lt
2019-01-24 į sąrašą

Iš Dakaro į Laisvės alėją – su Lietuvos rekordu

Susipažinome su mėnesio kauniečiu – Dakarą įveikusiu Arūnu Gelažninku ir jo žmona Emilija bei šeimos augintine Lilly.

Dar praėjusiais metais paaiškėjo, kad 2019 m. Dakaro ralyje kauniečiai galės sirgti už savo miesto atstovą. Jau 25-ąjį sezoną ant motociklo leidžiantis Arūnas Gelažninkas išpildė savo svajonę ir startavo viename sudėtingiausių iššūkių. Ne tik startavo, bet ir sėkmingai įveikė visus sudėtingiausio pasaulyje ralio, sausio 6–17 dienomis vykusio Peru, etapus, bei į Kauną parvežė rekordą – tai 24 vieta bendroje motociklininkų įskaitoje ir 4 vieta naujokų grupėje.

„Kosmosas“, – taip po finišo dar būdamas Pietų Amerikoje feisbuke rašė sportininkas, atstovaujantis komandai „AG Dakar: East & Nord by Lituanica“. O mes jį susitikti pakvietėme vos grįžusį į Lietuvą – tiesa, jau po pasisvečiavimo LRT „Labame ryte“, kur Arūną lydėjo ne tik žmona Emilija, bet ir šeimos augintinė nykštukinė pudelė Lilly. Tai buvo jos debiutas tiesioginiame eteryje!

00000ag dakar 1

Teodoro Biliūno nuotr.

Bet iš pradžių – apie motociklus. Arūnas kilęs iš Neveronių, kur dar vaikystėje užsikrėtė aistra motociklams, su bendraminčiais „prikėlė“ apleistą trasą ir joje, galima sakyti, užaugo. Pastaruosius keletą metų daugkartinis Lietuvos motokroso ir enduro čempionas gyvena Kaune. Domimės, kurgi treniruojasi Dakaro karys? Ir ar turi daug kolegų? „Profesionalų lygmenyje ilgą laiką buvau vienas, dabar jau yra jaunų talentų“, – sako Arūnas. Anot jo, sąlygų treniruotis pačiame Kaune nedaug – dabar veikia tik trasa Petrašiūnuose. Netoli Kauno – Babtuose, Panevėžiuke. Motociklininkai renkasi ir Gaižiūnų mišką, Ruklą, Kazlų rūdą.

„Turiu svajonę įrengti sporto bazę su trasa, patalpomis, motociklais – kad ir jų neturintys turėtų galimybę save išbandyti“, – sako sportininkas, kuris stengiasi, kiek įmanoma, dalintis patirtimi su kitais, dalyvauja stovyklose. Bet, žinoma, pirmiausia – savi tikslai. O kiek laiko trunka pasiruošimas Dakarui?

„Mano draugas, dabar ir komandos narys Andrius Jonaitis, pasisiūlė padėti man išvažiuoti, surasti partnerių, rėmėjų – „nuo nulio“ rengėmės apie metus“, – prisimena kaunietis. Jo Dakaro komandos narių gretose buvo ir žmonių iš Kuveito, Jungtinių Arabų Emyratų. Tai prisidėjo ir prie lietuvio žinomumo didinimo socialiniuose tinkluose.

„Feisbuko sekėjų skaičius tikrai smarkiai ūgtelėjo, instagramo gal kiek mažiau, bet skaičiai ir ten dabar gerokai didesni“, – sako Emilija, kuri ir yra pagrindinė Arūno socialinių tinklų administratorė. „Pirmas kelias dienas po Arūno išvažiavimo buvo daug jaudulio, vėliau – vien tik darbas“, – tas dvi savaites, kai Kaune buvo likusios dviese su Lilly, prisimena moteris. Jai teko ir bendrauti su Arūno gerbėjais – tiek senais, tiek Dakaro metu atsiradusiais: „Daugelis nori paaiškinti, kaip važiuoti, kada spausti, kada nespausti, taip pat komentatoriai domėjosi, kaip motociklas atlaiko tokį ralį, ir, žinoma, paties Arūno sveikata – juk krūvis visai kitas, nei važiuojant automobilyje“. Negalėjome nepaklausti, ar sportininko žmona taip pat vairuoja motociklą. Šypsojosi, kad jai labiau patinka automobiliai, bet, žinoma, dabar apie motociklus išmano daug daugiau, nei iki pažinties su Arūnu: „Teko išmokti“.

00000 ag dakar 2

Teodoro Biliūno nuotr.

Vos po poros dienų nuo finišo Peru lietuviai jau buvo namuose. Ar nesinorėjo dar kiek pakeliauti tolimoje šalyje? „Kartą Bulgarijoje po finišo Balkanų ralyje teko lėktuvo laukti dvi paras – nieko daugiau negalvojau, tik kaip greičiau parsirasti į Lietuvą“, – atvirauja Arūnas. Sako, varžybose galvoji tik apie tai, kaip važiuoji, o iškart po jų norisi namo.

„Dažniausiai einame į „Buon Giorno“ – visai prie pat namų“, – juokiasi kauniečiai paklausti, kur lepinasi po tokių išbandymų, kaip Dakaro ralis, bet tikina, kad vienos mėgstamiausios vietos neturi. Beje, „Buon Giorno“ kolektyvas įsimylėjęs Lilly, o tai – svari priežastis ten sugrįžti. Pora sako, kad itin draugiški šunims ir restorano „Casa Della Pasta“ kolektyvo nariai, taip pat „Caffeine“ tinklas.

Artimiausiuose šeimos planuose – užtarnautas poilsis Tailande, į kurį jie skris trise, kartu su Lilly. Fotogeniškoji, retos spalvos, vos pusantro kilogramo sverianti pudeliukė, kaip ir Arūnas bei Emilija, turi savo instagramo paskyrą, tiesa, ji nuo pat motociklininko išlydėjimo į Peru iki grįžimo Lietuvon nebuvo atnaujinta. Žinoma, juk tiek streso palaikant savo šeimininką! Emilija juokiasi, kad iš tiesų nebuvo kada apie tai pagalvoti, nes visas jėgas skyrė Arūno profilių atnaujinimui bei bendravimui su gerbėjais. „Ačiū žmonai, kad viską sužinodavote pirmi“, – finišavęs Dakare Emilijai viešai dėkojo vyras.

Kovo viduryje – Tuarego ralis, iki šiol vykdavęs Maroke, šiemet perkeltas į Alžyrą. Laukia daug kilometrų Sacharos bekele. „Žinoma, geriau būtų, jei toks ralis vyktų rudenį, kaip pasiruošimas Dakarui, bet čia jau nepasirinksi“, – juokiasi Arūnas. Taigi 2020-aisiais Dakaras bus? „Nesame taip tiksliai suplanavę, bet, aišku, grįžti ir gerinti rezultatus norisi“. Kitąmet kartu vykti norėtų ir Emilija. Lauksime naujienų – ir mielai pabūtume Lilly auklėmis!

000000 ag 2

Teodoro Biliūno nuotr.

agdakar.lt

Sekite Arūną socialiniuose tinkluose:

Facebook
Instagram

VšĮ „Kaunas IN“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis