lt
2019-12-29 į sąrašą

Kaunas 2020-aisiais: renginių gidas

Artinasi 2022-ieji, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine, tad kalendorius išties turtingas.

Kaune smagu visais metų laikais, o jei norite ne tik aplankyti žymiausius miesto istorinius bei šiuolaikinius objektus, bet ir iš širdies pasikultūrinti, kviečiame susipažinti su 2020 m. planuojamais didžiaisiais ir tradiciniais miesto renginiais. Artinasi 2022-ieji, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine, tad kalendorius išties turtingas. Beje, nepamirškite patikrinti, kas vyksta „Žalgirio“ arenoje – čia ne tik svarbiausi krepšinio mačai, bet ir Lietuvos bei pasaulio muzikos žvaigždžių koncertai, parodos bei kiti įvykiai. Na, o kiekvienas paskutinis mėnesio sekmadienis – tai nemokamas muziejų lankymas!

Frankofonijos mėnuo
Kovas

Kasmet kovą daugelio šalių ir miestų renginių kalendoriai nusidažo Prancūzijos vėliavos spalvomis. Kaune Frankofonijos mėnuo minimas jau porą dešimčių metų. Meno renginiai, diskusijos, susitikimai, gastronomijos atradimai, filmų peržiūros – yra daug būdų pažinti frankofoniškąjį pasaulį, kuris, beje, nesibaigia ties Prancūzijos sienomis.

Laimės diena
Kovo 20 d.

2012 m. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė tarptautinę laimės dieną, kuri visame pasaulyje minima kovo 20 d. Nuo 2018 m. laimės ambasadoriais mūsų mieste tapo „Kaunas 2022“ komanda – pirmaisiais metais šia proga visas miestas nusidažė geltonai ir buvo laimingas nuo paryčių, kuomet sportavome geležinkelio stotyje, iki sutemų, kai viršijome laimės decibelų rekordą „Žalgirio“ arenoje. 2019 m. gi garsiai kalbėjome apie tai kad laime – kiekvieno teisė. Kas toliau?

29511148 2034584036790476 1545071809940946944 o

M. Plepio nuotr.

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“
Balandis

Jau 42-ąjį kartą į Kauną suplūs teatro kūrėjai iš kitų Lietuvos miestų ir atveš įdomiausias savo naujienas.

Festivalis „Kaunas Jazz“
Balandžio 14–30 d.

Tarptautinis džiazo festivalis, užgimęs kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu, atlaikęs įvairias blokadas, finansines ir kitas negandas, išsikovojęs reikšmingą vietą Lietuvos bei Europos muzikiniame gyvenime, neužleidžia savo pozicijų, toliau jas stiprina ir tiki, kad muzika prisideda prie socialinio bei emocinio augimo, ekonominio klestėjimo. Ypatingą, 30-ąjį festivalį pradės neeilinis lietuvių dievinamo vokalisto Gregory Porter pasirodymas su Kauno miesto simfoniniu orkestru, o ir kiti koncertai žada būti ne menkiau šventiniai.

MR 008 2

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno maratonas
Balandžio 26 d.

Tūkstančius dalyvių iš viso pasaulio sutraukiantis renginys skirtas visiems, nepaisant amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo. Tai sporto šventė, kurios tikslas yra suvienyti miestiečius ir sporto entuziastus, skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, formuoti sveikos gyvensenos tradicijas Lietuvoje.

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“
Gegužė

Tradicinis renginys prie gotikinės bažnytėlės Nemuno slėnyje Zapyškyje kasmet sutraukia vis daugiau norinčių paleisti spalvotas savo svajones į dangų. Festivalis įtrauktas ir į „Kaunas 2022“ programą.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“
Gegužė

Pavasario ir poezijos šventė pirmąkart surengta 1965 m. Palemone. Šiandien tai – visoje šalyje vykstantis, bet jaukumo nepraradęs renginys, be abejo, poezijos gijomis apraizgantis ir Kauną. Plačiau apie šią tradiciją skaitykite X puslapyje.

Muziejų naktis
Gegužės 16 d.

Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“ dalyvauja ir Lietuva, taigi ir Kauno muziejai. Įvairios pramoginės ir edukacinės programos kasmet pranoksta lūkesčius, o dalyvių skaičiaus rekordas nuolat gerinamas.

UN 030 1

MR 029 1

Nuo tokių slaptų vietelių, kaip J. Gruodžio namas, iki nacionalinių įstaigų, įskaitant ir Lietuvos aviacijos muziejų – šią naktį nemiega niekas. A. Aleksandravičiaus nuotr.

„Kaunas 2022“ Europos kultūros forumas
Gegužės 21–22 d.

Buvusių, esamų ir būsimų Europos kultūros sostinių atstovai – kultūros vadybininkai, menininkai, bendruomenių nariai – jau trečius metus iš eilės turi progą susitikti beveik Europos centre, „Žalgirio“ arenoje, ir palyginti, kaip kitaip, o gal vienodai tvarkomės su iššūkiais.

61081781 2304531253129085 3181901430042656768 o

„Kaunas 2022“ nuotr.

Kauno gimtadienis
Gegužės 22-24 d.

Didžiausia miesto šventė trankiai ir siautulingai švenčiama kiekvieną gegužę. Viduramžių tradicijos ir pagarba savo aplinkai bei paveldui čia darniai dera su XXI a. vertybėmis ir inovacijomis. Gimtadienio epicentru taps Kauno pilies amfiteatras, o įvykiu gijos nusidrieks per visą senąją miesto dalį.

MR 012

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Putvinskio gatvės diena
Gegužės 23 d.

Kas jūsų kaimynai? Ką jie veikia, moka, žino, gali? Vieną dieną prieš kelerius metus tai nusprendė išsiaiškinti Kauno menininkų namų gyventojai. Iniciatyvių, kūrybingų ir atvirų kaimynų jie rado tiek daug, kad viskas virto į kasmet ryškėjančią Putvinskio gatvės dieną.

Dizaino savaitė
Gegužės 25–31 d.

Vieną gegužės savaitę galerijų, studijų ir dizaino parduotuvių erdves visoje Lietuvoje apraizgo vienos spalvos pakavimo juosta. Diskusijos, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti dizaino eksperimentai – visiems.

Kiemų šventė
Gegužės 28 d.

Į ilgiausią visomis prasmėmis vakarienę Laisvės alėjoje kviečiami visi Kauno kaimynai ir svečiai bei bendruomenių nariai. Kiemų šventė – tai bandymas atkreipti visų mūsų dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą, patirti buvimo kartu prie vaišėmis nukloto stalo, vienybės, ir pažinties džiaugsmą. Švenčiama jau ketvirtąkart, įkvėpta tarptautinės kaimynų dienos.

MR 039

A. Aleksandravičiaus nuotr.


Tarptautinis folkloro festivalis „Atataria Lamzdžiai“
Birželio 5–7 d.

Nuo 1984 m. organizuojamas festivalis – tai svarbus Kauno kultūros reiškinys, miestui dovanojantis galimybę gėrėtis įvairių Lietuvos regionų bei užsienio šalių liaudies autentiškos muzikos ir šokių pristatymais.


Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“
Birželio 6–14 d.

Šis festivalis pristato jauniausią iš visų scenos menų, kuris jungia vaidybą, šokį, fizinį teatrą ir cirko disciplinas. Renginiais siekiama pritraukti pačias įvairiausias bendruomenės, tuo pačiu didinant šiuolaikinio cirko žinomumą ir prieinamumą. Todėl neatsitiktinai kasmet keičiama festivalio vieta. Festivalio vietoms bendras vienas bruožas – tai nuo miesto centro nutolę miegamieji rajonai. 2020 m. „Cirkuliacija“ kraustosi į Vilijampolę.

FIBA olimpinis vyrų krepšinio atrankos turnyras
Birželio 20–28 d.

Pirmąkart Lietuvoje, „Žalgirio“ arenoje rengiamas olimpinis turnyras – paskutinis šansas Lietuvai patekti į Tokijo žaidynes. Lietuvos rinktinei teko dvi varžovės atrankos A grupėje – Pietų Korėja bei Venesuela, o B grupėje kovos Lenkijos, Slovėnijos bei Angolos rinktinės. Bilietą į Tokiją gaus vos viena šalis.

Tarptautinė jaunimo vasaros stovykla
Liepos 5–12 d.

Pagrindinis stovyklos tikslas – pakurstyti naujas, patrauklias, kūrybingas iniciatyvas, kurių pagalba būtų galima įtraukti Kauno bei Kauno rajono bendruomenes į projekto „Kaunas 2022“ veiklą. Todėl kiekvieną dieną iš įvairių planetos kampelių atvykęs jaunimas keliaus į įvairias Kauno rajono vietas, tyrinės, kalbės, ieškos ir svarstys,, o vėliau kurs naujas istorijas.


Pažaislio muzikos festivalis
Visa vasara

Per daugiau nei 20 metų festivalis suformavo gilias tradicijas, tapo žinomu net atokiausiuose šalies kampeliuose, o į koncertus plūstančios klausytojų minios liudija apie renginių kokybę, originalumą bei patrauklumą.

KM 032 1

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“
Rugpjūčio 20–23 d.

„Kaunas 2022“ inicijuotas renginys, nuo 2019-ųjų organizuojamas Kaune ir Kauno rajone, kaip nurodo pavadinimas, miestui padeda tvirtai žengti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti šiuolaikinio scenos meno projektai ir menininkai iš Lietuvos ir tarptautinių scenų.

69816096 748488192262369 4447645630956830720 o

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis
Rugsėjo 5–6 d.

Pirmojo rudens savaitgalio toną Kaune diktuoja karilionas: Kauno menininkų namai rengia jau tradiciniu tapusį tarptautinį Kauno kariliono muzikos festivalį. Jo dalyviai – beveik visi Lietuvos karilionistai ir įdomiausi svečiai iš užsienio, miestą pripildantys klasika ir šiuolaikine muzika.

Fluxus festivalis ir kopimas į Parodos kalną
Rugsėjo 12–13 d.

Prie šio įvykio „Kaunas 2022“ kviečia prisijungti visus Kauno ir Kauno rajono gyventojus. Savo gyvenamosiose vietose (kiemuose, balkonuose, atvirose ir uždarose erdvėse) aktyvinsite Kauną fluxus stiliumi ir ruošitės festivalio (ne)tikėtumui, padėsiančiam miestui virsti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę.

69958638 2377936715788538 6999080122900807680 o

M. Plepio nuotr.


Teatro festivalis „Išeities taškas“
Rugsėjo 15-20 d.

Kauno miesto kamerinio teatro inicijuotas festivalis – tai dviguba galimybė. Erdvė suteikiama jauniesiems teatro kūrėjams, o atrasti juos raginami galbūt dar tik būsimi teatrų lankytojai.

2020 m. FIFA salės futbolo pasaulio taurė
09 12 – 10 04

Tai kol kas pirmasis FIFA renginys, vyksiantis Lietuvoje – Vilniuje, Kaune (žinoma, „Žalgirio“ arenoje) ir Klaipėdoje. Šis sprendimas reiškia, kad Lietuva taip pat dalyvaus čempionate, nes varžybų šeimininkai automatiškai gauna vieną vietą tarp 24 finalinio turnyro dalyvių. Dabartinių FIFA Futsal pasaulio taurės čempionės Argentinos futbolininkų įpėdiniai bus karūnuoti spalio 4 d.

Tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“
Rugsėjis – spalis

„Kaunas Photo“ – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis fotomeno įvykis Baltijos šalyse. Festivalis, kasmet sukviečiantis įdomiausius fotografus iš viso pasaulio ir suteikiantis progą atsiskleisti naujiems talentams, laikomas vienu svarbiausių tęstinių meno renginių Lietuvoje. Tradicinėmis galerinėmis erdvėmis neapsiribojantis festivalis yra pasaulinės organizacijos „Festivals of Light“ narys.

UN 098

Festivalio parodos tradiciškai vyksta ir Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje. A. Aleksandravičiaus nuotr.


Sugiharos savaitė
Spalio 12–18 d.

Trečiąkart grįžtantis renginys šįkart bus ypatingas – juk įprasmins visus metus. 2020 metais minimos Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, veiklos Kaune (1939–1940 m.) 80-osios metinės. Kartu bus paminėtos ir Č. Sugiharos 120-osios gimimo metinės. Atidarymo koncertu prasidėsiančios savaitės metu suburs simpoziumas ir daug kitų renginių, kviesiančių pažinti lietuvių, japonų, žydų kultūras. Tai ir kendo turnyras, ir pasaulio skonių fiesta, ir Lietuvos-Japonijos forumas, parodos, dirbtuvės ir kt. Savaitės akcentu taps Sugiharai skirtos skulptūros atidengimas.

PN 009

Sugiharos namai-muziejus. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Tarptautinis šokio festivalis AURA30
Spalis

Šokio teatro „Aura“ organizuojamas festivalis per tris dešimtmečius tapo ne tik prasminga miesto tradicija, bet ir reikšmingu Lietuvos kultūrinio gyvenimo vyksmu. Kasmet festivalio scenose publikai pristatomos vis stipresnės ir drąsesnės pasaulyje pripažintų šokio meistrų idėjos.

Dizaino festivalis
Spalis

„Kaunas 2022“ iniciatyva 2020 metais debiutuos tarpdisciplininis Kauno dizaino įvykis, skirtas Kauno kaip dizaino miesto įtvirtinimui ir tapatumo stiprinimui nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Tęstinis renginys kulminaciją pasieks 2022 metais ir, tikimasi, bus plėtojamas kaip palikimas po Europos kultūros sostinės metų. Pirmojo festivalio metu planuojama sukurti dizaino lyderių iš Lietuvos ir užsienio minčių rezervuarą, siekiant sumodeliuoti Kauno dizaino renginio ateities viziją bei koncepciją.

Tarptautinis Kauno kino festivalis
Rugsėjis–spalis

Vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje pristato pasaulyje pripažintus vardus ir filmus, tačiau kartu ieško ir atradimų. TKKF teikia pirmenybę kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija.

Istorijų festivalis
Spalio 8–11 d.

„Kaunas 2022“ programa „Atminties biuras“ kviečia į antrąjį tokį dešimtis institucijų, iniciatyvų ir aktyvių kauniečių suvienijantį festivalį, kurio metu ir toliau bus kviečiama išpasakoti miestą, išsakyti (as)menines istorijas. Liūdnas, linksmas, svarbias Kauno istorijai ar niekam nežinomas. Pasakojama bus garsu, šviesomis, vaizdais, žodžiais.

UN 106

Pirmojo festivalio metu Ramybės parko prieigos pasipuošė gatvės menu. A. Aleksandravičiaus nuotr

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“
Lapkritis

Festivalio atsiradimą 1997 m. lėmė noras propaguoti Kauno miesto kompozitorių kūrybą, skatinti regioninius lietuvių muzikų ryšius. Palaipsniui iš kuklaus renginio festivalis išaugo į solidžią šiuolaikinės muzikos vitriną, kurioje skleidžiasi naujos ar seniau sukurtos muzikos, simfonijos, šokiai, psalmės, koncertai, rapsodijos, siuitos, pokalbiai, istorijos pamokos...

Kalėdos Kaune
Gruodis

Kasmet vis kitomis spalvomis suspindintis gruodis – vienas gražiausių mėnesių Kaune. (Ne)tradicinė eglutė Rotušės aikštėje, čia pat šurmuliuojantis Kalėdų miestelis, ryškiai papuošti tiltai, parkai, gatvės ir kiti objektai – puikus fonas šventiniams prisiminimams.

UN 042 2

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis