lt
2022-11-22 į sąrašą

Kalėdos Kaune: įkvėptos Čiurlionio, skleidžiančios šviesą

Likus lygiai mėnesiui iki stebuklingiausios metų šventės Kaune oficialiai pradedamas Kalėdų sezonas. Prisijungsite?

Likus lygiai mėnesiui iki stebuklingiausios metų šventės Kaune oficialiai pradedamas Kalėdų sezonas. Lapkričio 25-ąją tradicinėje vietoje, Rotušės aikštėje, bus įžiebta M. K. Čiurlionio meno įkvėpta šventinė eglė, pradės šurmuliuoti kalėdinis miestelis.

Miestas palengva jau puošiasi šventiniais akcentais – į Rotušės aikštę vedančioje Vilniaus gatvėje sutūpė kukliai, bet itin jaukiai spindinčios eglaitės. Kavinių, parduotuvių, įstaigų vitrinos viena po kitos dovanoja savo šventinius „atvirukus“ spartų žingsnį jau lėtinantiems praeiviams. Viską juk suspėsime — ir dovanomis kitam bei sau pasirūpinti, ir šventines vakarienes suplanuoti, ir kalėdinių koncertų pasiklausyti. Štai keletas mielų idėjų!

 

Čiurlioniška eglė ir Kalėdų miestelio veiklos

 

Šventinį lapkričio 25-osios vakarą, žymintį didžiųjų metų švenčių laukimo pradžią, Kaunas visus pakvies į išskirtinį Kalėdų eglės įžiebimo renginį. Šiemet susirinkusieji Rotušės aikštėje, žvelgdami į tolimus žvaigždynus, skaitys Visatos paslaptis ir mėgausis skriejančiais žvaigždžių linkėjimais su muzika. Kaip įprastai, kauniečius ir miesto svečius vėl nustebins išskirtinė dovana – kalėdinė eglė, kurią papuošti įkvėpė M. K. Čiurlionio kūryba. 19.30 val. prasidėsiančią šventę iš Kauno Rotušės aikštės tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Scenoje pasirodys visai Lietuvai gerai pažįstami atlikėjai.

Kauno egles dekoracijos

Šiemetinės dekoracijos...

Egles iziebimas Kaune 2021

...ir atvirukas iš ankstesnių Kalėdų Kaune! Savivaldybės nuotr.

Ypatingą švenčių laukimo dvasią skleis ir kalėdinę nuotaiką stiprins aikštėje įsikursiantis Kalėdų miestelis, įkvėptas M. K. Čiurlionio kūrybos. Greta žvaigždynais suspindusios didžiosios eglės jaukiose erdvėse veiks dirbtuvės, skanėstų krautuvėlės ir Kalėdų Senelio rezidencija.

Kalėdų pasaką praturtins nemokami kino seansai – virtualios realybės filmas „Angelų takais“. Čia pat išsiųsti kaunastiškus linkėjimus kvies kalėdinis paštas. Šventinius atvirukus lankytojai suras Rotušės aikštės kupoluose. Beliks tik parašyti sveikinimą ir įmesti atvirlaiškį į pašto dėžutę šalia Kalėdų Senelio rezidencijos.

Daugiau apie kelią į Kalėdas ir jų laikotarpį Kaune – kaledos.kaunas.lt.

 

Kalėdų mugės

 

Nekantriausieji ar planuojantys išvykti dovanas jau renka Kauno „Akropolyje“ veikiančioje mugėje. Čia išties platus pasirinkimas, o ir visos kitos parduotuvės bei paslaugos po vienu stogu. „Švenčių ritmu“ – taip pavadintas renginys vyksta net iki gruodžio 23 dienos.

Gruodžio 11-ąją didelę mugę rengia ir „Žalgirio“ arena – čia dalyvaus net 180 kūrėjų ir gamintojų. Tą patį savaitgalį į buvusio vienuolyno kitapus Karaliaus Mindaugo prospekto erdvėse esančiose savo patalpose organizuojamą mugę pakvies ir „Antras Aukštas Studio“.

Ieškantys šio to ypatingesnio, unikalaus, pagaminto Lietuvoje turėtų susidomėti ir „Vinvytis Studio“ gruodžio 10–11 dienomis rengiamoje mugėje. Petrašiūnuose įsikūrusi renginių erdvė po vienu stogu sukvietė porą tuzinų Kalėdoms neabejingų įdomiausių lietuviškų prekės ženklų.


Šventiniai koncertai

 

Na, gerai, čia reikėtų šiek tiek suskubti – ne paslaptis, jog dar niekas neišrado guminės koncertų salės, tad į laukiamiausius metų renginius bilietų mažėja kasdien. Kur tikrai eisime?

Gruodį Kaune koncertus surengs tiek alternatyvaus skambesio kūrėjai, tokios kaip „Ministry of Echology“, „Baltos Varnos“ ir „Superkoloritas“, Domantas Razauskas, Saulius Petreikis, tiek gausias minias renkantys Andrius Mamontovas, Jessica Shy, Saulius Prūsaitis, Monika Liu, „Daddy Was A Milkman“, Donatas Montvydas ir daug kitų. Tiesiog įveskite mėgstamo atlikėjo vardą ir žodį „Kaunas“ į naršyklės paieškos langelį – linkime, kad noras apsilankyti mylimos muzikos koncerte išsipildytų!

Klasikinės muzikos gerbėjams Kauno valstybinė filharmonija, kaip ir kasmet, pristato koncertų ciklą „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų…“. Tai reiškia renginius kasdien nuo gruodžio 26-osios iki gruodžio 31-osios imtinai! Galite bandyti patekti į visus ar išsirinkti sau mieliausią. 

Puosiama Vilniaus gatve I2

Pirmosios užuominos...

316110200 505480868273915 8096377479946554736 n

... ir pirmas sniegas! Savivaldybės nuotr.

 

Paskutinės „Kaunas 2022“ dovanos 

 

Europos kultūros sostinės „Sutartis“ su miestiečiais pasirašoma lapkričio 26 d., visas savaitgalis nuo pat lapkričio 24 d. iki lapkričio 27 d. kupinas parodų, instaliacijų, muzikos garsų, Kauno Žvėries pėdsakų ir kitų kultūros dovanų. Kai viską spėti? Mes nežinome, bet programą peržiūrėjome jau šimtą kartų! Rasite ją čia.

Bet paskutinis lapkričio savaitgalis tai – tik simbolinė projekto pabaigos data. Dar galite suspėti į ne vieną ypatingą miesto įvykį. Iki gruodžio 4 d. centriniame pašte lauks Ukrainos šiuolaikinis menas, iki metų pabaigos – išskirtiniai autoriai galerijoje „Meno parkas“, Kauno fotografijos galerijoje, jautrus Dalios Grinkevičiūtės atsiminimų pristatymas Maironio lietuvių literatūros muziejuje, vieno aktyviausių Kauno tarpukario architektų Arno Funko kūrybos apžvalga A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje – štai ir užpildyti visi savaitgaliai iki Naujųjų!

 

Ponios ir ponai, uždanga pakyla

 

Lėlių teatro spektaklis su mažaisiais ar jau ūgtelėjusiais kauniečiais, muzikos garsais žaižaruojanti klasika ir aromatingo gėrimo puodelis per pertrauką Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, drąsūs eksperimentai Kauno miesto kameriniame teatre (ir kokteilis bare „Kamerinis“ po spektaklio), o gal kritikų ir publikos numylėti dramos teatro pastatymai? Specialias dovanas į Kauną švenčių proga atveža ir teatralai iš kitur – klaipėdiečiai rodys miuziklą „Čikaga“, taip pat Kaune lankysis roko opera „Jūratė ir Kastytis“. Bilietai į teatrą – ir viena geriausių kalėdinių dovanų!

 

Daugiau gerumo kitam

 

Ruošdamiesi šventiniam laikui nepamirškite ir tų, kuriems metų pabaiga ne tokia džiaugsminga. Turbūt nereikia priminti apie galimybes aukoti karo siaubiamai Ukrainai ir joje veikiančioms organizacijoms. Rūpesčiu visuomet džiaugiasi ir gyvūnų globos organizacijos bei prieglaudos, sriubą senoliams verdantys maltiečiai, „Maisto bankas“ ir kiti geradariai, plušantys visus metus. O gal šios Kalėdos bus metas pagaliau tapti kraujo donoru? Ką benusprestumėte, linkime atrasti tikrąją dovanojimo magiją, kuri nepriklauso nuo auksinio popieriaus ir raudonų kaspinų. Bet… ji tikrai prisideda prie to, kad į kasdienybę grįžtų šviesa.

316125765 505480061607329 4960407838244567878 n

Savivaldybės nuotr.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis