lt
2019-10-29 į sąrašą

Idėja rudens kelionėms – mistiškasis Kauno veidas

Naują maršrutą po raganų, velnių ir laumių kupiną Lietuvą parengė nacionalinė Lietuvos turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“.

Po rudens lygiadienio naktys tapo ilgesnės už dienas, artėjant žiemai stojo vėlių metas. Bet ar tai gali sulaikyti nuo kelionių? Velniais aplipę malūnai, laumių knibždantys ežerai, šokančių raganų trypiami piliakalniai, neramių dvasių aimanos… Jeigu kelią po tokią Lietuvą, jos dvarus, miestus bei miškus jums diktuotų ne navigacinė sistema ar žemėlapis, o legendos, padavimai, pasakojimai apie mitines būtybes? Ar išdrįsite leistis į kelionę, įsiklausant į paslaptingus šnabždesius – apie bažnyčios požemių mumijas su tebeaugančiais plaukais, raganų sostus ir kitą velniavą? Tik dėl viso pikto turėkite kišenėje gintaro ar veidrodėlį – pamatysite, pravers.

Maršrutą po mistiškąją Lietuvą, kurį parengė nacionalinė Lietuvos turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, rasite šioje nuorodoje. O mes dalinamės stotelėmis Kaune.

Sakoma, Lietuvoje yra daugiau kaip 400 gamtos objektų, vienaip ar kitaip siejamų su velnio vardu. Vienas žymiausių ne tik tarp mūsų, bet ir pasaulyje – Velnių muziejus Kaune. Ar žinojote, kad į pastarąjį atnešus velnio skulptūrėlę, vienintelę pasaulyje ekspoziciją galima apžiūrėti be bilieto?

UN 050

UN 052

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Jei (gal jau ne šiemet...) susiplanuosite kruizą Kauno mariomis, nepamirškite, kad plauksite virš kelių šimtų jų dugne esančių sodybų. 1959 m. pertvenkus senąją Nemuno vagą, susiformavusio vandens telkinio dugne atsidūrė daugiau nei 30 kaimų. 20 metrų pakilęs vanduo užtvindė kaimus ir sengires, šulinius, kapus ir kadaise garsius Velnio tilto ir Velnio pirties akmenis, kėlusius pavojų Nemunu plaukusiems sėlininkams. Visa tai atsidūrė marių dugne, todėl jos kartais dar vadinamos „Lietuviška Atlantida“, o užlietų kaimų gyventojai - dugniečiais.

Teminėse sutemų ekskursijose prikeliami ir Kauno senamiesčio vaiduokliai, galite aplankyti ir slaptuosius miesto požemius.

KM 029

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Gidu po Kauną gali būti ir ... dvasia. Būtent taip pavadintą „Dvasios gidą po senąjį Kauną“, pritaikytą mobiliajam telefonui, rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujausia mitinė Lietuvos būtybė taip pat yra iš Kauno! Mitinis Kauno žvėris prisistatė ruošiantis Europos kultūros sostinės renginiams. Daugiau apie šią „Kaunas 2022“ programą skaitykite čia.

Paruošta pagal „Keliauk Lietuvoje“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis