyvaujantys menininkai: Gražvyda Andrijauskaitė, Ernestas Zacharevič, Tadas Šimkus, Jacob Elior Berkowitz.

Festivalio organizatorių, menininkų ir rėmėjų dėka – Kaunas rudenį pasitinka spalvotas!

Festivalio naujienas sekite: Facebook paskyroje - Kauno gatvės meno festivalis Nykoka, www.nykoka.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis