lt
2020-10-05 į sąrašą

Idėja pasivaikščiojimui po Kauną – maršrutas „Skandinaviška popietė“

Skandinavų pėdsakai Kaune skaičiuoja šimtus metų, galiausiai būtent Šiaurės šalių atstovai nuoširdžiai padėjo po Nepriklausomybės atkūrimo Kaunui stotis ant savarankiškų kojų.

1930 m. lapkričio 10 d. Kaune mirė mano kūnas, tačiau siela visada bus gyva kūryboje ir modernėjančio miesto gatvėse. 
Henris Parlandas

Naują kaunastiškos iliustruotų žemėlapių kolekcijos maršrutą, kviečiantį į miestą pasižiūrėti svečio akimis, įkvėpė tuomet Suomijai priklausiusiame Vyborge gimęs rašytojas modernistas Henris Parlandas (1908–1930). Jis nuo 21-erių gyveno ir kūrė Laikinojoje Lietuvos sostinėje – Kaune.

Dirbdamas Švedijos atstovybėje ir siausdamas bohemiškuose ratuose, parengė eilėraščių rinkinį „Pavasaris Kaune“ ir pradėjo rašyti romaną „Sudužo“, kuris po ankstyvos kūrėjo mirties tapo tikra klasika Suomijoje ir Švedijoje. Bet tai tik mūsų istorijos pradžia! Tiksliau, vidurys – skandinavų pėdsakai Kaune skaičiuoja šimtus metų, galiausiai būtent Šiaurės šalių atstovai nuoširdžiai padėjo po Nepriklausomybės atkūrimo Kaunui stotis ant savarankiškų kojų.

Maršrutas pradedamas Geležinkelio stotyje – vietoje, į kurią daugelį dešimtmečių atkakdavo daugelis Kauno svečių iš kitų šalių. Vėliau apžvelgiama diplomatinė Kauno ir skandinavų santykių pusė. Maršrute netrūksta ir istorijos, gatvės meno, net sporto akcentų. Į rankas paėmę pastelinėmis spalvomis mirgantį žemėlapį sužinosite, kas sieja mūsų miestą ir Helsinkį, taip pat aptiksite kvietimą aplankyti Šančius. Nemokamą „It’s Kaunastic“ serijos leidinį rasite „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre, taip pat – internete.

zemelapis skandinaviska popiete

Taigi kviečiame išgerti puodelį stiprios kavos, be kurios neįsivaizduojama dažno suomio, švedo, o ir kauniečio diena, ir leistis į kelionę per epochas. Tiesa, Parlandas yra rašęs, kad Kaunas – tai miestas su „gausybe prastos kavos“, bet šią problemą mes jau seniai išsprendėme! Štai kelios patikrintos rekomendacijos kavos stotelei

P.S. Už idėją maršrutui dėkojame „Kaunas 2022“, o už pagalbą jį sudarant –Robertai Šukauskaitei ir Tomai Valušytei.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis