lt
2019-08-22 į sąrašą

Išmanus Baltijos kelio paminėjimas: kviečia nueiti 1000 kartų daugiau ir palikti virtualų pėdsaką

Programėlė įgalins visus norinčius kartu nukeliauti 650 tūkst. km arba 17 kartų aplink žemę.

Artėjant Baltijos kelio trisdešimtmečiui, Lietuva sukaktį rengiasi paminėti įvairiais būdais. Į simbolinį iššūkį – kartu nueiti daugiau nei 1000 Baltijos kelių – kviečia Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, laidų vedėja Vlada Musvydaitė bei žurnalistas Andrius Tapinas. KTU verslo inkubatoriuje „Startup Space“ veikiančios bendrovės „Kirotech“ sukurta programėlė įgalins visus norinčius kartu nukeliauti 650 tūkst. km arba 17 kartų aplink žemę.

Asmeniškai nueitą atstumą dalyvaujantieji galės fiksuoti programėlėje #walk15. Joje taip pat bus patalpinta 650 km Baltijos kelio trasa su beveik šimtu informacinių punktų lietuvių, latvių, estų ir anglų kalbomis.

Tuo tarpu bendras „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio dalyvių rezultatas bus sumuojamas svetainėje 3free.eu, kurią specialiai šiam iššūkiui sukūrė Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ inkubatoriaus bendrovė „Kirotech“.

„Reprezentacinėje svetainėje 3free.eu bus matomas visų užsiregistravusių dalyvių kartu nueitas žingsnių kiekis, o tinklapyje pasiekimai bus rodomi realiu laiku. Neeilinio rugpjūčio 23–24 dienomis vyksiančio iššūkio metu visi dalyvaujantys bus raginami nueiti po 30 tūkst. žingsnių – už tokį pasiekimą bus įteikiamas išskirtinis Baltijos kelio trisdešimtmečio diplomas“, – pasakoja bendrovės „Kirotech“ direktorė Gintarė Žilaitytė.

Issukio Einantis Baltijos kelias svetaine

Pasak G. Žilaitytės, nors šiais laikais sparčiai keičiasi mūsų aplinka, įpročiai, technologijos, tačiau pamatinės vertybės lieka tos pačios – galimybė pasirinkti, kurti, reikšti savo nuomonę, būti laisviems.

„Toks projektas skatina puoselėti šias vertybes visose Baltijos šalyse, ypatingai įtraukiant jaunąją kartą ir naudojant vis didesnę reikšmę įgyjančias technologijas. Patys esame jauna kūrybinė komanda, kurios varomoji jėga – laisvė kurti ir dalintis kūrybiniais rezultatais su savo aplinka“, – sako direktorė.

Ignas Dombrauskis, hostingo ir debesų technologijų įmonės „Hostinger“, taip pat prisidėjusios prie 3free.eu svetainės kūrimo, Lietuvos regiono vadovas sako, kad Baltijos kelias ir po trisdešimties metų mums primena vertybes, kurios išliko tokios pat svarbios ir šiandien.

„Tik dirbdami ranka rankon galime pasiekti užsibrėžtų tikslų. Mes gavome laisvę dirbti ir kurti laisvoje šalyje. Vienas malonumas prisidėti prie projekto, kuris ne tik primena, bet ir skatina puoselėti, dalintis šiomis vertybėmis“, – sako jis.

V. Musvydaitė tikina, kad Baltijos kelią visuomet norėjosi paminėti inovatyviai, todėl kartu su komanda sugalvojo perkelti visą 650 kilometrų originalaus kelio maršrutą į programėlę ir sudėti įdomiausius faktus apie jo istoriją ir objektus skirtingomis kalbomis, kad žmonės per ėjimą susipažintų su istorija.

„Šia iniciatyva mes siekiame suvienyti visus Baltijos kelio 30-mečiui skirtus renginius“, – pažymi ji.

Kiekvienas, prisijungęs prie „Einančio Baltijos kelio“ iššūkio, pasak iniciatorių, galės eiti bet kurioje pasirinktoje vietoje ar savo norimame renginyje. Iššūkis prasidės rugpjūčio 23 d., o finišuos rugpjūčio 24-ąją – A. Tapino organizuojamo „Laisvės pikniko 2019. Idėjų festivalio“ metu.

KTU inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis